XXIX Festiwal Muzyka w Sandomierzu: Od klasyki po rozrywkę

Przedostatni koncert Festiwalu to połączenie repertuaru muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Orkiestra Kameralna PRIMUZ wraz z gościem specjalnym Krzesimirem Dębskim zaprezentuje znane i lubiane kompozycje, które zaspokoją gusta i oczekiwania szerokiej grupy odbiorców.

Orkiestra Kameralna PRIMUZ
Zespół kameralistów będących wizytówką łódzkiej Akademii Muzycznej, każdego roku dającej kilkanaście koncertów z różnym repertuarem. Powstał w roku 2012 na okoliczność jubileuszu 55-lecia Katedry Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej w Łodzi. Założycielem oraz szefem artystycznym zespołu jest wybitny polski skrzypek- Łukasz Błaszczyk. W skład orkiestry wchodzą najbardziej utalentowani studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi.


Krzesimir Dębski
Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, urodzony 26 października 1953 w Wałbrzychu. Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, m.in. w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden.

 

KupBilecik.pl

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Sandomierzu

Miejsce

Zamek królewski
Muzea

Zamek królewski

ul. Zamkowa, Sandomierz

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Sandomierzu

Miejscowość:
Sandomierz
Miejsce imprezy:
Port Kultury
Miejscowość:
Sandomierz
Miejsce imprezy:
Port Kultury
Miejscowość:
Sandomierz
Miejsce imprezy:
Port Kultury

Zobacz również