Kolonie, obozy, zielone szkoły

Zapraszamy na Zielone Szkoły na Mazurach! Wyjątkowe położenie ośrodka, pośród lasów i nad brzegiem jeziora, wysokie standardy obsługi oraz przepyszna kuchnia to nasze główne zalety, które sprawią, że pobyt u nas będzie dla uczestników niezwykłym przeżyciem.


PROPONUJEMY:


pobyty do 5 dni od poniedziałku do piątku w dwóch pakietach:

Propozycja dla grup realizujących własny program pobytu. Do dyspozycji oddajemy infrastrukturę sportowo-rekreacyjną Ośrodka - boiska, świetlice i salę konferencyjną. Istnieje możliwość dokupienia zajęć integracyjnych. Zapewniamy nocleg +wyżywienie, koszt pobytu 1 osoby: 85,00 zł /1 dzień,


Kompleksowo zorganizowany program pobytu ze wszystkimi atrakcjami w cenie. Dodatkowo wzbogacony jest o super aktywne zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu integracyjno-sportowego. Podczas wypoczynku uczestnicy przeżyją mnóstwo przygód i emocji związanych z niecodziennymi sportami. Zapewniamy maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Do zajęć używamy atestowanego sprzętu, który obsługiwany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę instruktorską.

grupy min. 20 osób (8-16 lat) na 15 osób jeden opiekun gratis,

zakwaterowanie w domkach 5, 6 -osobowych,

dzienne wyżywienie /3 posiłki/,

terminy: kwiecień - czerwiec oraz wrzesień - październik

Pobyty organizowane są wg wybranego przez siebie scenariusza, codziennie proponujemy skorzystanie z bloków tematycznych. Każdy blok trwa 1,5 h.


Pobyt 1-dniowy: 4 bloki tematyczne - cena 129 zł, obiad (wersja bez obiadu 90 zł).


Pobyt 2 dniowy: 1 nocleg, 5 bloków tematycznych + ognisko - cena 239 zł, zaczynamy obiadem w dniu przyjazdu

i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Zakwaterowanie od godziny 14.00, wykwaterowanie do godziny 10.00.


Pobyt 3 dniowy: 2 noclegi, 8 bloków tematycznych + ognisko - cena 369 zł, zaczynamy obiadem w dniu przyjazdu

i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Zakwaterowanie od godziny 14.00, wykwaterowanie do godziny 10.00.


Pobyt 4 dniowy: 3 noclegi, 10 bloków tematycznych + ognisko - cena 469 zł, zaczynamy obiadem w dniu przyjazdu

i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Zakwaterowanie od godziny 14.00, wykwaterowanie do godziny 10.00.


Pobyt 5 dniowy: 4 noclegi, 13 bloków tematycznych + ognisko - cena 589 zł, zaczynamy obiadem w dniu przyjazdu

i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Zakwaterowanie od godziny 14.00, wykwaterowanie do godziny 10.00.


Zajęcia w grupach ok. 20-osobowych.


PRZYKŁADOWY PROGRAM:


Dzień 1


wyjazd spod szkoły w godzinach porannych

przyjazd, zakwaterowanie, obiad w stołówce

Archery Tag - walki łuczników, czyli połączenie gry w paintball z dwoma ogniami

gra terenowa - zabawa zużyciem np.GPS, wykrywacza metali i innych narzędzi dobranych do tematu gry i wieku uczestników.

Kolacja


Dzień 2


Śniadanie

zorbing - duża kula sferyczna z podwójnym dnem. Dwie osoby jednocześnie toczone są po wybranym terenie.

actywny pakiet - oj będzie zabawa, będzie się działo! Pakiet zabaw integryjących grupę.

Obiad

gigantyczne piłkarzyki - mega wersja popularnej gry "barowej" piłkarzyki. Rywalizacja grupowa i sportowa na ogromnym, dmuchanym boisku, na którym zawodnicy przypinają się do siebie za pomocą poprzeczek ograniczających możliwość ruchu.

paintball laserowy - wspólna zabawa, w tej wersji zamiast tradycyjnych kulek mamy wiązkę podczerwieni i specjalne karabinki wydające odgłosy strzałów.

Kolacja grillowa - pieczenie kiełbasek, wspólna biesiada przy ognisku


Dzień 3


Śniadanie

wycieczka rowerkami wodnymi po jeziorze - w trakcie pedałowania, można cieszyć się pięknem flory i fauny Jeziora Wągiel

łuki - zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia nauczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.

wyjazd

powrót pod szkołę w godzinach wieczornych

 

BLOKI TEMATYCZNE:


(1,5 godzinne bloki, pod opieka instruktora lub animatora):


Paintball laserowy - fantastyczna gra zespołowa. W tej wersji zamiast tradycyjnych kulek mamy wiązkę podczerwieni i specjalne karabinki wydające odgłos strzałów. Świetna zabawa bez konieczności wkładania ubioru ochronnego oraz masek.


Łuki - zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia nauczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.


Wiatrówki - zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska do broni pneumatycznej. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Uczestnicy zapoznają się z ciekawym sprzętem i mają okazję poznać prawdziwą rywalizację.


Zorbing - duża kula sferyczna z podwójnym dnem. Ciekawa i bardzo emocjonująca zabawa dla dzieci i młodzieży. Do środka kuli wpuszczamy jednocześnie dwóch uczestników i toczymy ją po dowolnym terenie. Bezpieczeństwo ponad wszystko - szczelnie zamknięte kule połączone są linami, których długość i naprężenie kontrolują instruktorzy.


Archery Tag -czyli walki Łuczników, to połączenie gry w paintball z dwoma ogniami. Strzały zakończone miękkimi gąbkami, sport bezpieczny, widowiskowy, wymagający grupowego zaangażowania - świetna grupowa zabawa.


Pitbake - czyli minicross - małe motocykle dające mnóstwo frajdy z jazdy dla poczatkujących kierowców


Gladiatorzy - zabawa w gladiatorów to walka dwóch zawodników na specjalnej dmuchanej arenie. Uczestnicy, przebrani w specjalne, stroje za pomocą piankowych lanc walczą o utrzymanie się na szczycie. Jest to jedna z najzabawniejszych konkurencji w naszej ofercie. Dobra zabawa, mnóstwo śmiechu


Mega piłkarzyki - mega wersja popularnej gry „barowej" piłkarzyki. Rywalizacja grupowa i sportowa na ogromnym, dmuchanym boisku, na którym zawodnicy przypinają się do siebie za pomocą poprzeczek ograniczających możliwość ruchu. Teraz pozostaje tylko zdobyć jak najwięcej goli i wygrać mecz.


Bubble football - uczestnicy grają w piłkę biegając w pompowanych kulach, nie jest to łatwe;D, do tego przy ewentualnym zderzeniu dochodzi do prześmiesznych sytuacji,

Aktywny pakiet - oj będzie zabawa, będzie się działo! Pakiet zabaw integrujących grupę! Do wyboru trzy zabawy spośród poniższych propozycji:


- strzelnica paintballowa,

- gry planszowe XXl np. twister,

- mazurskie narty - kilka osób na jednych nartach! Czemu nie? tu liczy się współpraca całej grupy bo taki bieg to nie lada wyzwanie!

- balonowa dmuchawka,

- kubeczkowa piramida,

- trąba słonia,

- bieg płetwonurków,

- terenowe kółko-krzyżyk,

- malowanie twarzy,

- gry z goglami - kilka zabaw z goglami, które utrudniają grę przez zniekształcenie rzeczywistości,

- bańki XXL,

- terenowe kalambury.


Wycieczka kajakowa po jeziorze - spokojny i bezpieczny relaks napędzany siłą własnych mięśni.

Wycieczka rowerkami wodnymi po jeziorze - w trakcie pedałowania, można cieszyć się pięknem flory i fauny Jeziora Wągiel.


Zajęcia survival - rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwanie się mapą i kompasem, a także orientacja w terenie bez pomocy „narzędzi", pierwsza pomoc i ratownictwo w terenie, pozyskiwanie wody, znajdowanie pożywienia w lesie (oparte na pokarmie roślinnym, nie uczymy zabijania zwierząt), budowa bezpiecznych schronień i posłań do spania.


Dyskoteka z DJ - zapraszamy do wspólnej zabawy w niepowtarzalnej atmosferze i wyjątkowym klimacie.


Gra terenowa - zabawa w terenie z użyciem np. GPS, wykrywacza metali i innych narzędzi dobranych do tematu gry i wieku uczestników. Tematyka np. survival, spadochroniarz, poszukiwania skarbu, kompas.


Eliminator NOWOŚC 2020 r. - mega dmuchaniec, który służy do "eliminowania" śmiałków. Zadaniem uczestnika jest przetrwać na arenie jak najdłużej, co okazuje się świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.


Zajęcia plastyczne - origami, zabawy z gliną, malowanie twarzy itp.


Zabawy rekreacyjne - z chustą animacyjną, nartach Małysza, sami robimy watę cukrową.


Zajęcia kreatywne- tworzenie dekoracji z rolek po papierze toaletowym, wykonywanie kartek okolicznościowych lub zakładek do książek z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, samodzielne wykonywanie zwierzaków z pomponów, malowanie rosnącymi farbami, tworzenie kolorowych lampionów.


Zajęcia artystyczne- warsztaty biżuterii z wykorzystaniem różnych materiałów (np. filcu, koralików, guzików) oraz technik (np. sutasz, decoupage);-) wykonywanie kwiatów z cukierków, słomek, bibuły


Gry i zabawy integracyjne dostosowane do wieku : „Imiona z pokazywaniem", „Kogo brakuje?", „Kto tak jak ja....", „Szef", "Bazyliszek", "Koc i imiona".

Gry i zabawy ruchowe np.: „Zamki i królewny", „Burza w lesie", „Zwariowana krowa", „Kulawy berek", piosenki z pokazywaniem dla młodszych dzieci, rywalizacje sportowe.

Laboratorium małego chemika - barwienie mleka, tworzenie tęczy na talerzu, chemiczne jajo, zabawa cieczą nienewtonowską.

 


Proponowane wycieczki (dodatkowo płatne):


warsztaty żeglarskie - zajęcia organizowane na przystani wodnej w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Tu poznajemy podstawy żeglarstwa w teorii: budowę jachtu, węzły żeglarskie, prace bosmańskie, ale co ważne - stajemy się również członkami załogi pływając jachtami po jeziorze.


spływ kajakowy rzeką Krutynią - przepłynięcie bezpieczną, malowniczą częścią szlaku kajakowego. Czas spływu to około 3 godz., płyniemy 2 osobowymi kajakami, zapewniamy kajaki, kamizelki ratunkowe, opiekę ratownika - instruktora, dojazd. Fakultet realizowany przy minimum 30 osobach. Cena: 79 zł/os.


Wilczy Szaniec + Mikołajki - wycieczka autokarowa z przewodnikiem do byłej wojennej kwatery Adolfa Hitlera, Mikołajek - żeglarska stolica Polski.


Galindia + Park Dzikich Zwierząt - wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Galindii - świata z przeszłości... oraz Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.


Gokarty, przejazdy na torze kartingowym od 30 zł/osoba.


Paintball tradycyjny od 50 zł/osoba w tym 200 kulek dla każdego.


park linowy 17-20 zł/osoba - 5 tras do wyboru. Trasy na wysokości 0,5 m dla dzieci od 3 - 8 lat, dla dzieci od 120 cm wzrostu 1 z 3 tras o innym poziomie trudności do wyboru.


OFF ROAD - przejażdżki z instruktorem autem terenowy 4x4 po wymagającym, ciekawym terenie. 


Play room - interaktywny pokój na niepogodę i nie tylko :) Zmierzymy się tu wirtualnie w wyścigach rowerowych, przeprowadzimy zawody łucznicze, pogramy w kręgle... Do wyboru wiele ciekawych dyscyplin. Dla lubiących wyginać ciało w rytm najnowszych hitów - mamy Justy Dance 2019.


Swincar - innowacyjny elektryczny pojazd "pająk" z napędem na każde koło z osobna. Taki pojazd to unikat w kraju! Swincar pokonuje niemalże każdy teren. Przejażdżki po wyznaczonym terenie (dla młodzieży od 14 lat oraz dorosłych).

Zapytaj o nocleg

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej