Widowisko Świąteczne Christmas Show w Teatrze Muzycznym Roma

Widowisko rozpocznie Walc Śnieżynek z „Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego, następnie widzowie przeniosą się do XIX-wiecznej Anglii, aby na nowo odkryć mądrość zapisaną przez K. Dickensa na kartach „Opowieści Wigilijnej”.

W programie znajdą się piękne sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego, „Grand Pas de deux” i wariacje solowe, „Taniec lalek”, „Walc Kwiatów” w nietypowej odsłonie, sceny zimowe do muzyki A. Vivaldiego, „Medytacja” z opery „Thais” J. Masseneta, kolędy polskie i nastrojowe utwory bożonarodzeniowe. Nie zabraknie również Szopki Betlejemskiej i spotkania z polską tradycją.

W widowisku udział wezmą soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej: Katarzyna Trylnik, Magdalena Idzik, Adam Zdunikowski i utalentowani tancerze baletu klasycznego. Wystąpi również Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyrekcją prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Chór współpracował z takimi sławami jak Antoni Wit, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Yoav Talmi, Philippe Herreweghe, Valeryj Gergiev, a także Krzysztof Penderecki, którego utwory „Pasja”, „Jutrznia”, „Credo” na stałe weszły do koncertowego repertuaru Chóru.

W wybranych scenach „Opowieści Wigilijnej” wystąpią znani i lubiani aktorzy: Zdzisław Wardejn w roli Ebenezera Scrooge’a, Piotr Zelt w roli siostrzeńca, Mirosław Zbrojewicz w roli Ducha Marleya, Dariusz Wnuk, Wojciech Duryasz i inni.

„Christmas Show” jest znanym i cenionym widowiskiem, premiera odbyła się Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Widowisko adresowane jest do miłośników teatru, opery i baletu, bogaty program sprawia, że znajdzie coś dla siebie.

Źródło: materiały prasowe organizatorów

Zobacz inne wydarzenia w Warszawie

Miejsce

Teatr Muzyczny Roma
Teatry, Filharmonie

Teatr Muzyczny Roma

ul. Nowogrodzka, Warszawa

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Palladium
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Młyn - Scena na Poddaszu

Zobacz również