Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Cichego:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ciche k.Zakopanego

Tatry to najpopularniejszy region górski, jeśli chodzi o wypoczynek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od pory roku i miejscowości. Przykładem miejscowości, w której spokoju możemy odpocząć jest Ciche koło Zakopanego. To wieś położona w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec. Znajduje się na granicy regionów Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Gubałowskiego, pod względem historyczno-etnograficznym należy natomiast do Podhala. Zabudowania i pola znajdują się w dolinie potoku Cichy i na stokach okolicznych wzniesień Pogórza Gubałowskiego. Dziś wieś stanowi bardzo duże sołectwo. Po co więc jeździmy do Cichego? Przede wszystkim, by wypocząć w Tatrach, pozwiedzać region i powędrować po górach oraz po prostu na urlop i by miło spędzić czas.

Ciche to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Należy podkreślić fakt, że wieś Ciche jest jedną z najdłuższych wsi w Polsce – rozciąga się bowiem na długości aż 14 km, a jest zamieszkiwana przez blisko 3 tysiące mieszkańców. Jak na góry przystało, cieszy się zainteresowaniem przez cały okrągły rok. Ciche stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całego Podhala, dlatego też każdy będzie tu zadowolony, niezależnie od miesiąca w którym przyjedzie. Rzecz jasna, najlepiej jest się tu wybrać w okresie wiosenno-letnim, kiedy to przyroda budzi się do życia, a widoki są naprawdę malownicze.


Ciche znajduje się w doskonałej lokalizacji – blisko stąd na szlaki górskie. A i w samej miejscowości jest co robić. Okres jesienno-zimowy sprzyja tu grzybobraniu. W pobliskich lasach, jeśli będziemy mieć odrobinę szczęścia, znajdziemy masę tych skarbów, jakie kryje w sobie las. Klimat tu panujący pozwala oderwać się od codzienności, a spokój i cisza tu panująca gwarantuje udany wypoczynek.

Ciche, co warto zobaczyć?

To, że Ciche jest wsią, nie oznacza wcale, że nie ma tu zabytków i interesujących miejsc, które warto zobaczyć. Wystarczy chociażby wspomnieć, że blisko stąd na szlaki górskie, jak i do popularnych miejsc całego regionu. Stanowi doskonałą bazę wypadową – a wszystko to odbywa się we wszechobecnej ciszy i spokoju.


W samej miejscowości nie mamy zbyt wielu zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Nie liczy się jednak ilość, ale jakość. Są to głównie budowle sakralne. I tak bez wątpienia warto odwiedzić tutejsze świątynie – kościół pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kościół pw. Świętego Józefa Robotnika. W Cichym znajdują się również przydrożne kapliczki – drewniane i murowane, pochodzące z XIX wieku.

Ciche - walory uzdrowiskowe

Warto podkreślić, że region wraz z okolicznym Czarnym Dunajcem, od 2016 roku ma status obszaru ochrony uzdrowiskowej. Miejscowymi walorami naturalnymi są bowiem złoża torfu leczniczego – borowiny, a także unikalny klimat. Uważa się, że jest on bardziej korzystny, aniżeli w pozostałych częściach Podhala. Zauważalne jest to chociażby w średnich rocznych temperaturach oraz niższej ilości opadów. Borowina znajduje zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych oraz schorzeń ginekologicznych, wykazuje również właściwości bakteriobójcze.

Co zjeść w Cichym?

Region Podhala kojarzony jest również ze smakowitymi daniami tutejszej kuchni regionalnej. Co prawda Ciche nie oferuje nam żadnych restauracji, z wyjątkiem obiektów noclegowych serwujących wyżywienie, jednak powinniśmy koniecznie spróbować tutejszych dań. I tak, z pewnością nikt nie wyobraża sobie by nie zjeść oscypka, gdy jest się w górach – to propozycja obowiązkowa. W daniach króluje tu głównie jagnięcina, kwaśnica, gałuski ze spyrkom i cebulą, czy też moskole. Znajdziemy to prawie w każdym miejscu. Smak tych dań z pewnością już na zawsze będzie nam się kojarzył z urlopem w górach, dzięki czemu będziemy chcieli tu powracać.

Noclegi w Cichym

W bazie noclegowej Cichego można znaleźć obiekty z kategorii agroturystyka, kwatery i pokoje oraz domki. Chętnie rezerwują je grupy oraz rodziny z dziećmi, które mogą korzystać z większej przestrzeni i potrzebnych udogodnień. W domkach zazwyczaj znajduje się odpowiednio wyposażona kuchnia, łazienka, pokój dzienny oraz jedna lub dwie sypialnie.


Ci, którym nie potrzeba tak dużo miejsca, zazwyczaj wybierają agroturystykę lub kwatery i pokoje. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Cichym, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Cichym

Średnia cena za nocleg w Cichym wynosi 80 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji. Największym zainteresowaniem cieszą się tu kwatery i pokoje oraz agroturystyka, w których to cena za nocleg rozpoczyna się już od 30 zł za osobę za dobę. W Cichym w przypadku niektórych obiektów noclegowych może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak większa część cen za nocleg utrzymuje się na podobnym poziomie, jak w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Cichym

Turyści, poszukujący noclegu w Cichym, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Ciche jest bardzo popularną miejscowością. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!