Marsz Dla Lasu- TPK Challenge 2019 Gdańsk

Każdy lubi chodzić do lasu, na spacer, rower czy pobiegać. Zachwycamy się zielenią, zapachami i dźwiękami przyrody, nasz umysł może odpocząć od gwaru miasta, wyciszyć się i nabrać energii na kolejny dzień.

ażne by w naszym obcowaniu z naturą zachowywać się odpowiedzialnie, z szacunkiem dla przyrody. Niektórzy jednak o tym zapominają, zostawiają w lesie, szczególnie na granicy z miastem niechciane "upominki" w postaci śmieci. Sprawia to oprócz oczywistego niszczenia krajobrazu, wiele zagrożeń dla mieszkańców lasu. Od pożaru przez butelki, zatrucia przez zjadanie kawałków opakowań czy okaleczenia przez puszki a nawet śmierć zwierząt i ptaków.

Idąc z duchem odpowiedzialności obywatelskiej oraz edukacji przyrodniczej chcielibyśmy w tym roku zachęcić mieszkańców i mieszkanki Trójmiasta do wzięcia udziału w Trashchallenge-u !!!

19 maja (niedziela) Od godziny 12.00 przy oznaczonych wejściach do lasu rozdawać będziemy worki oraz rękawiczki do zbierania śmieci. Chcemy pozbyć się ich jak najwięcej w miejscach najbardziej zanieczyszczonych, czyli na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z Gdańskiem. Po skończonym sprzątaniu, w określonych miejscach przygotowane zostaną kontenery na zebrane odpady.

Gdzie sprzątamy?

Pomóż nam oczyścić te najbardziej brudne miejsca. Chodzisz często po lesie i widzisz że w Twojej okolicy jest dużo śmieci, zrób zdjęcie, zapisz koordynaty (na mapie na telefonie będą widoczne) a potem prześlij je do nas, stworzymy mapkę z oznaczonymi punktami i dzięki temu nasza akcja będzie bardziej efektywna.

Audyt śmieci - o co chodzi?

Oprócz oczywistych korzyści jakimi jest uprzątnięcie lasu, zachęcamy również do robienia audytu śmieci, czyli mówiąc kolokwialnie, pokazania firmom i korporacjom jakimi są "śmieciuchami"! Wystarczy, by przed włożeniem śmiecia do worka zrobić mu zdjęcie z widoczną etykietą i przesłać je później na maila info@lovelasy.org.

 

Zobacz inne wydarzenia w Gdańsku

 

Źródło i fot. https://www.facebook.com/events/2202942639744540/

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Empik Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Empik Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Park Oliwski
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Ergo Arena

Zobacz również