Światowy dzień poezji w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

Światowy dzień poezji w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu
 • Miejscowość:

  Przemyśl
 • Miejsce imprezy:

  Zamek Kazimierzowski
 • Data imprezy:

  23 marca 2020
  godz: 19:00
 • Koszt:

  od 25 zł
 • Kup bilet

Józef Baran, "STAN MIŁOSNY… PRZERYWANY" to ponad 400-stronicowy, wieloletni zapiśnik złożony m.in. z dziennikowych refleksji o czasach współczesnych i staroczesnych, poezji, prozie i muzyce, miniatur prozatorskich ujętych w sylwiczną formę dziennika, reportaży z podróży, anegdot o sławnych i mniej sławnych poetach i artystach (Transtroemer, prof. Sandauer, Kantor, Trela, Ziemianin i inni), pomysłów na wiersze i piosenki, obserwacji szpitalnych, komentarzy politycznych i eschatologicznych, wyznań osobistych, prowokacji intelektualnych, listów, m.in. od Anny Kamieńskiej, Erny Rosenstein, Anny Dymnej, Sławomira Mrożka, Beaty Paluch, Bogdana Madeja…wspomnień i notatek ze snów i jawy, i tego wszystkiego, co dotyczy "stanu miłosnego… przerywanego", czyli życia, miłości i śmierci.

W spektaklu wycinki bogatej twórczości Józefa Barana. Zabrzmią również utwory skomponowane do jego słów przez wybitnego współczesnego kompozytora Andrzeja Zaryckiego.

Teksty piosenek Józef Baran Muzyka Andrzej Zarycki Wystąpią artyści Teatru Starego w Krakowie i Piwnicy Pod Baranami: Beata Paluch - aktorka (recytacja i śpiew), Józef Baran - poeta, Walentyn Dubrowskij - pianista i aranżer, Michał Półtorak - skrzypek.

 

KupBilecik.pl

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Przemyślu

Miejscowość:
Przemyśl
Miejsce imprezy:
Teatr Wielki
Miejscowość:
Przemyśl
Miejsce imprezy:
Bowling Club JAPA
Miejscowość:
Przemyśl
Miejsce imprezy:
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Zobacz również