Wernisaż retrospektywnej Wystawy 50 lat Pracy Twórczej Janusza Olszewskiego w Galerii Grabskich

Wernisaż wystawy 50 lat Pracy Twórczej  Janusza Olszewskiego w Galerii Grabskich

Gorąco zapraszamy na nietuzinkowe wydarzenie rangi krajowej - wernisaż retrospektywnej wystawy 50 lat Pracy Twórczej JANUSZA OLSZEWSKIEGO. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00, 25 września w Galerii Grabskich.

Jesteśmy głęboko przekonani, iż nie zabraknie Państwa w Kazimierzu Dolnym na spotkaniu z artystą tak wybitnym i tak mocno związanym z miasteczkiem. Twórczość Janusza Olszewskiego do 2018 r. nawiązywała głównie do tradycji impresjonizmu, koloryzmu i postimpresjonizmu. Kojarzymy ją zazwyczaj z wykonanymi ekspresyjną, dynamiczną techniką pejzażami w ożywionej kolorystyce. Po 2018 r. artysta dokonuje zwrotu w kierunku całkowitej wolności twórczej, abstrakcji i trudnych do zdefiniowania form. Mistrz po 50-ciu latach "pejzażowania" zaczął tworzyć abstrakcje, a od początku 2020 r. w okresie Covid-19 maluje koty jako formę żartu.
Prace Janusza Olszewskiego znajdują się między innymi w zbiorach Królowej Elżbiety, cesarza Japonii, Roberta De Niro, Ewy Curie, Orianny Fallaci, Jana Karskiego i wielu innych znanych osobistości nauki, kultury i polityki.
Prosimy, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego miłośnika , jak również inwestora w dzieła sztuki.
Zarówno wernisaż, jak i wystawa odbędą się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Galeria Grabskich
Galerie

Galeria Grabskich

ul. Lubelska , Kazimierz Dolny

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Kazimierzu Dolnym

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Parchatka - wyciąg narciarski
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
rynek

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej