Wystawa pt. "MOC MUZEUM" w Muzeum Narodowym w Krakowie

Wystawa pt. "MOC MUZEUM" w Muzeum Narodowym w Krakowie
 • Miejscowość:

  Kraków
 • Miejsce imprezy:

  Muzeum Narodowe
 • Data rozpoczęcia:

  6 listopada 2020
  godz: 10:00
 • Data zakończenia:

  21 marca 2021
 • Koszt:

  1-25 zł

MOC MUZEUM to eksperymentalna wystawa dla tych, którzy choć raz przyszli do muzeum – po czym się nim zachwycili albo je znienawidzili lub pozostali obojętni. My również to przeżyliśmy. Co się wtedy z nami działo? Jaki wpływ miały na to nasze zmysły, nasze zakotwiczenie w kulturze? A jak zadziałało samo muzeum? MOC MUZEUM to opowieść o różnych czynnikach, które oddziałują na nasz odbiór świata. Mówi o sile muzeum i o nas wszystkich – zwiedzających.

Pomysł narodził się w zespole Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Nasze doświadczenie w pracy z widzami, obserwacja, jak sposób eksponowania dzieł w poszczególnych galeriach oddziałuje na ich odbiór, sprawiły, że postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej, jak zmienia się percepcja w zależności od predyspozycji, umiejętności poznawczych i wrażliwości zwiedzających, a także sposobu prezentacji dzieł – ich zestawienia, oświetlenia, a nawet liczby. O tym jest nasza wystawa.

Na wystawie znajdą się między innymi dzieła takich artystek i artystów, jak: Olga Boznańska, Alina Szapocznikow, Maria Pinińska-Bereś, Jan Matejko, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Józef Pankiewicz, Stanisław Witkiewicz, Jerzy Nowosielski, Jonasz Stern, Julian Jończyk, Francisco de Goya, Henri de Toulouse-Lautrec, a także wielu artystów mniej znanych oraz wiele prac rzadko pokazywanych.

Czas trwania: 6 listopada 2020 - 21 marca 2021
Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1
Zespół kuratorski: Anna Grzelak, Dorota Jędruch, Danuta Macheta, Katarzyna Mrugała, Filip Skowron, Joanna Zaguła (współpraca: Marta Graczyńska, Izabela Stawarz)
Aranżacja: LATALA art&design studio
Koordynacja: Katarzyna Pawłowska

Godziny otwarcia:
poniedziałek - nieczynne
wtorek: 10.00 - 18.00 - dzień wolnego wstępu na wystawy stałe
środa - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 10.00 - 18.00
niedziela: 10.00 - 16.00

Źródło: materiały prasowe

Zobacz noclegi w Krakowie

Miejsce

Muzeum Narodowe
Muzea

Muzeum Narodowe

ul. al. 3 Maja, Kraków

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Wieliczce

Miejscowość:
Wieliczka
(ok. 10km od Krakowa)
Miejsce imprezy:
Kampus Wielicki

Zobacz również