X Jubileuszowy Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2019 - Śladami Błękitnej Damy

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań historycznych, kiermaszy i koncertów popularyzujących dziedzictwo historyczne regionu dawnej Pomeranii.

W tegorocznej jubileuszowej edycji odwiedzimy Pyrzyce, Brzesko i Kołbacz - Śladami Świętego Ottona, Trzebiatów Śladami Błękitnej Damy, Buk, Stolec, Dobieszczyn, Nowe Warpno Nadgranicznym szlakiem, Moryń, Mętno Małe, Czachów Szlakiem średniowiecznych malowideł ściennych, Chojne w Dniu Zabytku oraz Szczecin Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto.

Autorami programu historycznego i przewodnikami wycieczek będą znani publiczności festiwalowej znawcy historii, regionaliści, historycy sztuki i pomorzoznawcy: Michał Dębowski, Paweł Pawlonka, Michał Gierke oraz Paweł Migdalski.

Udział w programie historycznym  oraz cyklu koncertów jest bezpłatny. Biletowany jest jedynie koncert finałowy 22.09.19 w Szczecinie, szczegóły na www.famd.pl. Bilety na zorganizowany transport autokarowy zostały wykupione w pierwszym tygodniu sprzedaży. Zachęcamy zatem do indywidualnej organizacji środków transportu.

 

Program spotkania Śladami Błękitnej Damy

Program historyczny, przewodnik – Paweł Pawlonka

16:00 Trzebiatów, Pałac nad Młynówką

19:00 Trzebiatowski Ośrodek Kultury - koncert Concerti Gorssi

 

W trzebiatowskim Pałacu nad Młynówką odbędzie się koncert jubileuszowy 20-lecia działalności zespołu Consortium Sedinum założonego i prowadzonego przez klawesynistkę Urszulę Stawicką. Concerti Grosssi, to tytuł koncertu, który w całości poświęcony będzie muzyce mistrzów włoskiego baroku: A. Corellego, A. Vivaldiego i P.A. Locatellego.

 

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Pałac w Trzebiatowie
Zabytki

Pałac w Trzebiatowie

ul. Wojska Polskiego, Trzebiatów

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Żukowie

Miejscowość:
Żukowo
(ok. 7km od Trzebiatowa)
Miejsce imprezy:
Hala Widowiskowa im. Jana Heweliusza

Zobacz również