Aktualności ciekawe miejsca w polsce do zwiedzania

Lato jest najlepszą porą na to, by spakować plecak i wyruszyć w Polskę! Ale nie tak bez celu – warto obrać konkretny kierunek. Jednym z naszych pomysłów na polskie wakacje jest wyprawa w poszukiwaniu przyrodniczych ciekawostek. Przygotowaliśmy dla was listę miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując wakacyjną wyprawę.
Mazowsze kojarzy się nam przede wszystkim z Warszawą, ale poza stolicą istnieje wiele miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać i co zobaczyć? Przygotowaliśmy kilka propozycji dla osób chcących lepiej poznać tę krainę.
Polskie krajobrazy nie mają sobie równych. Górskie szczyty, błękitne jeziora, przejrzyste rzeki i zielone lasy to wdzięczny widok dla każdego turysty. Przedstawiamy naszą subiektywną listę zapierających dech w piersiach miejsc.
Pabianice to miasto, które leży poza głównym szlakiem turystycznym województwa łódzkiego. Wiemy, że należy do aglomeracji, ale co poza tym? A wbrew pozorom Pabianice mają bogatą tradycję, o czym można się przekonać niemal w każdej uliczce.
Golub-Dobrzyń to urocze miasteczko leżące w województwie kujawsko-pomorskim. Od Torunia dzieli je nieco ponad czterdzieści kilometrów. Turyści kojarzą to miejsce głównie dzięki krzyżackiemu zamkowi, ale Golub-Dobrzyń pełen jest zachwycających zakątków. To miasto zabytków i rzeki Drwęcy, która dzieli je na dwie części…
Dzisiaj na wystawie muzealnej zobaczymy najbardziej abstrakcyjne i absurdalne eksponaty, jakie można sobie wyobrazić. Wizyta w takim miejscu to świetna odskocznia i zarazem powód do uśmiechu. Zobaczcie, jakie muzea polecamy na początek.
Polskie pałace to prawdziwe architektoniczne perełki. Romantyczne wieżyczki, urocze parki – sceneria w sam raz dla par. Niżej przedstawiamy dziesięć miejsc, w których na pewno się zakochasz.
Szukasz miejsca, gdzie wypoczniesz z dala od tłumu innych turystów? Mamy dla ciebie aż dziewięć propozycji z całego kraju. O tych miejscowościach na pewno nie słyszałeś!
W województwie podlaskim spotykają się i mieszają ze sobą kultury różnych narodów. Dzięki temu region jest tak interesujący i obfitujący w atrakcje. Koniecznie zobaczcie nasze subiektywne TOP 10 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć na Podlasiu.
Czasami warto zejść z udeptanych turystycznych tras i… pojechać do Przemyśla. Gwarantujemy, że miasto zachwyci cię swoimi zabytkami, cichymi uliczkami i atmosferą dawnej Galicji. Już jeden dzień wystarczy, aby się zakochać i wrócić po więcej.
Każde województwo ma swoje atrakcje, będące jego turystyczną wizytówką. Dla małopolskiego na pewno jest to Kraków ze wspaniałym rynkiem i majestatycznym Wawelem oraz wesołe Zakopane. A co poza tym? Przedstawiamy dziesięć wyjątkowych miejsc w województwie małopolskim.
Cedynia to jedno z tych niedużych miasteczek, które leżą trochę poza wydeptanymi przez turystów ścieżkami. Warto jednak zwrócić na nie uwagę, szczególnie jeśli szukasz zagadki, tajemnicy i oczywiście przepięknej przyrody.
Tajne schrony, przyrodnicze anomalie oraz makabryczne budowle – to wszystko miejsca, które zobaczymy w Polsce. Mogą wydawać się dziwne i nieprawdopodobne, ale na pewno warto je zobaczyć. Jeśli więc szukacie urozmaicenia, dodajcie do swojej turystycznej listy.

Lokalna egzotyka

Czy Polska może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Może się wydawać, że własny kraj znamy od podszewki. Ale czy wiecie, że wcale nie trzeba Afryki, aby zobaczyć pustynię i piramidy? U nas też nie brakuje egzotycznych miejsc – poznajcie kilka z nich.
Kruklanki położone są we wschodniej części Krainy Wielkich Jezior, na pograniczu Mazur Garbatych. Miejscowość to świetna odskocznia od gwarnych mazurskich kurortów i już od pierwszego wejrzenia urzeka spokojem jezior i malowniczymi zakątkami.
Wielkopolska to nie tylko Poznań i Gniezno, ale też wiele innych ciekawych miast i miasteczek. Chociaż nie zawsze są głównym celem turystów, to kryją wiele ciekawostek. Które warto odwiedzić? Niżej przedstawiamy kilka wybranych miejsc.
Mazury to region stworzony dla żeglarzy? Nie tylko! Zachęcamy do zejścia na ląd i poznania niezwykle interesującego szlaku – zapraszamy na podróż śladem mazurskich fortyfikacji.
Szukacie ciekawych, ale nie oczywistych miejsc do zwiedzenia w Polsce? A może warto odwiedzić województwo łódzkie? Pomińmy jednak Łódź, a zamiast niej poznajmy mniej popularne miasta.
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że długo nie mogłeś zapomnieć o miejscu, które odwiedziłeś? Czy pomyślałeś, że nigdy nie widziałeś nic piękniejszego? Jeśli nie lubisz wzruszeń, nie chcesz czuć się zaskoczony albo zauroczony, lepiej tam nie jedź, bo…
To, co najciekawsze, czasami bywa ukryte przed naszym wzrokiem. Tak jest z podziemnymi muzeami i trasami turystycznymi. Czas więc odkryć je na nowo – przedstawiamy subiektywne zestawienie czterech miejsc, których nie możecie ominąć podczas swoich eksploracji.