Wakacje stacjonarne - bezpieczna forma wypoczynku w 2020 roku

Do wakacji pozostało coraz mniej czasu. O znalezienie miejsca noclegowego jest coraz trudniej. Nie ma co się dziwić, bo ponad połowa Polaków spędzi tegoroczny urlop w kraju. Pojawiły się nowe zalecenia rządu, dotyczące rezerwacji noclegu na wakacje. Jakie? O tym poniższy artykuł.

Noclegi w ustronnym miejscu to w ostatnim czasie najchętniej wybierane oferty przez turystów, planujących urlop w Polsce. Chyba marzeniem każdego jest nocleg w domku, zlokalizowanym z dala od zgiełku i pozostałych turystów. Im wcześniej zarezerwujemy wymarzone miejsce, tym większa szansa, że uda nam się znaleźć to, czego potrzebujemy. W popularnych miejscowościach i regionach wypoczynkowych o znalezienie miejsca noclegowego jest coraz trudniej. Dlatego nie warto odkładać rezerwacji do ostatniej chwili.


Wakacje stacjonarne w Polsce - rekomendacja rządu


Nie da się ukryć, że ponad połowa Polaków spędzi tegoroczny urlop w Polsce. Zielone światło dla tej formy wypoczynku dali ostatnio ministrowie rozwoju i zdrowia. Łukasz Szumowski, podczas ostatniego wywiadu zachęcał do urlopów w kraju. Podkreślił jednocześnie, że niepewna jest sytuacja, jeśli chodzi o kolonie i obozy, natomiast z powodzeniem można rezerwować rodzinne wakacje w kraju. Minister zdrowia zaznaczył także, że obecna dynamika wzrostu zachorowań jest na optymalnym poziomie, przez co powinniśmy spokojnie i bezpiecznie spędzić wakacje w gronie swojej rodziny.


Podobnego zdania jest minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz, która zapowiedziała pełne odmrożenie gospodarki od wakacji i otwarcie granic w połowie czerwca. Warto jednak podkreślić, że takie obecnie są zamiary rządu, nie ma pewności, że tak właśnie się stanie. Podobnie, jak minister Szumowski, zachęciła ona do wakacji stacjonarnych, czyli takiej formy odpoczynku, która wydaje się najbardziej bezpieczna. Rezerwacja noclegów w Polsce wydaje się w obecnej sytuacji pandemii najbardziej właściwa. Ryzyko związane z tym, że nagle rząd zamrozi branżę noclegową i hotelarską w kraju jest o wiele mniejsze, aniżeli przesunięcie otwarcia granic.


Urlop w Polsce a rezerwacja noclegów


W związku z tym, że większość Polaków spędzi urlop w kraju, zauważalne jest duże zainteresowanie, zwłaszcza domkami i noclegami w ustronnym miejscu. Ludzie przede wszystkim chcą spędzić te wakacje spokojnie i z dala od tłumów. Takie oferty specjalne znajdziesz m.in. w ofercie specjalnej w naszym portalu - Noclegi w ustronnym miejscu.


Widać również zainteresowanie mniejszymi miejscowościami, a nie tylko popularnymi kurortami. Ma to swoje uzasadnienie, bo sporo obiektów w takich miejscowościach znajduje się w pobliżu lasów, jezior i po prostu na uboczu. Najczęściej wybierane są domki wolnostojące, natomiast mniej popularne są te w zabudowie szeregowej i apartamenty. Wśród najczęstszych udogodnień, o które pytają turyści pojawia się dostęp do własnego ogródka, czy osobnego placu zabaw. Najpopularniejsze obecnie regiony to przede wszystkim Kaszuby, Bieszczady, Mazury, Beskid Żywiecki.


Jak znaleźć obiekt, w którym prowadzona jest dezynfekcja i ozonowanie?


Czasy, w których obecnie wszyscy się znajdujemy, wymagają podjęcia pewnych kroków, również w branży turystycznej. Umożliwienie prowadzenia działalności noclegowej po przerwie wymaga przede wszystkim przestrzegania wszelkich zaleceń higienicznych i sanitarnych. 


Jak znaleźć obiekt, który spełnia te wymagania? To proste! Turyści, odwiedzający nasz portal mają możliwość sprawdzenia tego, który z prezentowanych obiektów spełnia warunki sanitarno-epidemiologiczne. Jest to szczególnie ważne w kontekście panującej pandemii i zachowania odpowiednich zaleceń sanitarnych. Taka informacja wyświetla się w udogodnieniach obiektu, informując każdego odpowiednim oznaczeniem, że np.: preparat do dezynfekcji rąk jest dostępny dla gości, dezynfekcja pomieszczeń prowadzona jest przy użyciu odpowiednich środków dezynfekujących, pomieszczenia są ozonowane, znajdują się tu jonizatory powietrza, a pościel i ręczniki są prane w temperaturze min. 60 stopni.


Więcej informacji znajdziesz tutaj


Bon turystyczny jako zachęta do spędzenia do urlopu w kraju


Wiele na to wskazuje, że dodatkową zachętą do spędzenia nadchodzących wakacji w kraju będzie bon turystyczny 1000+ na wakacje, który ma wejść w życie w nadchodzących miesiącach. Umożliwi on wsparcie obiektów turystycznych i całej branży kwotą 1000 zł, którą otrzyma każda osoba zatrudniona na umowę o pracę i zarabiająca mniej niż 5200 zł brutto. Warunek jest jeden - nocleg musi być zarezerwowany tylko i wyłącznie na terenie Polski, wyjazdy zagraniczne nie wchodzą w grę.


Sprawdź więcej informacji na temat bonu turystycznego 1000+ na wakacje


Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak rezerwacja wymarzonego miejsca na swój urlop. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że będą to nieco inne wakacje, to będą one udane jak każdy nasz wakacyjny wyjazd.


Data publikacji:

Autor:

Komentarze