Wystawa Zdzisława Beksińskiego w Koszalinie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego, która zostanie otwarta 17 maja, o godzinie 18:00, w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Zdzisław Beksiński - fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 - 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów.

 

Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

 

Fotografie składające się na wystawę w Centrum Kultury 105 w Koszalinie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

 

Wstęp wolny!

 

Przejrzyj inne wydarzenia w Koszalinie.

 

fot. TeroVesalainen, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Miejsce

Centrum Kultury 105
Ośrodki kultury

Centrum Kultury 105

ul. Zwycięstwa , Koszalin

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Koszalinie

Zobacz również