Aktualności

Kiedy wypadają święta i dni ustawowo wolne od pracy we Włoszech w 2020 roku? To kraj, w którym ludzie cieszą się życiem i podobnie, jak w przypadku Hiszpanii, świętują każdą najmniejszą okazję. Ludzie tu żyjący są niezwykle życzliwi i pozytywnie nastawieni do turystów. Jak bardzo kalendarz włoski różni się od polskiego? Sprawdźmy!
Trudno jest nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Każdego roku, niezależnie od pory roku, jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Bogata historia, piękne zabytki, wspaniała kuchnia włoska, a także sam klimat miejsca – to tylko niektóre z powodów, przez które Rzym jest tak popularnym miastem. Co warto w nim zobaczyć? O tym poniższy artykuł.

Kuchnia włoska

Kuchnia włoska to, obok kuchni francuskiej jedna z najbardziej popularnych kuchni europejskich. Charakteryzuje się ona dużą ilością warzyw oraz przypraw. Często pojawiają się w niej potrawy mączne, ryby oraz owoce morza. Włochy to równiez różnorodne regiony, każdy z nich ma swoje własne, przepyszne specjały. Zgodnie z tradycją spożywanie posiłków u Włochów odbywa się w bardzo uroczysty sposób. Każdy posiłek składa się z przystawki, pierwszego oraz drugiego dania, a także deseru. Do tego obowiązkowo podawany jest napój oraz często ser parmezan. Smak kuchni włoskiej lubi większość z nas, kto bowiem choć raz w życiu nie jadł spaghetti, pizzy czy lasagne? Sprawdźmy, jakie są nawyki żywieniowe Włochów, ile posiłków spożywają oni w ciągu dnia oraz jakie charakterystyczne potrawy i składniki wykorzystywane są w kuchni włoskiej.
Podróż do Rzymu jest marzeniem wielu osób, a zbliżająca się wiosna, to najlepszy moment by je spełnić! Wieczne Miasto pełne jest interesujących zakątków, których poznanie może zająć długie tygodnie. Jeżeli jednak, na zwiedzanie Rzymu macie tylko kilka dni, przedstawiamy miejsca, jakich nie może ominąć żadna wycieczka.

Zabytki Mediolanu

Mediolan jest drugą największą, po Rzymie metropolią we Włoszech. Bardzo ważny ośrodek gospodarczy – tutaj swoje zakłady ma Alfa Romeo, Bugatti, Pirelli – znane centrum mody – Gianni Versace, Georgio Armani, Dolce & Gabanna; finansów – UniCredit.

Wyspa na wulkanie

Rzymianie przypisywali ogniste wybuchy sycylijskiej góry bogowi Wulkanowi, a Wergiliusz pod Etną "uwięził" giganta, którego jęki i grzmoty wywoływały trzęsienia ziemi i erupcje. I choć od tego czasu upłynęło ponad 100 lat, nad Etną nadal unosi się dym. Nie odstrasza to jednak turystów, którzy co roku przybywają tu, by zaspokoić swoją ciekawość...
Chcesz wyjechać na narty do Włoch, a nie wiesz który stok wybrać? Możemy Ci pomóc. Oto nasze propozycje...
Włochy to wymarzony kraj na romantyczną podróż lub wyjazd z grupą znajomych. Coś dla siebie znajdą tu osoby, które chcą pozwiedzać wspaniałe zabytki, oraz turyści szukający czystych plaż i lazurowego morza. Warto wcześniej sprawdzić, czy ceny we Włoszech pozwolą w pełni cieszyć się atrakcjami tego kraju.
Włochy to kraj z największą liczbą miejsc wpisanych na listę UNESCO! Są wśród nich Rysunki naskalne w Val Camonica,  Piazza del Duomo, Città di Verona czy  Orto botanico di Padova...
Florencja leży w środkowych Włoszech i jest stolicą Toskanii . Jej przepiękna architektura urzeka turystów. Do najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych należą m.in. Florencka Katedra i Kościół Santa Croce.