Aktualności

W ramach 11.Explorers Festival organizowany jest konkurs na Polskie Złote Wyprawy XX wieku .  Głosować można na 3 z pośród 10 wypraw. Nocowanie.pl jako patron medialny Explorers Festival zachęca swoich użytkowników do wzięcia udzału w tym konkursie.
Jedena z najmłodszych słoweńskich miejscowości zdrowotnych znajdujący się w sercu słowenskiej Styrii. To równina z polami i łąkami przez którą wolno meandruje rzeka Drawa , otoczona łagodnymi wzgórzami Haloze i Goricami .

Postojnska jama

Postojna   (słoweń. Postojnska jama), to  jaskinia słoweńska w pobliżu miasta Postojna mająca blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku.

W sezonie...

Dzień Tulipanów, Festiwal Postu czy Krowi Bal to tylko niewielka część imprez, jakie odbywają się w sezonie letnim w Słwenii. Oto cała lista:

Dolina Bohinj

Bohinj to nie nazwa miasta, lecz uroczej doliny osiedli oraz jeziora. W przejrzystych wodach Bohinju odbijają się szczyty gór...

Region Primorska

Primorska to kraina, która swoim zasięgiem obejmuje nie tylko tereny leżące wzdłuż słoweńskiego wybrzeża. Oprócz południowej, nadmorskiej części, należy do tego regionu także część północna, górzysta.
Słowenia to niewielki kraj za to posiadający znaczne walory turystyczne. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych w szczególności w Alpach Julijskich. Rzeźba Gór Dynarskich pozwala na eksplorację licznych tu zapadliskowych kotlin i jaskiń, zaś jeziora krasowe i podziemne rzeki czynią Słowenię "mała perłą Europy".
Bogata w tradycję, kulturę i zabytki. Tajemnicza, czarująca, choć trochę zapomniana. Słowenia - kraj, który warto odwiedzić o każdej pore roku. A oto kilka powodów...
Narciarstwo jest bez wątpienia najbardziej popularną formą rekreacji w Słowenii , według szacunkowych danych na stokach górskich pojawia się co roku blisko 300 000 słoweńskich entuzjastów białego szaleństwa. Tegoroczny sezon już rozpoczęty!
8. Soča Reggae Riversplash, 15-19.04.2008, Tolmin-Sotočje, Tolmin, Slovenija.