
Filtry
Płock - noclegi (89 noclegów w Płocku)
Obiekty z potwierdzoną dostępnością
Pozostałe oferty z Płocka
Samodzielnie skontaktuj się z właścicielem, aby potwierdzić dostępność


Agrojeziorak

Pokoje gościnne Aga


Noclegi Zośka

Pawroom


Domek Jednorodzinny


Pokoje Gościnne Anna



Zajazd Nad Wisłą

Zajazd na Królewskiej

Ośrodek Cierszewo k.Orlenu


Wynajem Pokoi Witkowski

Kwatery pracownicze

Agroturystyka Eko Zagroda

Agroturystyka Anna

Antoninówka

Pokoje Gościnne

Wynajem Kwater Patio

VILLA 17
Noclegi w okolicy Płocka:

Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik

AgroMaciej - Maciej Magierski

Noclegi Jastrzębiówka

Agroturystyka Plaża Pod Lipami

Agroturystyka U Jadwigi

Agroturystyka Karpik
Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Płock
Płock znajduje się w zachodniej części województwa mazowieckiego, w odległości około 120 km od Warszawy i należy do jednych z najstarszych miast w Polsce. W mieście zachowało się wiele zabytków z dawnych lat, które mimo upływu czasu, nadal prezentują się wspaniale. Z daleka widać dwie wieże renesansowej katedry, która w 1530 roku, po pożarze, została wyburzona do fundamentów, a na miejscu pogorzeliska wybudowano obecny budynek. Turyści przybywają do Płocka o każdej porze roku nie tylko ze względu na wyjątkowy klimat, który panuje w tym mieście, ale również dzięki odbywającym się tutaj cyklicznie każdego roku festiwalom.
Płock – co warto zobaczyć?
Zwiedzanie Płocka warto rozpocząć od samego rynku. Powstał na początku XVI wieku i pełnił funkcje miejskiego targu. Początkowo w południowo-wschodniej części znajdował się gotycki ratusz, jednak na jego miejscu w XIX wieku stanęła klasyczna budowla, pełniąca funkcję siedziby władz miasta. Zabudowania na placu były drewniane i dopiero w XIX wieku zmieniono je na park z alejkami. Znajduje się tutaj także zegar słoneczny z 1793 roku.
Ciekawym miejscem na mapie Płocka jest Muzeum Żydów Mazowieckich. Wnętrze muzealne zostało podzielone na trzy strefy. Przedsionek, w którym możemy zgłębić historie Żydów, żyjących na Mazowszu. Dalej znajduje się pomieszczenie zwane „holokaust” oraz sala główna, w której możemy poznać elementy kultury żydowskiej w Polsce, dotyczące m.in. kuchni żydowskiej, muzyki czy świąt. Dodatkowo w gmachu muzeum organizowane są liczne koncerty, wieczorki literackie, spektakle teatralne, a nawet degustacje potraw pochodzących z tradycyjnej kuchni żydowskiej.
Kolejnym miejscem, zasługującym na uwagę jest Muzeum Mazowieckie w Płocku. Powstało w 1821 roku i jest najstarszym muzeum w Polsce. Na ekspozycję stałą składają się przede wszystkim zbiory historyczne, archeologiczne, numizmatyczne i artystyczne. Budynek muzeum zlokalizowany został w samym centrum miasta i stanowi idealne miejsce, w którym możemy zglebić historię regionu mazowieckiego. Od maja do połowy października muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 17:00, natomiast w pozostałych miesiącach, możemy je zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00- 16:00.
Co robić w Płocku w wolnym czasie?
Płock przede wszystkim słynie z malowniczych widoków. Jeżeli w słoneczny dzień wybierzemy się na Wzgórze Tumskie, będziemy mogli podziwiać najpiękniejszy widok w mieście. U stóp wzgórza tumskiego rozciąga się bulwar nad Wisłą. Sam bulwar stanowi najciekawszy teren spacerowy, a wzdłuż niego zlokalizowana została trasa rowerowa, port oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sezonie letnim przy bulwarze odbywają się koncerty i imprezy kulturalne.
Zarówno dzieci, jak i dorosłych z pewności ucieszy wizyta w płockim zoo. Na miejscu możemy podziwiać ponad 300 gatunków zwierząt, a jego chlubę stanowi akwarium i herpetarium, gdzie została umieszczona bogata kolekcja gadów, płazów oraz ryb i morskich bezkręgowców. Zoo czynne jest od listopada do lutego w godz. 9:00-16:00, w marcu i październiku w godz. 9:00-17:00, w kwietniu i wrześniu w godz. 9:00-18:00, a od maja do sierpnia w godz. 9:00-19:00.
Co zjeść w Płocku?
Większość lokali w Płocku specjalizuje się w daniach kuchni staropolskiej. W kartach restauracji znajdziemy m.in. czarninę z kluskami ziemniaczanymi, kaczkę z jabłkami czy też stek z dzika. Turyści odwiedzający Płock pokochali serwowane w różnych odsłonach, tutejsze pierogi oraz naleśniki. Możemy wybierać pośród pierogów serwowanych na słodko i na słono, z makiem, z owocami, ale także te najbardziej popularne z serem i ziemniakami. Udając się do restauracji w Płocku, mamy pewność, że zjemy tanio i co najważniejsze bardzo smacznie.
Noclegi w Płocku
Turyści, wybierając się do Płocka, najczęściej poszukują noclegu w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje oraz wille. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Im bliżej centrum miasta, tym lepiej. Często o wyborze konkretnego noclegu decydują opinie pozostałych gości.
Kwatery i pokoje pozwalają na swobodę i sprawiają, że podczas urlopu możemy poczuć się jak w domu. W parze z miejscem noclegowym dostajemy swobodę w korzystaniu z kuchni w celu przygotowania samodzielnych posiłków.
Ceny noclegów w Płocku
Średni koszt noclegu w Płocku wynosi od 83 zł, oczywiście ceny są różne i zależą głównie od lokalizacji oraz standardu konkretnego obiektu. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi, wówczas za nocleg możemy zapłacić od 25 zł.
Planując urlop, należy wziąć pod uwagę, że większość właścicieli obiektów cenni ustala indywidualnie, dlatego mogą się one różnić w zależności od sezonu czy weekendu. Za nocleg w weekend zapłacimy o 70% więcej niż w dzień powszedni.
Najczęściej wybierane udogodnienia w Płocku
Dostęp do prywatnej łazienki to jedno z podstawowych udogodnień, na które zwracają uwagę turyści przy wyborze miejsca noclegowego. Chcą mieć także dostęp do kuchni lub możliwość wykupienia posiłków na miejscu. Ważną kwestię niezmiennie stanowi parking w pobliżu obiektu lub specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie bezpiecznie można pozostawić samochód. Rodziny z dziećmi szczególną uwagę zwracają bliskie sąsiedztwo placu zabaw.
Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Płocku
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj się