Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Brama Opatowska

Brama Opatowska

Sandomierz, ul. Opatowska

Zabytki 9.7
Stare Miasto w Sandomierzu

Stare Miasto w Sandomierzu

Sandomierz, ul. Rynek

Rynek, starówka 9.9
Ratusz sandomierski

Ratusz sandomierski

Sandomierz, ul. Rynek

Zabytki 9.4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Nazywany Małym Rzymem, Sandomierz to miasto, w którm znajduje się wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków wartych zobaczenia. Najcenniejsze z nich to m.in: Katedra, Zamek, Ratusz, Brama Opatowska, Kościół św. Michała oraz przepiękne Stare Miasto. Obowiązkowymi punktami wycieczki w Sandomierzu są również Podziemia Sandomierskie, Bulwar nad Wisłą oraz Wąwóz Królowej Jadwigi. Z jakim serialem kojarzy Wam się Sandomierz? Oczywiście z Ojcem Mateuszem, do którego zdjęcia kręcone są w tym urokliwym mieście! Zabytkowe budowle, kawiarnie oraz przepiękne ulice miasta, do tego liczne tereny zielone oraz dostęp do Wisły - to wszystko sprawia, że warto przyjechać do Sandomierza i zostać tu na dlużej!

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Zapiekanki Sandomierskie

Zapiekanki Sandomierskie

Sandomierz, ul. Opatowska

Cafe Mała

Cafe Mała

Sandomierz, ul. Generała Michała Sokolnickiego

Calimero Cafe

Calimero Cafe

Sandomierz, ul. Opatowska

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Bon turystyczny w Sandomierz - gdzie można go wykorzystać! Lista obiektów
Wraz z początkiem sierpnia wielu polskich turystów zyska szansę na wyjazd na wymarzone rodzinne wakacje. A wszystko za sprawą bonu turystycznego! Jednorazowe wsparcie finansowe w postaci bonu turystycznego przyznawane jest każdemu dziecku w rodzinie, pod warunkiem, że nie ukończyło ono jeszcze 18 roku życia. Bon w wysokości 500 złotych może zostać wykorzystany do opłacenia wyjazdu dziecka na zorganizowaną imprezę turystyczną oraz jego pobytu w określonym obiekcie noclegowym. Trzeba jednak pamiętać, że bon może zostać zrealizowany jedynie w miejscach do tego przygotowanych. Dlatego też przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić, gdzie można wykorzystać bon. Jeżeli planujecie wyjazd do Sandomierza, zajrzyjcie poniżej. Tam znajdziecie listę obiektów, które realizują płatność bonem.
Zakochaj się w Sandomierzu - majówka tylko we dwoje

Sandomierz to jedno z najbardziej romantycznych polskich miasteczek i idelane miejsce na majówkę we dwoje. Na zakochanych czekają urokliwe staromiejskie uliczki, klimatyczne restauracje i kawiarenki oraz nadwiślańskie bulwary… Miasto samo w sobie jest piękne, a oglądane w towarzystwie ukochanej osoby, wydaje się jeszcze wspanialsze.

Najczęściej polecane obiekty noclegowe w Sandomierzu

Nazywany Małym Rzymem Sandomierz to urokliwe miasto królewskie położone nad Wisłą, w województwie świętokrzyskim. Piękne zabytki i niepowtarzalna atmosfera tego miejsca sprawiają, że Sandomierz jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, których w ostatnim czasie przyciąga tu rownież kręcony na terenie miasta serial Ojciec Mateusz. Sprawdźmy zatem, które obiekty noclegowe turyści polecają tam najczęściej.

Miejsca znane z polskich filmów i seriali

W Polsce nie brak ciekawych miejscowości, w których powstawały kultowe filmy bądź seriale. Reżyserzy na miejsce zdjęć wybierają zarówno małe, nieznane nikomu wsie, jak i wielkie miasta. Czy Wilkowyje istnieją naprawdę? Jakie seriale kręcono w Dolinie Chochołowkiej? Gdzie dzieje się akcja Ojca Mateusza? Sprawdźmy piękne miejsca w Polsce znane z polskich filmów i seriali.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Apartament Pod Leszczyną 10.0
Apartament Majowy 10.0

Apartament Majowy

ul. Juliusza Słowackiego 4/25
Apartament Przy Długosza 10.0

Apartament Przy Długosza

ul. ul. Długosza 4B/1