Wielka Gala Zespołu MAZOWSZE w Częstochowie

MAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód jesteśmy sobą. Na Wielką Galę Zespołu Mazowsze zapraszamy 6 maja o godz. 18:00.

Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, MAZOWSZE powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał MAZWOSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Zespół MAZOWSZE występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.

120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne.

 

Bilety w cenie od 70 zł

 

Więcej imprez w Częstochowie znajdziesz tutaj:

Miejsce

Obiekty sportowe

Hala Sportowa Częstochowa

ul. Żużlowa, Częstochowa

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Częstochowie

Miejscowość:
Częstochowa
Miejsce imprezy:
Hala Sportowa Częstochowa
Miejscowość:
Częstochowa
Miejsce imprezy:
Klub Politechnik
Miejscowość:
Częstochowa
Miejsce imprezy:
Hala Polonia, Częstochowa

Zobacz również