Summer Jazz Festival 2021: koncert Mateusza Gawędy i Sławka Pezdy - “Kilar Recomposed” w Krakowie

   Summer Jazz Festival 2021: koncert "Kilar Recomposed” w Krakowie
 • Miejscowość:

  Kraków
 • Miejsce imprezy:

  Klub Alchemia
 • Data imprezy:

  28 lipca 2021
  godz: 21:00
 • Koszt:

  30 zł

W dniach 28 i 29 lipca odbędzie się swoisty festiwalik poświęcony Wojciechowi Kilarowi, podczas którego dwa wyjątkowe duety wykonają koncerty muzyki zainspirowanej dziełami zmarłego 8 lat temu mistrza.

28 lipca Mateusz Gawęda i Sławek Pezda zagrają premierowy koncert projektu “Kilar Recomposed”, zaś 29 lipca usłyszymy Piotra Orzechowskiego “Pianohooligana” i Kubę Więcka w koncercie “Themes of Dracula”, podczas którego przedstawią wariacje na temat Kilarowskiej ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu Francisa Forda Coppoli.

Pezda/Gawęda Duo to formacja założona przez saksofonistę Sławomira Pezdę oraz pianistę Mateusza Gawędę w 2005 roku. Ich muzyka to połączenie free jazzu, muzyki poważnej i współczesnej. Dotychczasowy repertuar zespołu opierał się głównie na autorskich kompozycjach pianisty. Od niedawna, zespół wykonuje również program złożony z utworów orkiestrowych Wojciecha Kilara, które Mateusz Gawęda zaaranżował na duet (fortepian, saksofon tenorowy) tworząc w ten sposób projekt „Kilar Recomposed”. Motywacją do stworzenia tego projektu było zamiłowanie pianisty do muzyki orkiestrowej Wojciecha Kilara oraz chęć upowszechnienia jego niefilmowej twórczości. Program będzie się składał z czterech utworów polskiego kompozytora: "Krzesany", "Bogurodzica", "Uwertura Uroczysta" oraz "Symfonia Wrześniowa".

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Klub Alchemia
Kluby, dyskoteki

Klub Alchemia

ul. Estery , Kraków

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Krakowie

Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Klub STUDIO
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Kino Kijów - Centrum

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej