Arche Siedlisko to projekt społeczny, którego celem jest umożliwienie poznania niezwykłych miejsc i ludzi w wygodnej i samoobsługowej formule hoteli rozproszonych.
Pomysł zrodził się z potrzeby przebywania wśród natury, w sposób niewymuszony, w miejscach nieoczywistych, z dala od tych z pierwszych stron gazet, za to blisko lokalnych tradycji i społeczności.
Oferta skierowana jest do każdego, kto ma ochotę wyjść z domu i spędzić czas aktywnie, poznać nowe miejsca, o których być może nigdy wcześniej nie pomyślałby jako o kierunkach wakacyjnych, nowe smaki, kulturę i przede wszystkim ludzi. Dla tych, którzy gotowi są na cyfrowy detox, wyobrażają sobie urlop bez telefonów, bo w niektórych naszych miejscach nie ma zasięgu, a zamiast telewizorów proponujemy koncerty ptasiego radia.
Oferta nie jest dla tych, którzy oczekują luksusów, nie lubią dzikiej zieleni, boją się błota i komarów. Arche ma bogatą ofertę hoteli, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. W Arche Siedlisko dla nas największym luksusem jest przebywanie blisko natury i lokalnych społeczności.
Przestrzeń naszych ecoboxów tworzą 2 sypialnie z dużymi, wygodnymi łóżkami i pościelą hotelową, salon z aneksem kuchennym, łazienka. Boxy są ogrzewane, posiadają klimatyzację i gwarantujemy, że latem panuje w nich przyjemna temperatura.
W Rogaczach życie płynie we własnym rytmie, można tu cudownie wypocząć, zauroczyć się ciepłem i serdecznością mieszkańców, podtrzymujących tradycję plecenia wianków, czy niekomercyjnymi gazetkami z przepisami na zanikające specjały regionalnej kuchni. We wsi liczącej niewiele ponad 100 mieszkańców, znajdziecie osobliwą „Galerię na płocie” z pejzażami z Podlasia. To wiele mówi, o wartościach i pasjach tego regionu.
Poznacie tutaj co to slow life w autentycznym wydaniu. Arche Siedlisko w Rogaczach to doskonałe antidotum dla wszystkich zmęczonych miejskim pędem i natłokiem informacji, gdzie wciąż można pooddychać pachnącym, świeżym powietrzem. Dookoła znajdują się dzikie, zielone tereny do odkrywania pieszo lub na rowerze szlakami Green Velo.
Na łące tuż za dawnym siedliskiem, które dla Was zakonserwowaliśmy, stoi 10 ecoboxów z malutkimi tarasami, każdy z 2 sypialniami, z 2 podwójnymi łóżkami, łazienką i salonem z aneksem kuchennym, z rozkładaną sofą i z podstawowym wyposażeniem, które w zupełności wystarcza do komfortowego wypoczynku. Jest tu mała lodówka, dwupalnikowa płyta indukcyjna, zestaw garnków, naczyń i sztućców. Nasze ecoboxy są całoroczne, posiadają izolację , klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe, regulowane pilotem. Arche Siedlisko jest projektem bezobsługowym. Nie posiadamy na miejscu recepcji. W okresie jesienno-zimowym warto wziąć po uwagę, że boxy nie są stale ogrzewane. Będą potrzebowały chwili, żeby się nagrzać do komfortowej temperatury. Na terenie dostępne jest specjalnie wyznaczone miejsce na ognisko, do wspólnego spędzania czasu, przy gwieździstym niebie. W razie niepogody, można schronić się w starej stodole lub pod dachem wiaty. Dodatkowo w jednym z budynków pozostałych po dawnym siedlisku przygotowujemy dla Was biblioteczkę – idealne miejsce do relaksu, wyciszenia i czytania książek.
Rogacze to wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. Znajduje się tu piękna drewniana cerkiew z XIX w. pod wezwaniem Narodzenia NMP. To fantastyczna baza wypadowa do zwiedzania atrakcji regionu szlakami Green Velo. Okolica jest niezwykle spokojna, ponieważ wioski w tej części Polski leżą wśród rozległych lasów, z dala od ruchliwych dróg i miast. Dla turystów zmotoryzowanych atrakcją będzie samochodowo-motocyklowy szlak sakralny, który pozwoli odkrywać wielokulturowość Podlasia. Region słynie z cudownych źródełek, które są istotnym elementem kultury ludowej. Znajdują się m.in. w Grabarce, Hodyszewie czy Wasilkowie. Będąc w okolicy warto zobaczyć miejsce kultu prawosławia – Świętą Górę Grabarkę, Muzeum Rolnictwa i stary młyn wodny z 1850 r. w Ciechanowcu, wciąż sprawny technicznie i uruchamiany na specjalne okazje. Proponujemy również wycieczkę do Kopalni Kredy w Mielniku, w rejon Podlasia Nadbużańskiego, z malowniczo położonymi miasteczkami i meandrującą wśród łąk rzeką Bug. Hajnówka, nazywana bramą Puszczy Białowieskiej oddalona jest od Rogacz o 40 km. Warto ją odwiedzić ze względu na żubry jak również na unikalne w skali kraju imprezy cykliczne: Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej czy Festiwal Pieśni Poetyckiej „Mistrza Okudżawy Hajnowskie Śpiewanie”.
Statystyki odwiedzin
Dzisiaj: , od :