Operetka „Wiedeńska krew” w Świdnickim Ośrodku Kultury w Świdnicy

„Wiedeńska krew” J. Straussa jest jedną z czterech (obok „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego” i „Nocy w Wenecji”) najbardziej znaną operetką kompozytora, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.

Akcja „Wiedeńskiej krwi” toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Hrabina jednak postanawia powrócić i zakosztować smaku małżeństwa. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

Obsada:
Hrabia Zedlau - Jarosław Wewióra, Gabriela - Natalia Piechowiak, Franzisca Cagliari - Ewelina Sobczyk, Magdalena Okońska, Józef - Chaoran Zuo, Maciej Ogórkiewicz Pepi - Magdalena Czarnecka, Agnieszka Styblińska,  Minister - Adam Żaak Kagler - Marceli Pałczyński Hrabia Bitowski - Piotr Rybak, Jakub Bergel Mali - Grażyna Bieniek-Żaak Sali - Magdalena Czarnecka, Agnieszka Styblińska.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.
Libretto: Victor Léon i Leo Stein
Przekład libretta: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur
Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
Choreografia: Anna Siwczyk
Kostiumy: Dorota Wewióra
Akompaniator: Rafał Gudyka
Projekty scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Produkcja: Jarosław Wewióra

 

KupBilecik.pl

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Świdnicy

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Świdnicy

Zobacz również