Top 5 najpopularniejszych kierunków na ferie 2020

Top 5 najpopularniejszych kierunków na ferie 2020

Ferie zimowe zbliżają się coraz większymi krokami. Niektórych z pewnością może zaskoczyć niemalże wiosenna aura za oknem. Miejmy jednak nadzieję, że do 13 stycznia, czyli oficjalnej daty rozpoczęcia ferii zimowych w Polsce, zrobi się w wielu miejscach biało i mroźnie. Sprawdźmy, które miejsca cieszą się największą popularnością wśród turystów.

O znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest coraz trudniej, szczególnie jeśli planujemy wypoczynek w górach. To właśnie miejscowości górskie cieszą się największą popularnością, ze względu na wspaniałe warunki do wypoczynku. Wystarczy wspomnieć chociażby o stokach narciarskich, bajkowych widokach, czy wspaniałym klimacie miejscowości. Zauważalne jest również coraz większe zainteresowanie regionem morza, nad które coraz większa liczba turystów wyjeżdża na kilka dni.
W roku 2020 ferie zimowe rozpoczną się 13 stycznia i potrwają aż do 23 lutego, oczywiście po 2 tygodnie dla każdego z województw. Ten czas to doskonała okazja do zaplanowania wypoczynku nie tylko dla uczniów, ale i osób pracujących. Odrobina zimowego szaleństwa nikomu nie zaszkodzi. Osobom, wybierającym się w góry, warto również przypomnieć, że w tym czasie w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich – tak bardzo popularne wydarzenie sportowe w naszym kraju.

Które miejscowości cieszą się największą popularnością?

Patrząc na statystyki zapytań turystów na czas ferii zimowych, można stwierdzić śmiało, że nie ma żadnego zaskoczenia. W pierwszej 20 są same miejscowości górskie, dosłownie z każdego regionu. Największym zainteresowaniem i największą liczbą zapytań, nawet o 50, czy 100% większą niż pozostałe miejscowości w rankingu, cieszą się: Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz oraz Szklarska Poręba. Topowe regiony w związku z tym to Tatry, Beskid Śląski oraz Karkonosze.
Top 5 miejscowości w okresie styczeń – luty 2019 w oparciu o procentowy udział zapytań o nocleg w portalu Nocowanie.pl

1. Zakopane – 34,3 %
2. Białka Tatrzańska – 20,3 %
3. Szczyrk – 16,8 %
4. Karpacz – 14,9 %
5. Szklarska Poręba – 13,7 %

Dlaczego turyści najczęściej wybierają miejscowości górskie?


Góry od wielu lat plasują się w ścisłej czołówce rankingów, jeśli chodzi o wypoczynek podczas ferii zimowych. Jeśli śnieg to góry, a jeśli góry zimą to narty. Tak się składa, że właśnie tu jest największa liczba stoków narciarskich, idealnie przygotowanych i dostosowanych do stopnia umiejętności narciarzy. Z powodzeniem można się tu nauczyć podstaw narciarstwa, jak i cieszyć się pełnią szaleństwa na ulubionych stokach.

O tym, jak popularne są wyciągi narciarskie w Polsce, doskonale świadczy fakt, że można tu spotkać coraz większe grupy osób z sąsiadujących z nami państw, takich jak Czechy, Słowacja, Ukraina a nawet Niemcy.

Planujesz zimowe szaleństwo na nartach? Sprawdź, które wyciągi narciarskie są czynne. Zajrzyj na: Wyciągi narciarskie w Polsce

Inne powody, dla których te miejsca cieszą się tak dużym zainteresowaniem, to przede wszystkim wspaniały klimat, bajkowa sceneria, domek z kominkiem, wspaniałe atrakcje. Można by wymieniać jeszcze więcej powodów, jednak skupmy się na tym co najważniejsze. Góry zimą mają swój klimat. Kto z nas nie marzył o pobycie w domku z kominkiem, tak jak w znanych filmach, czy teledyskach. Każda miejscowość tętni w tym czasie życiem, a wszystko to dzięki turystom tak chętnie wyjeżdżającym na ferie zimowe.

Kiedy rozpoczynają się poszukiwania noclegów na ferie zimowe?


O znalezienie wymarzonego miejsca noclegowego jest już niezwykle trudno. Patrząc na statystyki, plany związane z feriami, chodzą nam po głowie już po zakończeniu wakacji. Duża część osób przegląda wówczas oferty noclegów właśnie na okres zimowy. Znaleźć wymarzone miejsce jest wtedy najłatwiej. Z każdym kolejnym miesiącem to zainteresowanie rośnie, a w samym szczycie, tak jak obecnie jest już niezwykle trudno. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od tego, jakiej kategorii noclegu poszukujemy i jakiego standardu oczekujemy. Największa średnia ilość zapytań to miesiące: listopad i grudzień.

Planujesz zimowy wyjazd na ferie? Sprawdź koniecznie: Noclegi na ferie zimowe w Polsce

Każdy, kto znalazł swoje wymarzone miejsce noclegowe, nie powinien mieć powodów do narzekań. Jeśli tylko zimowa aura dopisze, powinno być bajkowo i wyjątkowo. Niezależnie od tego, jak zaplanujesz swój wolny czas w górach, Twój urlop powinien należeń do tych najbardziej udanych.

Które kategorie obiektów noclegowych cieszą się największym zainteresowaniem?


Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (blisko 50% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii zimowych dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Na pozostałych miejscach, w kręgu zainteresowań turystów, znajdują się apartamenty, domki oraz pensjonaty.

Sprawdź, gdzie Polacy spędzili ferie zimowe w 2019 roku?

Każdy, kto rozpoczął odliczanie dni do ferii zimowych, może spać spokojnie. Pozostało zaledwie 24 dni. Wszystko wskazuje na to, że ten czas w górach będzie zimowy i pełen wspaniałych wrażeń.

Następny artykuł Nocowanie.pl powraca na...

Komentarze

Zobacz również