Pogoda na ferie 2020

Pogoda na ferie 2020

Ferie to czas, w którym nie tylko dzieci marzą o atrakcyjnym wypoczynku. Jednak to, czy wraz z rodzicami będą zjeżdżać na sankach po puszystym śniegu, czy patrzeć na spadające krople deszczu zależy od pogody, która często bywa kapryśna i chaotyczna. Połącz swoje pogodowe preferencje z wymarzonym kierunkiem wypoczynkowym. Zaplanuj wolny czas na podstawie długoterminowych przewidywań synoptyków na ferie 2020.

Jak co roku zimowa przerwa podzielona jest na cztery terminy. Pierwszą, dwutygodniową odskocznię od szkoły, w 2020 roku uczniowie z czterech województw rozpoczną 13 stycznia. Jako ostatnia wypoczywać będzie m.in. środkowo-wschodnia części Polski, dla której ferie kończą się 23 lutego. W ciągu tych kilku tygodni wolnego czasu, śnieg zamierza mieszać się z deszczem i słońcem. Mimo przewagi temperatur poniżej zera, aura będzie zdecydowanie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi na zewnątrz. Miasta w całej Polsce przygotowują różnorodne atrakcje i zimowiska. Warto opuścić dobrze poznane tereny i udać się w miejsce, o którym zawsze marzyliśmy.

 

Pogoda na ferie 2020 w górach


Prognozy zachęcają do wyjazdów w górskie tereny! W trakcie ferii nie zaskoczy nas żadna zima stulecia ani luty w lód okuty. Klimat służyć będzie spacerom oraz uprawianiu zimowych sportów. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ubraniu – ciepłych butach i kurtce oraz zestawie: czapka-szalik-rękawiczki. Biały krajobraz, regionalne smakołyki i ciepło bacówek – ferie 2020 to wspaniała okazja na relaks u stóp gór.

 

Pogoda na ferie 2020 w Tatrach


Temperatury mają się wahać od –10 do 4 stopni Celsjusza. Ciepło nie będzie, ale poczujemy zimowy nastrój, jak na ferie przystało! Już 13 stycznia śnieg o różnym natężeniu ozdobi na biało Zakopane. Dla wypoczynku na świeżym powietrzu, najlepszy może okazać się czas od 15 stycznia do 1 lutego – będą to ponad dwa tygodnie słońca i nieba bez chmur. Od 17 lutego do końca ferii przewidywana jest lekka mżawka i trochę marznącego deszczu. Parki wodne, Krupówki, Morskie Oko i wiele innych przyjemności już czeka. Tam można zafundować sobie niezapomniany wypoczynek, w każdych warunkach!

Szukasz pomysłu na ferie? Wypróbuj jedną z tatrzańskich miejscowości!
Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Witowie
Noclegi w Poroninie

 

Pogoda na ferie 2020 w Pieninach


Opady śniegu w Pieninach również rozpoczną się wraz zimową labą. W drugiej połowie stycznia temperatury balansować będą między -7 a 2 stopniami Celsjusza. Od 5 lutego wszystkim wczasowiczom towarzyszyć będzie słońce i temperatury, nieco łaskawsze niż w styczniu, sięgające do 5 stopni powyżej zera. Opadów deszczu, na szczęście nie należy się spodziewać. Wymarzona pogoda na ferie – trochę słońca, brak wiatru, a jak opady, to tylko śniegu! Pienińskie szlaki zimą, w okresie pozaświątecznym są opustoszałe, więc może warto wybrać się w miejsce, gdzie nie spotkamy masy turystów?

Odpoczynek w Pieninach? Słuszny wybór!
Noclegi w Szczawnicy
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Krośnicy

 

Pogoda na ferie 2020 w Bieszczadach

 

Od 13 do 25 stycznia na bieszczadzką ziemię spadnie trochę białego puchu. Opady te nie zagwarantują typowego, zimowego krajobrazu. Będą to znikome ilości śniegu, które szybko zostaną stopione przez promienie słońca, mające nadejść wraz z końcem stycznia. Luty wyglądać będzie bardzo podobnie – lekki śnieg plus słońce. Temperatury spadną lekko poniżej zera. Decydując się na przyjazd w Bieszczady z myślą o górskiej wycieczce, trzeba zadbać o dobre wyposażenie. Z uwagi na duże zaspy śniegu w terenach wysokogórskich oraz większą prędkość wiatru należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.

Hej Bieszczady, hej Bieszczady? Zarezerwuj nocleg i wkrótce przywitaj się z Bieszczadami!
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Lesku
Noclegi w Komańczy

 

Pogoda na ferie 2020 w Karkonoszach


Miesiące styczeń i luty w Karkonoszach będą trochę zmniejsze niż w Bieszczadach. Dominują minusowe temperatury, które plasują się między -6 a 2 stopniami Celsjusza. Od 28 stycznia do 2 lutego wystąpią tylko przelotne i lekkie opady śniegu. Pierwsze dni lutego to przewaga słońca i bezchmurnego nieba. Prawdziwy, biały puch w Karkonoszach spadnie tuż przed końcem ferii, około 17 lutego i wystąpi w duecie z deszczem.

Ferie w Karkonoszach? Zdecydowanie mówimy: tak!
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Jeleniej Górze
Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na ferie 2020 w Beskidach


Intensywne opady śniegu w Beskidach nadejdą 13 i 28 stycznia oraz 2 i 6 lutego. Niestety, tutaj również śnieg pojawi się w zestawieniu z deszczem. Będzie chłodno, słupki rtęci mogą pokazać wartość nawet równą -10 stopniom Celsjusza w dzień. Dla antyfanów mrozu zdecydowanie lepszy będzie okres od 5 do 17 stycznia , wtedy temperatury będą wyższe - od 1 stopnia Celsjusza w dzień do -9 stopni Celsjusza w nocy.

Wybierz nocleg, jedź i ciesz się wolnym czasem w Beskidach!
Noclegi w Wiśle
Noclegi w Muszynie
Noclegi w Rymanowie-Zdroju
Noclegi w Zawoi

 

Pogoda na ferie 2020 nad morzem


Góry to zdecydowanie najpopularniejszy kierunek na czas ferii. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się na zimowy wyjazd nad morze, szczególnie wtedy, gdy meteorologia jest łaskawa. W roku 2020, na pytanie czy aura nad morzem będzie sprzyjać feriom, można odpowiedzieć, że i tak, i nie.

 

Na początek drugiej połowy stycznia przewidywane są lekkie opady śniegu oraz okresowe opady deszczu. Dni od 26 stycznia do 9 lutego łączą się ze słonecznym niebem i wysoką, jak na ten czas, temperaturą. Od 10 lutego pogoda zacznie się psuć – będzie bardzo wietrznie i wystąpią przelotne opady śniegu z deszczem. Warto pomyśleć o parasolu, długich spacerach i wieczorach przy rozgrzanym kominku. Nadmorskie powietrze, bogate w składniki mineralne z pewnością pozwoli nam wrócić do pracy i obowiązków ze zdwojoną dawką energii.

Wybierasz się nad morze? Wybierz jedną z naszych noclegowych propozycji!
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Niechorzu
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Karwi

 

Pogoda na ferie 2020 Polsce centralnej


Z racji wielu rozrywek zaplanowanych przez miasta w całej Polsce, centralna część kraju jest szczególnie kusząca dla podróżników, szukających wrażeń oraz lubiących szum miasta. Początek ferii będzie nieco śnieżny i deszczowy. Wraz z 26 stycznia nadejdzie słońce, które pojawiać się będzie aż do 10 lutego. Temperatury w tym czasie wskażą wartość od 3 stopni Celsjusza w dzień do -6 stopni Celsjusza w nocy. Od 12 do 23 lutego trwać będzie prawdziwa zima – przewidziane są bowiem okresowe ale duże opady śniegu oraz co nieco deszczu. Czeka nas miks mroźnych i ciepłych dni – może to dobry czas, by zaszyć się w którymś z polskich miast?

Polska centralna – brzmi kusząco? Skuś się!
Noclegi w Warszawie
Noclegi w Łodzi
Noclegi w Poznaniu
Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na ferie 2020 na Mazurach


Ferie na Mazurach rozpoczną się deszczem, a wraz z nim pojawi się marznący śnieg. Podobnie jak w Polsce centralnej, 26 stycznia nadejdą sprzyjające warunki meteorologiczne. Końcówka ferii przebiegnie pod znakiem... śniegu. Temperatury od 2 stopni Celsjusza w dzień, do nawet -11 stopni Celsjusza w nocy. Świeże powietrze i wypoczynek na łonie zimowej natury to sprawdzony sposób na reset. Mazury oferują takie atrakcje jak psie zaprzęgi, bojery (czyli żeglarstwo lodowe), zimowe kajaki, morsowanie - brzmi ekstremalnie ale zachęcająco!

Mazury - cud natury? Sprawdź to!
Noclegi w Ostródzie
Noclegi w Pasymiu
Noclegi w Olsztynie
Noclegi w Ełku

Zimowe szaleństwa a po nich kubek gorącej czekolady wypity w atrakcyjnej lokalizacji – kto o tym nie marzy? Nadchodzące ferie 2020 to okazja do zrealizowania pierwszych celów w Nowym Roku! Pogoda owszem, bywa zmienna, ale czy to powód by zmieniać przez nią plany? Trzeba przecież przyznać, że zima dopisze w nadchodzące ferie!

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


fot. Pezibear / Pixabay.com CC0

Następny artykuł Co robić w Warszawie w...

Komentarze

Zobacz również