X Jubileuszowy Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2019 - Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań historycznych, kiermaszy i koncertów popularyzujących dziedzictwo historyczne regionu dawnej Pomeranii.

W tegorocznej jubileuszowej edycji odwiedzimy Pyrzyce, Brzesko i Kołbacz - Śladami Świętego Ottona, Trzebiatów Śladami Błękitnej Damy, Buk, Stolec, Dobieszczyn, Nowe Warpno Nadgranicznym szlakiem, Moryń, Mętno Małe, Czachów Szlakiem średniowiecznych malowideł ściennych, Chojne w Dniu Zabytku oraz Szczecin Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto.

Autorami programu historycznego i przewodnikami wycieczek będą znani publiczności festiwalowej znawcy historii, regionaliści, historycy sztuki i pomorzoznawcy: Michał Dębowski, Paweł Pawlonka, Michał Gierke oraz Paweł Migdalski.

Udział w programie historycznym  oraz cyklu koncertów jest bezpłatny. Biletowany jest jedynie koncert finałowy 22.09.19 w Szczecinie, szczegóły na www.famd.pl. Bilety na zorganizowany transport autokarowy zostały wykupione w pierwszym tygodniu sprzedaży. Zachęcamy zatem do indywidualnej organizacji środków transportu.

 

Program spotkania Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto

17:30 Szczecin, Plac Orła Białego

19:30 kościół pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie – koncert finałowy

 

Finałem Festiwalu w Szczecinie będzie koncert po tytułem Exsultate, jubilate - popis wirtuozerii wokalnej w wykonaniu Agnieszki Kozłowskiej - sopran i Orkiestry Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. W programie arie i symfonie Antonio Rosettiego i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

 

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Kościół św. Jana Ewangelisty
Kościoły

Kościół św. Jana Ewangelisty

ul. Nabrzeże Wieleckie, Szczecin

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Szczecinie

Zobacz również