Piotr Rachoń Quartet "AMAZONIA" - koncert w Regiolanym Centrum Kultury w Kołobrzegu

Piotr Rachoń Quartet "AMAZONIA" - koncert w Kołobrz

Zapraszamy na koncert Piotra Rachonia, który odbędzie się 2 października w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Start o godzinie 19.00.

Piotr Rachoń Quartet to współczesny jazz, pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów. Dużo tu przestrzeni i muzycznej medytacji. Piotr Rachoń jest artystą który dał się poznać w licznych projektach z pogranicza awangardy, free jazzu, ethno i klasyki między innymi z JazzBlaster, z Jorgosem Skoliasem, Pulsarus, czy Orkiestrą Avatar. Pianista przez wiele lat współpracował muzykami z różnych stron świata, w tym z muzykami etnicznymi z Mongolii. To bogactwo muzycznych i życiowych doświadczeń jest słyszalne w jego grze - żywiołowej, emocjonalnej, ale także lirycznej i nastrojowej. Brzmienie Piotra Rachonia trudno pomylić z jakimkolwiek innym pianistą, jest on przy tym niezwykle barwną osobowością sceniczną.

 

W muzyce PRQ słychać inspiracje ethno i naturą, a koncerty zespołu pozostawiają na długo wrażenie. Muzycy dzielą się swoim postrzeganiem świata i muzyki, robią to szczerze i kunsztownie. Sięgają przy tym po ciekawy zestaw brzmień, gdzie obok typowego instrumentarium dla kwartetu jazzowego pojawiają się instrumenty etniczne oraz niecodzienne instrumenty i efekty gitarzysty Vojto Monteura (np. "elektroniczna" gitara ambientowa oraz gitara bezprogowa). Vojto to współpracownik Leszka Możdżera, znany z EABS, czy Miloopy. To ceniony instrumentalista, kompozytor i producent. W PRQ odpowiada za przestrzenie i kolory, a także za partie solowe i instrumentalne dialogi z pianistą. Walorem zespołu jest także sekcja rytmiczna. Jakuba Olejnika cechuje kreatywność, elastyczność i muzyczna intuicja połączona z wszechstronnym wykształceniem, co pozwala mu swobodnie przemieszczać się pomiędzy światem muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. Paweł Nienadowski jest żywiołowym perkusistą, wykorzystującym tradycyjny zestaw perkusyjny jaki i etniczne instrumenty perkusyjne.

Piotr Rachoń - fortepian
Vojto Monteur - gitara, live electronics
Jakub Olejnik - kontrabas
Paweł Nienadowski - perkusja

 

KupBilecik.pl

Miejsce

Komentarze

Najbliższe wydarzenia

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej