Aktualności

Niskie ceny na Ukrainie kuszą wielu turystów.  Na podróż do naszego wschodniego sąsiada decyduje się też sporo Polaków. Jeśli jesteś jednym z nich i planujesz wakacje na Ukrainie  - dobrze trafiłeś!  Chcesz jednak być dobrze przygotowanym i zastanawiasz się,  kiedy przypadają święta i dni wolne od pracy?  Sprawdziliśmy to specjalnie dla ciebie! Dzięki naszemu zestawieniu dowiesz się, jak zaplanować pełną atrakcji podróż do tego kraju.
Krym to oszałamiające bogactwo krajobrazów i zabytków. W tym miejscu spotykają się dwa morza i łączą ze sobą dwie kultury. Bez wątpienia można o tym miejscu powiedzieć, że jest to półwysep tysiaca barw...
"Tam szum Prutu, Czeremoszu..." tę piosenkę znają chyba wszyscy. Jak wygląda Huculszczyzna dzisiaj? Warto o tym przekonać się samemu, organizując wiosenną wycieczkę do nieodległej przecież krainy.
Charków to miasto w północno-wschodniej części Ukrainy, położone na południowym krańcu Wyżyny Środkoworosyjskiej. Będąc tam powinniśmy zwrócić uwagę na liczne zabytki. Jakie? Oto nasza lista...

Biała Cerkiew

Biała Cerkiew to miasto na Ukrainie, położone nad rzeką Roś w obwodzie kijowskim, w odległości 80 km na południe od Kijowa. Kiedyś była to polska rezydencja magnacka, dziś ukraiński ośrodek przemysłowy, ale i uzdrowiskowe...
Bakczysaraj to miasto-muzeum, gdzie koncentruje się głównie turystyka o charakterze poznawczym . Rzeka Czuruksu (Zgniła Woda) dzieli miasto na dwie części: starą muzealną i nową o współczesnej zabudowie.
Ukraina w ramach swojego terytorium ma Autonomiczną Republikę Krym. Sercem republiki i stolicą w sensie kulturowym jest Bachczysaraj, chociaż stolicą polityczną jest Symferopol . W sensie polityczny dużą rolę odgrywa też Sewastopol.
Drohobycz jest jednym z najbardziej ulubionych miast polskich turystów, które odwiedzają na Ukrainie. Niewątpliwie przyczynił się do jego popularyzacji jego znany mieszkaniec - Bruno Schulz . To właśnie tutaj można obejrzeć opisywany w jego dramatycznej powieści "Sklepy Cynamonowe" Drohobycz.

Ukraińska Odessa

Nazywana jest perłą Morza Czrnego. Wielu ludzi kojarzy to miasto także z filmem "Pancernik Potiomkin". Ukraińska Odessa , kryjąca w sobie bogactwo architektoniczne, ale i historyczne. Zapraszamy!

Peczersk

Historyczna część Kijowa – Peczersk – położona jest na wysokiej skarpie dnieprowej na południe od Górnego Miasta.