Summer Jazz Festival 2021: koncert Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka - “Themes of Dracula” w klubie Alchemia w Krakowie

   Summer Jazz Festival 2021: koncert "Themes of Dracula” w Krakowie
 • Miejscowość:

  Kraków
 • Miejsce imprezy:

  Klub Alchemia
 • Data imprezy:

  29 lipca 2021
  godz: 21:00
 • Koszt:

  wstęp wolny

W dniach 28 i 29 lipca odbędzie się swoisty festiwalik poświęcony Wojciechowi Kilarowi, podczas którego dwa wyjątkowe duety wykonają koncerty muzyki zainspirowanej dziełami zmarłego 8 lat temu mistrza.

28 lipca Mateusz Gawęda i Sławek Pezda zagrają premierowy koncert projektu “Kilar Recomposed”, zaś 29 lipca usłyszymy Piotra Orzechowskiego “Pianohooligana” i Kubę Więcka w koncercie “Themes of Dracula”, podczas którego przedstawią wariacje na temat Kilarowskiej ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu Francisa Forda Coppoli.

LUCY’S PARTY: Themes of Dracula to kolejny, improwizowany program duetu Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka. Tym razem, jedni z najciekawszych dziś muzyków jazzowych młodego pokolenia pochylą się nad ścieżką dźwiękową do filmu Dracula (Bram Stoker, 1992) autorstwa Wojciecha Kilara. Wybrane przez muzyków fragmenty utworów – motywy, kolory i współbrzmienia – staną się kanwą dla nowych, spontanicznych opowieści muzycznych. Ponownie więc, Orzechowski i Więcek wejdą w intuicyjny dialog, niejako naświetlający te „momenty” słynnego soundtracku, które noszą w sobie przetworzeniowy potencjał, lub też te, które swoją banalnością prowokują do zupełnie nowej interpretacji. Program składał się będzie z pojedynczych, skondensowanych przykładów – „próbek” muzycznych, które prezentowane będą kolejno w konwencji laboratoryjnej precyzji formalnej. Wydarzenie muzyczne będzie zatem polegać na eksponowaniu wydzielonych, subiektywnych odczytań muzyki Kilara, bez dodatkowego wymiaru domykania poszczególnych „dzieł”.

KUBA WIĘCEK
Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

PIOTR ORZECHOWSKI “PIANOHOOLIGAN”
Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak. Obecnie pracuje nad operą jazzową, której premiera planowana jest na listopad 2021 roku.

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Klub Alchemia
Kluby, dyskoteki

Klub Alchemia

ul. Estery , Kraków

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Krakowie

Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Klub STUDIO
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Kino Kijów - Centrum

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej