Musicalowe show "The road to glory" w Sandomierzu

 • Miejscowość:

  Sandomierz
 • Miejsce imprezy:

  Port Kultury
 • Data imprezy:

  29 września 2019
  godz: 15:00
 • Koszt:

  od 15 zł
 • Kup bilet

Sandomierska Akademia Musicalu zaprasza na wyjątkowe MUSICALOWE SHOW Z MUZYKĄ NA ŻYWO pt. "THE ROAD TO GLORY", zawierające w sobie fragmenty dwóch ponadczasowych, broadwayowskich musicali - "Chicago" oraz "Rent".

CHICAGO - musical, którego akcja toczy się w latach dwudziestych XX wieku, podczas amerykańskiej prohibicji. Utalentowana, ale również naiwna Roxie Hart, marzy o karierze wodewilowej piosenkarki i jest gotowa zrobić wszystko, żeby osiągnąć swój cel.

Z nieukrywanym podziwem śledzi sukcesy Velmy Kelly, sławnej artystki i morderczyni. Nieoczekiwanie losy obu Pań łączą się… w dość interesujących okolicznościach. Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach opisanych przez reporterkę Chicago Tribune. Muzykę skomponował John Kander, libretto stworzyli Fred Ebb i Bob Fosse, który był również choreografem i reżyserem. Prapremiera odbyła się na Broadwayu 3 czerwca 1975. Musical wznowiono w 1996 roku i jest od tej pory grany nieprzerwanie, przekraczając liczbę 9000 spektakli.

RENT - rockowy musical Jonathana Larsona (kompozytor, autor libretta i tekstów piosenek), będący uwspółcześnioną wersją opery "Cyganeria" Giacomo Pucciniego. Opisuje rok życia grupy młodych artystów, walczących o przetrwanie w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku - Lower East Side. Członkowie bohemy, mimo wszelkich przeciwności losu, próbują zachować godność i postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami… "Rent" zawiera w sobie problematykę szczególnie istotną dla lat 90. ubiegłego stulecia, jednak wiele tematów zawartych w musicalu nadal nie traci na aktualności. To spektakl o szeroko pojętej wolności, o tolerancji, a przede wszystkim o miłości w różnych jej odcieniach. Musical zdobył wiele nagród, między innymi cztery statuetki Tony oraz nagrodę Pulitzera. Jego premiera odbyła się 25 stycznia 1996 w New York Theatre Workshop.

Reżyseria: Kamila Kremiec-Panek
Choreografia: Justyna Kuchta
Kierownictwo wokalne: Martyna Puszka-Maziarz

KupBilecik.pl

 

Noclegi w Sandomierzu

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Sandomierzu

Miejscowość:
Sandomierz
Miejsce imprezy:
Dom Katolicki
Miejscowość:
Sandomierz
Miejsce imprezy:
Dom Katolicki

Zobacz również