Wystawa pokonkursowa "Oblicza Frasobliwego" w willi Czerwony Dwór w Zakopanem

Wystawa pokonkursowa "Oblicza Frasobliwego" w willi Czerwony Dwór w Zakopanem
 • Miejscowość:

  Zakopane
 • Miejsce imprezy:

  Willa Czerwony Dwór
 • Data rozpoczęcia:

  18 września 2021
  godz: 10:00
 • Data zakończenia:

  30 października 2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy pokonkursowej pt. "Oblicza Frasobliwego" w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, przy ulicy Kasprusie 27 w Zakopanem.

Celem ogólnopolskiego konkursu „Oblicza Frasobliwego” było pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie, a także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego. Konkurs oraz wystawa odbyły się pod Honorowym Patronatem jego Ekscelencji Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Do oceny przedstawiono 52 rzeźby w drewnie wykonane przez 31 autorów oraz 64 obrazy na szkle namalowane przez 42 osoby. Wszystkie prace okazały się niezwykle interesujące. Rzeźby to kontynuacja znakomitych tradycji ludowych zaś malarstwo na szkle pokazało możliwości uwspółcześnienia tej techniki poprzez nowe rozwiązania warsztatowe i znakomite pomysły artystyczne. Ciekawe okazały się również zróżnicowane interpretacje tematu konkursu.

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają na wystawę pokonkursową "Oblicza Frasobliwego". Prace można oglądać w Centrum Kultury Rodzimej Willi Czerwony Dwór od 18 września do 30 października 2021 roku, w godzinach 10:00-17:00, od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem środy).

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Zakopanem

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej