Weekend majowy


Szczegóły oferty na: www.koniczynka.net

 

Dlatego zapraszamy:


1. Dusze artystyczne – te małe oraz duże na profesjonalne warsztaty artystyczno-rzemieślnicze pod okiem rzeźbiarza. Warsztaty dotyczą rzeźbienia, malowania na drewnie, szkle. Na co dzień prowadzimy pracownie rzeźbiarską oraz pracownie stolarską zajmującą się tworzeniem nietypowych mebli, tworzeniem replik zabytkowych mebli oraz projektowaniem i wytwarzaniem sprzętów sakralnych. Dzieciaki mogą poznać dawne narzędzia stolarskie, zobaczyć pracę stolarza, rzeźbiarza oraz stworzyć swoje małe dzieło. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 3 lat – świetna zabawa, dostosowana do wieku uczestników.


2. Lubiących nowe wyzywania – Pakiety pobytowe ‘’A gdyby ta cofnąć się w czasie” związane m.in. z tym jak przetrwać i dobrze bawić się bez elektryczności i tabletów.  Czekają na was pyszności z letniej kuchni m.in. "ślimaki drożdżowe", "chleb przetrwania". Na warsztatach tematycznych: ‘’Traperskie” oraz ‘’Naturalne’’ - nauczysz się łowić ryby bez wędki, rozpoznawać tropy zwierząt, lecznicze zioła czy przygotować samodzielnie "chleb prosto z gara", a noc spędzisz przy ognisku. 


3. Koniarzy –prowadzimy przyjazną stajnię(8 koni). Zapraszamy na naukę jazdy konnej dla dzieci oraz dorosłych z instruktorem PZJ, treningi doskonalące nabyte już umiejętności. Piękne tereny, 1 oraz 2-dniowe rajdy konne po najpiękniejszych zakątkach Wyżyny Lubelskiej. Jeżeli chcesz możesz uczestniczyć w rajdzie na rowerze (jeżeli nie jeździsz konno).


4. Wędkarzy- do waszej dyspozycji 2 zarybione stawiki, pięknie położone pośród łąk (udostępniamy wędki). Młodych traperów nauczymy łowić ryby bez wędek. Czysta Rzeka Chodelka, Zalew w Chodlu.


5. Plażowiczów- zagospodarowany Zalew w Chodlu. Czysta woda, piaszczyste dno. Położony wśród lasów sosnowych, plaża piaszczysta oraz trawiasta. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowerki), kąpielisko jest strzeżone w sezonie przez grupę ratowników. Na miejscu także plac zabaw, toalety.


6. Łakomczuchów- kuchnia oparta na naturalnych składnikach, bazujemy na tradycyjnych przepisach z naszego regionu. Mamy swój unikatowy produkt lokalny: ‘’Chodelskie Gołąbki z kiszonej kapusty”. Serwujemy także racuszki drożdżowe z owocami sezonowymi, placki na blasze, sałaciankę, cebularze, chłodnik z botwinki, kartoflankę, ślimaki drożdżowe, pstrągi pieczone na płycie kamiennej. Organizujemy ogniska, biesiady tematyczne ze wspólnym gotowaniem przy ognisku oraz warsztaty kulinarne: Warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu: ‘’Kuchnia Traperska”, ‘’Kuchnia Łąkowa”.


7. Aktywnych – zorganizowane rajdy rowerowe po najpiękniejszych zakątkach Wyżyny Lubelskiej. Udostępniamy rowery z fotelikami dla dzieci. Trasy do Nordic walkingu. Na miejscu: siłownia. Na Chodelce organizowane są spływy kajakowe. Areoklub, narty wodne nad Zalewem Zemborzyckim, kort tenisowy w Bełżycach.


8. Ciekawskich- tajemnicze ruiny kościoła Loret na Wyspie – świetna wycieczka na popołudnie. Fani geocachingu (taka współczesna zabawa w poszukiwaczy skarbów) znajdą wiele ciekawie ukrytych skrytek. W pobliżu do zobaczenia wczesnośredniowieczne grodzisko w Chodliku, tradycyjny młyn, huta szkła, winiarnia, muzeum stolarskie, gotycki. Kościół w Chodlu.
Świetna baza wypadowa do: Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Zamościa, Lublina.

 

Zakwaterowanie w klimatycznych pokojach z łazienkami w  Domu Pasikonika lub w Domu Koniczynka - szczególy na www.koniczynka.net

Zapytaj o nocleg