Wernisaż wystawy rzeźby i kolażu Anny Pieńkowskiej w Gdańsku

 • Miejscowość:

  Gdańsk
 • Miejsce imprezy:

  Ratusz Staromiejski
 • Data rozpoczęcia:

  12 lipiec 2017
  godz: 19:00
 • Data zakończenia:

  31 lipiec 2017
 • Koszt:

  brak informacji

Zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźby i kolażu Anny Pieńkowskiej pt. Kolory zjednoczone, który odbędzie się 12 lipca, o godzinie 19:00, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Wystawa czynna będzie do 31 lipca, w godzinach 10:00-18:00.

Anna Pieńkowska ur. 24 listopada 1967 r. w Gdańsku. Swoją artystyczną edukację rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Po ukończeniu szkoły debiutuje wystawą obrazów w Czarnej Sali Teatru Wybrzeże. Następnie, w poszukiwaniu innych form wypowiedzi tworzy cykl obrazów wykonanych techniką mieszaną: akryl w połączeniu z tkaniną i haftem. Tę kolekcję wystawia w 1992 r. w AWO Center w mieście Bremen. Jednak to co najlepiej charakteryzuje twórczość Anny Pieńkowskej i pozwala określić ją jako dojrzałego artystę to fascynacja bryłą, a co za tym idzie okres rzeźbiarski. Ciekawe, że nie sięga tylko po tradycyjne i wypróbowane już tworzywa jak glina, gips, drewno, czy metal, lecz dostrzega lekki, dający olbrzymie wręcz nieograniczone możliwości – papier.

 

Początkowo, powstają mniejsze formy w technice papier-mâchér. Tematyką są kobiety m.in. baletnica, kobiety na plaży, syrena, pływaczka, ona, w bieliźnie, tańcząca, zamyślona, malująca paznokcie...Prace te prezentowane są kolejno w Cinema City Krewetka, C. H. Manhattan oraz G. H. Madison.

 

Następnie artystka pracuje nad nową kolekcją rzeźb w tej samej technice jednak zmienia skalę Każda figura ma być ponad naturalnych wymiarów. W ten sposób powstaje cykl pt. CYRK. Duże, ale też obfitych kształtów kobiety uchwycone w ruchu godnym primabaleriny. Prace te zaprezentowała w przestrzeni publicznej w Galerii Przymorze. W kolejnym roku pracuje nad serią kolaży wykorzystując do nich wszelkie uliczne znaleziska, kontynuując jednocześnie prace rzeźbiarskie, które będzie można oglądać w lipcu 2017 r. w Ratuszu Staromiejskim.

 

Sprawdź inne imprezy w Gdańsku.

 

Miejsce

Zabytki

Ratusz Staromiejski

ul. Korzenna, Gdańsk

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Opera Bałtycka
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Opera Bałtycka
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Stary Maneż
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Scena Teatralna NOT

Zobacz również