X Jubileuszowy Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2019 - Dzień Zabytku w Chojnie

 • Miejscowość:

  Chojna
 • Miejsce imprezy:

  Kościół Mariacki w Chojnie
 • Data imprezy:

  21 września 2019
  godz: 16:00
 • Koszt:

  Wstęp wolny

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań historycznych, kiermaszy i koncertów popularyzujących dziedzictwo historyczne regionu dawnej Pomeranii.

W tegorocznej jubileuszowej edycji odwiedzimy Pyrzyce, Brzesko i Kołbacz - Śladami Świętego Ottona, Trzebiatów Śladami Błękitnej Damy, Buk, Stolec, Dobieszczyn, Nowe Warpno Nadgranicznym szlakiem, Moryń, Mętno Małe, Czachów Szlakiem średniowiecznych malowideł ściennych, Chojne w Dniu Zabytku oraz Szczecin Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto.

Autorami programu historycznego i przewodnikami wycieczek będą znani publiczności festiwalowej znawcy historii, regionaliści, historycy sztuki i pomorzoznawcy: Michał Dębowski, Paweł Pawlonka, Michał Gierke oraz Paweł Migdalski.

Udział w programie historycznym  oraz cyklu koncertów jest bezpłatny. Biletowany jest jedynie koncert finałowy 22.09.19 w Szczecinie, szczegóły na www.famd.pl. Bilety na zorganizowany transport autokarowy zostały wykupione w pierwszym tygodniu sprzedaży. Zachęcamy zatem do indywidualnej organizacji środków transportu.

Program Dnia Zabytku

Program historyczny, przewodnik – Michał Gierke
16:00 Chojna, festyn z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Terra Incognita

19:00 Kościół Mariacki w Chojnie – koncert Turmmusik

 

Jako absolutna rewelacja Festiwalu zapowiada się koncert zespołu trębaczy Tubicinatores Gedanenses w Kościele Mariackim w Chojnie. Po raz pierwszy zabrzmi oryginalna muzyka (Turmmusik) grana zgodnie z wielowiekową tradycją z jednej z najwyższych wierz kościelnych w Polsce.

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia Chojna

Miejscowość:
Chojna
Miejsce imprezy:
Centrum Kultury w Chojnie

Zobacz również