XI Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020 w Szczecinie

XI Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020 w Szczecinie

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert finałowy XI Letniego Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020.

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ma zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert finałowy XI Letniego Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020. Po miesiącach uciążliwej przerwy powracamy z radością do żywego kontaktu publiczności ze sztuką muzyczną. Finałem tegorocznego cyklu koncertów Festiwalu, które realizowane były dotąd w formie transmisji filmów, będzie wieczór muzyki Jana Sebastiana Bacha.

W programie zabrzmią wybitne dzieła lipskiego mistrza  Uwertura C-dur BWV 1066 oraz kantata Mein Herze schwimmt im Blut BWV 199 w wykonaniu gwiazdy Festiwalu Anny Budzyńskiej – sopran oraz Orkiestry Famd.pl pod dyrekcja Pawła Osuchowskiego. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9, w sobotę 19.09.2020 o godzinie 19:30.

Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie będą do zamówienie i odebrania od 07.09.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 w Szczecinie oraz na stronie www.famd.pl. Z uwagi na trwającą pandemię prosimy Szanowną Publiczność o uszanowanie zasad bezpieczeństwa, zakrycie ust i nosa podczas koncertu oraz zachowanie dystansu społecznego.

XI Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2020 jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie oraz Gminy Miasto Szczecin. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Kościół św. Jana Ewangelisty
Kościoły

Kościół św. Jana Ewangelisty

ul. Nabrzeże Wieleckie, Szczecin

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Szczecinie

Zobacz również