Pensjonat Uzdrowiskowy " * * * SOLANNA " (obiekt 25282)

Ogłoszenie archiwalne

Ten obiekt jest nieaktywny w naszym serwisie.
Pensjonat Uzdrowiskowy " * * * SOLANNA "

To Twój obiekt?

Zaloguj się

Zapytaj o nocleg w podobnych obiektach

Ostatnie opinie

Marian Szklarski
10
Marian Szklarski

Do Solanny przyjeżdzamy z rodziną od 3 lat. Za każdym razem jest tak samo wspaniale. Doskonała kuchnia i obsługa. Wszędzie blisko. Pokoje bardzo czyste....

Opis obiektu

Trzygwiazdkowy Pensjonat Uzdrowiskowy SOLANNA położony jest w ścisłym centrum miejscowości uzdrowiskowej Solec-Zdrój (ok 90 km od Krakowa), która dzięki swojemu położeniu stanowi wymarzone wprost miejsce do leczenia i wypoczynku.

Obiekt położony jest blisko Parku Zdrojowego i zalewu.

Naszym Gościom oferujemy:
*52 miejsca noclegowe w pokojach 1 i 2 osobowych

*pokoje wyposażone w łazienki, TV, i internet (Wi-Fi)

*parking

*windę

*restaurację

*bar

*recepcję

*salę konferencyjną dla 50 osób

*gabinet lekarski

*gabinety zabiegowe

*sprzęt do ćwiczeń

*saunę na podczerwień

*mini SPA

 

Dzięki wielu technicznym udogodnieniom obiekt przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

W SOLANNIE oprócz noclegów oferujemy pobyt rehabilitacyjno - uzdrowiskowy z szeregiem zabiegów wykonywanych na miejscu (fizykoterapia, masaże, krioterapia, zabiegi kosmetyczne oraz kąpiele SPA) lub w pobliżu pensjonatu (kąpiele siarczkowe, hydroterapia, balneologia). Leczymy głównie schorzenia narządów ruchu i reumatyczne, jak również choroby skóry i alergie. Pensjonat posiada wpis do rejestru ośrodków o nr. OD/26/0004/10 w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

SOLANNA posiada własną restauracją z doskonałym domowym jedzeniem oraz kawiarnię Na życzenie przygotujemy dla Państwa uroczystą kolację, obsługę konferencji, specjalne zamówienia dla grup, catering. Oferujemy także przejazdy bryczką lub ciuchcią po okolicach Solca-Zdroju, rowery wodne, nordic walking oraz wiele innych atrakcji indywidualnie dopasowywanych do potrzeb gości.

Niedaleko SOLANNY znajduje się teren pięknego zabytkowego parku zdrojowego, gdzie zobaczyć można ciekawe okazy drzew: stare egzemplarze lipy szeroko listnej, sosny czarnej, plątana, magnolię, okazałe katalpy i modrzewie . W bezpośrednim sąsiedztwie parku zlokalizowany jest wodny zbiornik rekreacyjny, który zarówno w okresie letnim (kąpielisko) jak i zimowym (lodowisko) stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Poza wspaniałym krajobrazem do wizyty w Solcu Zdroju zachęca specyficzny mikroklimat sprzyjający odpoczynkowi i kuracji charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i małą ilością opadów w ciągu roku.

W Solcu Zdroju w wyniku przeprowadzonych badań geologicznych natrafiono na solankę siarczkową o zawartości siarkowodoru 8-krotnie wyższej niż dotychczas eksploatowane źródła. Tak duże stężenie siarki oraz wysoka mineralizacja powodują, iż jest to najsilniejsza woda lecznicza w Polsce (5-cio krotnie silniejsza od siarki w Busku Zdroju), a także unikalna na skalę światową. Posiada bardzo wysoką wartość leczniczą stosowaną w schorzeniach narządów ruchu, reumatycznych oraz ortopedyczno-urazowych. Po dokładnym przebadaniu wody ze źródła "Malina" okazało się, że zawiera ona ponad 900 mg aktywnych związków siarki na litr. Nowatorski system przygotowania wody do zabiegów powoduje, że nie traci ona swoich właściwości leczniczych. Transport ze źródła i przygotowanie do zabiegów bez dostępu powietrza zabezpiecza przed wytrącaniem się czarnych siarczków. Woda pozostaje klarowna i żółta, taka jak występuje w naturze. Stosowana jest w odpowiednich stężeniach do kąpieli leczniczych, irygacji ginekologicznych i w kuracji pitnej.

Profil leczniczy Pensjonatu Uzdrowiskowego SOLANNA
    * reumatoidalne i zesztywniające zapalenie stawów i kręgosłupa.
   *stany po operacjach stawów kończyn i kręgosłupa.
    *dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa stawów.
   *gościec pozastawowy, stany pourazowe tkanek miękkich, stawów i kości.
*stany po zabiegach operacyjnych ortopedycznych kości i stawów.
*zespół rwy kulszowej i splotu ramieniowego.
*stany po urazach kręgosłupa.
*łuszczyca, atopowe zapalenie skóry

Szczegółowy cennik znajdą Państwo na naszej stronie internetowej


W sprawie bardziej szczegółowych informacji oraz cen prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy


Kontakt
Pensjonat Uzdrowiskowy Solanna
ul. Targowa 2
28-131 Solec-Zdrój
woj. Świętokrzyskie
Recepcja: [numer telefonu został ukryty]
Fax: [numer telefonu został ukryty]

Serdecznie zapraszamy

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej