WIELICZKA - Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 16 i 17 września 2017 r., w godzinach 9.00 - 16.00 w Zamku Żupnym i Muzeum na III poziomie  kopalni soli. W tym roku, wspólnemu odkrywaniu towarzyszyć będzie temat „Krajobraz Dziedzictwa - Dziedzictwo Krajobrazu”. Muzeum uczestniczy w tej międzynarodowej  imprezie od lat, ze strony polskiej jej organizacją zajmuje się Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie.

W wielickim programie, w nawiązaniu do tematu imprezy, proponujemy rodzinną grę „Nasze miasto wczoraj i dziś” (9.00 -  15.00) oraz spacer tematyczny „W krajobrazie górniczej Wieliczki” (11.00, 14.00).  

O godz. 10.00 i 13.00 po wystawie „Sól w Polsce - współczesne ośrodki produkcji” oprowadzi jej autor Rafał Zadak. Wystawa w sposób interesujący pokazuje gdzie i w jaki sposób obecnie produkuje się sól. Zastosowana metoda wpływa na produkt finalny, można  otrzymać sól kamienną lub sól warzoną z solanki. Wystawa pokazuje też do czego służy tężnia na przykładzie ogromnych, zabytkowych tężni w Ciechocinku.

Przez cały czas można zwiedzać Zamek Żupny oraz wystawy czasowe: „Zamki, Pałace w kraju nad Wisłą” i „Wielokulturowość Rzeczypospolitej”. Dzieciom proponujemy udział w zajęciach plastycznych „Solą malowane” (9.00 -  15.00), a wszystkim projekcję filmu „Muzeum utracone” (12.00, 15.00).

 

Będzie też można zwiedzić trasę Muzeum na III poziomie kopalni soli oraz wystawę czasową „Solne wnętrza”, która prezentuje prace konkursowe studentów oraz pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja zwiedzania przez formularz zgłoszeniowy na www.muzeum.wieliczka.pl od 12 września do wyczerpania miejsc.

Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.

Wstęp bezpłatny.

 

Tutaj znajdziesz inne wydarzenia w Wieliczce.

 

Miejsce

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Muzea

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

ul. Zamkowa, Wieliczka

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Wieliczce

Miejscowość:
Kraków
(ok. 10km od Wieliczki)
Miejsce imprezy:
Klub STUDIO
Miejscowość:
Kraków
(ok. 10km od Wieliczki)
Miejsce imprezy:
Klub Kwadrat
Miejscowość:
Kraków
(ok. 10km od Wieliczki)
Miejsce imprezy:
Klub Zet Pe Te

Zobacz również