Punk Fest Rzeszów 2017

 • Miejscowość:

  Rzeszów
 • Miejsce imprezy:

  Klub Muzyczny Life House
 • Data imprezy:

  21 październik 2017
  godz: 16:00
 • Koszt:

  przedsprzedaż - 60 zł, w dniu koncertu - 70 zł

Galicja Productions zaprasza na wydarzenie pt. Punk Fest Rzeszów 2017, podczas którego 21 października, o godzinie 16:00, w Klubie Muzycznym Life House zaprezentuje się kilku wykonawców: Sajgon, The Bill, Uliczny Opryszek, Bachor, Sexbomba, Nauka o Gównie, Bulbulators, czy Bunkier. 

Sajgon zespół założony w latach 89-90 w Wałbrzychu grał do roku 95, gdzie ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu, oprócz wokalisty i gitarzysty Sławomira Trocha, kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009-2011. Sajgon to absolutna klasyka gatunku. Tego koncertu nie można przegapić!

 

The Bill powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i...częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 The Bill'a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta The Biut. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: Początek Końca i Sex and Roll. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę Daję Wam Ogień i.... zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta Niech Tańczą Aniołowie. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany Lekcja Historii. Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill'a udziałem w wielkiej trasie koncertowej Punky Reggae Live. Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę Historie Prawdziwe, która pojawiła się w 2009 roku. W 2011 roku odchodzi Robert 'Mielony' Mielniczuk, a jego miejsce zajmuje Artur 'Artie' Woźniak. Zespół stale koncertuje zaliczając frekwencyjne sukcesy.

 

Punkowy band ULICZNY OPRYSZEK powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl, w województwie Wielkopolskim.
Kapela zagrała ponad 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia „Na zawsze punk” została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel. Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara), Cycu (gitara,vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, chórki).

 

BACHOR - Jeden z czołowych polskich zespołów sceny street punk, utworzony w 1999 roku w Giżycku. Nie osiągnął żadnych komercyjnych sukcesów, cieszy się zła reputacją, ma na swoim koncie dwa albumy BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ [2006],  ULICA BYŁA DOMEM [2012] oraz CHULIGAŃSKI ROCK'AND'ROLL [2015]. Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce, wystąpił również w Czechach, Rosji, Słowacji, Litwie. Proste gitarowe riffy, melodyjne solówki i refreny, tematy poruszane w tekstach to przeważnie zabawa, przemoc, alkohol, miejski zgiełk charakterystyczne dla tego gatunku muzyki. Bachor gromadzi coraz większą grupę fanów, ich teksty wykorzystywane są na oprawach stadionowych, a młode zespoły coverują ich utwory grając je na swoich pierwszych koncertach.

 

SEXBOMBA - zespół gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Zespół SEXBOMBA występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. W utworze Sexbomby Raz przeżyty dzień z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.

 


Nauka o Gównie powstała i zadebiutowała w 1987 roku. Zespół został założony przez Bunta (Piotra Giglewicza) i jego brata Mariusza (Mariusza Giglewicza). Zespół koncertował w kilkunastu miejscach w kraju. W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie m.in zagrali utwór we własnej interpretacji Janek Wiśniewski padł. W 1995 zagrał na WOŚP. Przez kilka lat wydawali własny zin pt. DUPA JASIU (wyszło sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety video działań zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, zespół ogłosił swoją reaktywację.

 

Bulbulators – polska grupa muzyczna, grająca w stylu punk rock. Zespół koncertował m.in. z The Adicts, Angelic Upstarts, 999, UK Subs, The Exploited, Charge 69, Po Prostu. Zespół istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku zmianach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album Prawdziwe Życie.

 

Bunkier - pierwowzór kapeli powstał jeszcze przed rokiem 1990. Ogromny, a może nawet największy wkład miał w nią Młody Kulik (długoletni przyjaciel i gitarzysta kapeli) oraz Goryl (perkusista, również długoletni). Zespół początkowo nie był Bunkrem, ale nazywał się - The Total Shit. Pierwsza nazwa odzwierciedlała początkowe granie muzyków albo przynajmniej to, co o tym myśleli. Pierwsze próby odbyły się w zespole szkół ekonomicznych. Z uwagi na to co grali, albo raczej jak się bawili, często wyrzucano ich z wielu miejsc. Z początkiem lat 90 narodził się pomysł, aby kapelę przemianować na BUNKIER. Druga nazwa nie ma jakiegoś głębszego znaczenia, ale artyści cieszą się z faktu, że fajnie się pisze i zaczyna na 'B'.

 

Bilety w cenie 60 i 70 złotych, dostępne na stronie www.ticketpro.pl.

 

Sprawdź inne imprezy w Rzeszowie.

 

Miejsce

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Rzeszowie

Miejscowość:
Rzeszów
Miejsce imprezy:
Klub Lukr
Miejscowość:
Rzeszów
Miejsce imprezy:
Klub Muzyczny Life House
Miejscowość:
Rzeszów
Miejsce imprezy:
Klub Muzyczny Life House

Zobacz również