Wystawa Tylko Sztuka/Nothing but Art. Ursuli von Rydingsvard w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Wystawa Tylko Sztuka/Nothing but Art. Ursuli von Rydingsvard w Warszawie
 • Miejscowość:

  Warszawa
 • Miejsce imprezy:

  Łazienki Królewskie
 • Data rozpoczęcia:

  5 października 2021
  godz: 10:00
 • Data zakończenia:

  13 lutego 2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę Tylko Sztuka/Nothing but Art. Ursuli von Rydingsvard.

Wystawa w Muzeum Łazienki Królewskie będzie otwarta dla zwiedzających od 5 października do 13 lutego 2022 r.

Ursula von Rydingsvard
jest jedną z nielicznych rzeźbiarek na świecie operujących tak monumentalną formą. Jej rzeźby zachwycają dynamiką. Świadczą o niesamowitej zdolności artystki do tworzenia poetyckich dzieł z cedrowego drewna, które jest jej głównym materiałem rzeźbiarskim. W swych projektach przekracza kulturowe i technologiczne granice. Łączy precyzję wykonania bliską średniowiecznemu rzemiosłu z nowoczesną sztuką abstrakcyjną, nadając pracom własny, niepowtarzalny charakter.

W Muzeum Łazienki Królewskie zaprezentowane zostaną dwie rzeźby Ursuli von Rydignsvard. "Elegantka II", wykonana z żywicy poliuretanowej z umieszczonym wewnątrz światłem, eksponowana będzie na trawniku obok Starej Oranżerii (w godzinach otwarcia ogrodów, tj. od poniedziałku do niedzieli od 5.00 do 21.00).

Wewnątrz budynku obejrzymy zaś dzieło "Dla Natashy", stworzone z drewna cedrowego. Wstęp na wystawę do Starej Oranżerii odbywa się w ramach karnetu do wszystkich obiektów, tj. 40 zł - bilet normalny, 20 - zł ulgowy. Godziny zwiedzania: wtorek-czwartek od 10.00 do 16.00, piątek-niedziela od 10.00 do 18.00.

Ekspozycji rzeźb "Elegantka II" oraz "Dla Natashy" towarzyszy program edukacyjny dla różnych grup wiekowych, obejmujący takie wydarzenia, jak: projekt taneczny "Elegantka: performatywne doświadczanie ciała”, spacery sensoryczne dla rodzin z dziećmi pt. "Struktury natury", "Zwiewne motanki" oraz spacery sensoryczne dla dorosłych pod hasłem "Inspiracje naturą" i "Krajobraz nieobecny".

Obiekty eksponowane są w Polsce dzięki uprzejmości Ursuli von Rydingsvard i Galerie Lelong & Co. z Nowego Jorku. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego. Ekspozycja dofinansowana została ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach zadania: "Organizacja wystawy Ursuli von Rydingsvard w Polsce". Kuratorem wystawy jest Eulalia Domanowska.

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Łazienki Królewskie
Muzea

Łazienki Królewskie

ul. Agrykoli , Warszawa

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej