Zamek Międzylesie Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

Ogłoszenie archiwalne

Ten obiekt jest nieaktywny w naszym serwisie.
Zamek Międzylesie Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

To Twój obiekt?

Zaloguj się

Zapytaj o nocleg w podobnych obiektach

Opis obiektu

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do 700 letniego Zamku w Międzylesiu w którym oferujemy Naszym Gościom: zwiedzanie zamku, salę balową i krużganek, barokową restaurację, szlachecką kuchnię, 2 sale konferencyjne, 2 sale myśliwskie, pokoje 2-3 osobowe, apartamenty, internet bezprzewodowy Wi-Fi, przestronny dziedziniec zamkowy, monitorowany parking oraz garaże.

Zamek jest położony w samym sercu Międzylesia. Stanowi idealny punkt wypadowy na różne wycieczki - w okolicy znajduje się Międzygórze z Ogrodem Bajek, Jaskinia NiedźwiedziaKaplica CzaszekTwierdza Kłodzka i wiele, wiele innych atrakcyjnych miejsc (http://zamekmiedzylesie.pl/oferta/atrakcje-turystyczne/).

Bliskość gór i lasów zapewnia szeroki wybór tras spacerowych, rowerowych czy biegowych.

 

 

 

SPORTY ZIMOWE

 

Zamek jest również idealnym miejscem dla osób kochających sporty zimowe. Niedaleko od nas znajdują się aż 4rewelacyjne ośrodki narciarskie: Dolni Morava (19 km), Cervena Voda (20 km), Czarna Góra (24 km) oraz Ricky v Orlickie Hory (28 km) – więcej informacji na http://zamekmiedzylesie.pl/oferta/dla-narciarzy/

 

 

Po powrocie zapewniamy naszym zmęczonym i zmarzniętym gościom miejsce w wygodnych fotelach przy kominku z kubkiem grzanego wina lub gorącej czekolady. Oprócz pysznych, regionalnych potraw serwowanych w ramach oferty proponujemy również regionalne specjały takie jak: delikatne wędliny robione w tradycyjny sposób przez lokalnego masarza czy sery produkowane z mleka krów wypasanych na górskich łąkach, które w smaku mogą konkurować z najlepszymi oscypkami, mozarellą i innymi znanymi serami – były nawet opisywane w Natoinal Geographic!

 

 

ZWIEDZANIE ZAMKU

 

Osobom żądnym wrażeń proponujemy nocne zwiedzanie Zamku.

 

Poczujcie atmosferę historii. Wejdźcie paradną klatka schodową i przepiękną barokową galerią (pierwszym zabudowanym krużgankiem w Polsce zaprojektowanym przez znanego włoskiego architekta Jokobo Carove) do sali balowej, gdzie jeszcze tak niedawno tańczyli goście hrabiego Althana. Król Jan Sobieski wracając z odsieczy wiedeńskiej zatrzymał sie w tych samych wnętrzach i stąpał po tych samych posadzkach.

Odkryjcie sami skarby i tajemnice tego zamku. Stańcie przy piecach i kominku, które ogrzewały Althanów i Sobieskich. Sięgnijcie wzrokiem z z czarnej wieży na droge obsadzona drzewami, którędy wiódł szlak bursztynowy.

 

Jakie jeszcze tajemnice kryją sale i lochy Zamku w Międzylesiu?

 

Serdecznie zapraszamy!

Międzylesie typy usług

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej