Sarakina Balkan Band w Klubie Strefa w Krakowie

 • Miejscowość:

  Kraków
 • Miejsce imprezy:

  Klub Strefa
 • Data imprezy:

  14 lutego 2020
  godz: 20:00
 • Koszt:

  od 25 zł
 • Kup bilet

SARAKINA BALKAN BAND to polsko-bułgarsko grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej, jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej.

Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tambura.

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę. Hodowca winorośli i znawca wina bułgarskiego Stojan Uzunov opowie o święcie Trfon Zarezan i zaprezentuje obyczaj podcinania winorośli.

Wieczór kontynuować będziemy przy bałkańskich tańcach z muzyką zespołu SARAKINA BALKAN BAND. Można będzie zatańczyć takie tańce jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica itp.

 

KupBilecik.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Krakowie

Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Kino Kijów - Centrum
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
AST - Scena Klasyczna

Zobacz również