Pogoda na ferie zimowe 2019

Ferie to wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci. Pełnia zimy, możliwość korzystania z wszelkich atrakcji zimowych, dwa tygodnie wolnego – jak tu nie kochać tego okresu? W roku 2019 ferie rozpoczną się 14 stycznia i potrwają aż do 24 lutego. Terminy obowiązujące uzależnione są od konkretnego województwa. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę długoterminową na ferie zimowe w 2019 roku.

Zima to piękna pora roku, którą trzeba należycie spędzić, najlepiej w aktywny sposób. Okres ferii zimowych zachęca do korzystania z ofert stoków narciarskich – niemal w każdym regionie Polski, lodowisk – również tych pod gołym niebem, jak i dobrodziejstw kultury – poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach, projekcjach filmów, czy konkursach. Jedno jest pewne, okres ferii zimowy pozwoli nacieszyć się zimą i to w każdym regionie.

 

Pogoda na ferie zimowe nad morzem

 

Z roku na rok coraz większa liczba turystów wybiera kierunek nadmorski na wypoczynek w okresie ferii. Tu również można spędzić wyjątkowo czas, również na stokach narciarskich dostępnych w regionie. Aura będzie bardzo zmienna i dominować będzie głównie deszcz i temperatury na poziomie 3-4 stopni Celsjusza. Sytuacja pogodowa poprawi się dopiero wraz z początkiem lutego, kiedy to wartości termometrów zaczną spadać poniżej 0, pojawi się też śnieg. Na niebie królować będzie słońce które tylko podkreśli wyjątkowość tego okresu wypoczynkowego.

 

Ferie zimowe nad morzem to również wyjątkowa propozycja na mile spędzony czas. Sprawdź koniecznie oferty noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Pucku

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Karwi

 

Pogoda na ferie zimowe na Mazurach

 

Mazury, cud natury, zimą jeszcze bardziej podkreślą swoją wyjątkowość. Wspaniałe krajobrazy w białej szacie – to trzeba koniecznie zobaczyć. A pogoda będzie temu sprzyjać. Od początku ferii zimowych w regionie pojawiać się będą opady śniegu, a wartości temperatur będą osiągać wartości w granicach 0 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca możliwe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź, dlatego warto zachować ostrożność na drodze i chodnikach. W lutym kontynuacja zimowej pogody. Zrobi się też nieco chłodniej – słupki rtęci zaczną spadać poniżej 0, można się spodziewać temperatur na poziomie -4 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca, więc spacer w zimowej scenerii jak najbardziej wskazany.

 

Mazury zachwycają niezależnie od pory roku. Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w poszczególnych miejscowościach:

 

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

 

Pogoda na ferie zimowe w Polsce centralnej

 

Polska centralna przygotowała również szereg licznych atrakcji dla najmłodszych na spędzenie ferii zimowych w mieście. A jak będzie z pogodą? Powinna ona sprzyjać zjazdom na sankach, czy szusowaniu na łyżwach na dostępnych lodowiskach. Od połowy stycznia mieszkańcy regionu będą mieć do czynienia początkowo z kapryśną aurą – temperatury w granicach 4 stopni Celsjusza, do tego opady deszczu. Sytuacja ulegnie zmianie pod koniec stycznia, kiedy to zaczną pojawiać się opady śniegu, a słupki rtęci zaczną pokazywać ujemne wartości temperatur. Luty to kontynuacja zimowej aury, z dużą sumą opadów śniegu i wartościami temperatur około -2 stopni Celsjusza. Można więc śmiało lepić bałwana i w pełni korzystać z zimy.

 

Pogoda na ferie zimowe w górach

 

Góry to najpopularniejszy region na wypoczynek w ferie zimowe. Taka sytuacja niezmiennie utrzymuje się od lat. Nie ma się co dziwić, bo piękno gór o tej porze roku jest naprawdę wyjątkowe. Do tego wspaniała baza noclegowa, liczne wyciągi narciarskie, czy też stuprocentowa gwarancja śniegu to tylko niektóre atuty tego regionu.

 

Pogoda na ferie zimowe w Tatrach

 

Ferie w Tatrach to marzenie większości – turystów indywidualnych, czy też wycieczek. Zakopane cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu, wielu lat. Warto podkreślić, że w Tatrach typowo zimowa aura będzie się utrzymywać przez cały okres trwania ferii zimowych. Będą też chwile ze słońcem, więc nikt nie powinien narzekać. Początek ferii to dodatnie temperatury w okolicach 3-4 stopni Celsjusza i dużo chwil ze słońcem. Sytuacja ulegnie zmianie pod koniec stycznia, kiedy to się ochłodzi i pojawią się opady śniegu, przez wielu tak wyczekiwanego. Duża dawka świeżego śnieżnego puchu urozmaica i tak już wspaniały krajobraz gór. Luty to ujemne temperatury niemal przez cały czas i do tego opady śniegu, ustępujące miejsca chwilom ze słońcem. Tatry? Jak najbardziej polecamy na ferie zimowe.

 

Tatry cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Sprawdź koniecznie propozycje noclegów:

 

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Witowie

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na ferie zimowe w Bieszczadach

 

Ferie w Bieszczadach to standardowo wyjątkowa propozycja na wypoczynek, zresztą jak i o każdej porze roku. Pierwsza połowa stycznia to bardzo korzystna i słoneczna aura. Padać nie powinno, zaś termometry w najcieplejszych momentach pokażą około 2 stopni Celsjusza. Ochłodzenia można się spodziewać dopiero po 20 stycznia. Nie będą to co prawda diametralne spadki temperatur, jednak pojawią się też opady śniegu i marznącego deszczu.

 

Luty bardzo zmienny, jednak warto podkreślić, że zimowy. Opadów śniegu można się spodziewać niemal przez cały miesiąc, natomiast termometry pokażą od -5 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd na ferie w Bieszczady. Do rezerwacji miejsca noclegowego czasu coraz mniej. Sprawdź propozycje noclegów w tym regionie:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Ustrzykach Górnych

 

Pogoda na ferie zimowe w Pieninach

 

Pieniny na ferie zimowe to doskonała propozycja dla osób, które nie lubią tłumów i lubią korzystać ze wszystkiego, co jest w stanie zaoferować zima. Pierwsza połowa stycznia mało zimowa – temperatury w granicach 4-5 stopni, do tego dużo chwil ze słońcem. Taka sytuacja potrwa do 22 stycznia, wtedy to spodziewane jest niewielkie ochłodzenie, które przyniesie również opady śniegu.

 

Powiedzenie „Idzie luty, podkuj buty” sprawdzi się idealnie w przypadku tego miesiąca. Przewiduje się typowo zimową pogodę, z opadami śniegu i temperaturami poniżej 0. Pogoda zacznie się zmieniać w drugiej połowie miesiąca, wtedy to przewidywane są temperatury na poziomie nawet 6 stopni.

 

Pogoda na ferie zimowe w Karkonoszach

 

Karkonosze zachwycają nie tylko w okresie ferii zimowych. Doskonała baza narciarska w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, świetna infrastruktura turystyczna to tylko niektóre powody zachęcającego do wyboru tego regionu.

 

Pierwsza połowa stycznia bez opadów śniegu i z temperaturami 2-3 stopni Celsjusza. Chłodniej, podobnie jak w pozostałych regionach górskich, zrobi się dopiero po 20 stycznia. Pojawią się też opady śniegu.

 

W lutym dominować będą opady śniegu i ujemne temperatury w okolicach -3 stopni.

 

Poznaj ofertę noclegów w popularnych karkonoskich miejscowościach:

 

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Ściegnach

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na ferie zimowe w Beskidach

 

Beskidy to bogata oferta turystyczna na okres zimowy. Wiele ciekawych miejsc i idealne warunki w każdej z miejscowości, to ciekawa propozycja na zimowy urlop, nie tylko w okresie ferii zimowych. Zima z każdym kolejnym dniem będzie się rozkręcać coraz bardziej. Początkowe dni co prawda z dużą dawką zmiennej pogody i przelotnymi opadami śniegu.

 

Pierwsza połowa stycznia to słoneczna pogoda i temperatury na poziomie 4-5 stopni Celsjusza. Większego ochłodzenia i opadów śniegu, podobnie jak w całej Polsce, można się spodziewać dopiero pod koniec miesiąca i przez pierwszą połowę lutego. Druga połowa miesiąca to bardzo zmienna aura – raz słońce, raz deszcz i śnieg.

 

Wisła, Szczyrk, Brenna – warto wybrać te miejsca, to gwarancja udanych ferii zimowych.

 

Ferie zimowe 2019 upłyną pod znakiem zmiennej pogody, z dużym naciskiem na śnieg i ujemne temperatury. Stoki, sanki, łyżwy, ferie w mieście – jest z czego wybierać, a radość dzieci – bezcenna.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. freddebackman (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również