Siesta Festival: Omara Portuondo w Gdańsku

Zapraszamy na koncert w ramach Siesta Festivalu, podczas którego wystąpi diva - Omara Portuondo. Artystka zaprezentuje się już 21 kwietnia, o godzinie 20:00, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Omara Portuondo kończy osiemdziesiąt pięć lat. Siedemdziesiąt z nich spędziła na scenach całego świata, jako niezrównana interpretatorka kubańskiego bolera. Zaczynała wraz z siostrą w zespole dziewczęcym, który towarzyszył w słynnym klubie Havany, Tropicana, postaciom tej miary, co Edith Piaf, czy Nat King Cole. Swoją pierwszą autorską płytę, „Black Magic” nagrała jeszcze przed rewolucją i śpiewała tam po hiszpańsku między innymi zawrotne aranżacje amerykańskich standardów, jak tytułowy „Old Black Magic” właśnie.

W przeciwieństwie do słynnych dziś artystów, których z uśpienia i zapomnienia wydobyli w końcu lat 90-tych Wim Wenders i Ry Cooder filmem „Buena Vista Social Club”, Omara nie przestała koncertować ani na jeden sezon. Nie był to zatem, jak w wypadku Rubena Gonzalesa, Ibrahima Ferrera, czy Compay’a Segundo – powrót do muzyki – a raczej objawienie się wreszcie całemu światu, który do tamtej pory rzadko pamiętał o oszałamiającej urodzie kubańskiej muzyki.

To szczęście i zaszczyt, że Siesta Festival może gościć podczas siódmej edycji nadzwyczajny koncert z okazji 85 urodzin jednej z najwspanialszych pieśniarek naszych czasów. Ostatniej już ze świata wielkich artystów dawnej Kuby.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.


Ceny biletów:

    - 170 zł, 150 zł, 120 zł 

 

 

Sprawdź inne imprezy w Gdańsku.

 

 

 

Miejsce

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Gdański Teatr Szekspirowski
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Klub Parlament

Zobacz również