Narodowe Czytanie: Wesele w Poznaniu

 • Miejscowość:

  Poznań
 • Miejsce imprezy:

  Muzeum Narodowe
 • Data imprezy:

  2 wrzesień 2017
  godz: 11:00
 • Koszt:

  Wstęp wolny

2 września w wielu miastach w Polsce już po raz szósty odbędzie się akcja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą będzie Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania!

Poznań, Muzeum Narodowe, Aleje Marcinkowskiego 9 od godz. 11:00 do godz. 13:00

Wojewoda wielkopolski, przedstawiciele kuratorium oświaty, mediów oraz uczniowie i nauczyciele wielkopolskich szkół będą czytać fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w "Galerii Sztuki Polskiej od końca XVII do 1945 r." Muzeum Narodowego w Poznaniu. W programie: wystawa kilku obrazów autora oraz prelekcja na ich temat.

 

Poznań, Ogród Jordanowski Nr 2, Przybyszewskiego 30 A od godz. 11:00 do godz. 13:00

 W Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu, nauczyciele, wychowankowie oraz osoby przebywające w placówce odczytają i wysłuchają fragmentów "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona twórczości autora.


Poznań, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19 od godz. 12:00 do godz. 22:00

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, przygotowała z okazji Narodowego Czytania: koncert, pokaz oraz warsztaty tańca ludowego, występ zespołu Poligrodzianie, omówienie przez prof. Wiesława Ratajczaka wpływu wesela Rydla na Stanisława Wyspiańskiego, prelekcje etnograficzną, omówienie roli autora w kulturze polskiej przez prof. Radosława Okulicza-Kozaryna oraz monodram Zbigniewa Walerysia Ja jestem Żyd z Wesela. Fragmenty dramatu odczytają goście ze świata kultury, polityki i mediów.

 

 

Zobacz także:

Miejsce

Muzea

Muzeum Narodowe

ul. Aleje Marcinkowskiego, 61-745

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Poznaniu

Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Klub Pod Minogą
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Projekt LAB
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Hala Widowiskowo-Sportowa Arena

Zobacz również