Aktualności

Za oknem coraz cieplej… Warunki idealne do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z nich są bez wątpienia wycieczki rowerowe, na które chętnie wybieramy się w ciekawe miejsca, w gronie rodziny lub znajomych. Jedni robią to rekreacyjnie, a inni zawodowo. Które trasy w okolicach Lublina warto wybrać na wycieczkę rowerową?
Elegancko urządzone wnętrza, zachwycające fasady, dzieła sztuki w złotych ramach oraz urokliwe widoki za oknem! Życie w pałacu musiało być naprawdę przyjemne! Ci, którzy pragną poczuć namiastkę takiej sielanki, powinni odwiedzić najpiękniejsze pałace w Polsce – także te mało znane!
Obostrzenia wprowadzone przez rząd obowiązują do końca tego tygodnia, do 18 kwietnia. Co dalej? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w środę 14 kwietnia, podczas konferencji prasowej. Pojawiły się już jednak nieoficjalne informacje.
Pogoda w kwietniu idealnie obrazuje treść przysłowia Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata . Lato mieliśmy w weekend - czyżby teraz przyszedł czas na zimę? Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w najnowszym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Podczas podróży po Polsce, w wielu przypadkach możemy spotkać się ze zróżnicowanym słownictwem, czy wyrażeniami charakterystycznymi dla danego regionu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że najpopularniejszym dylematem jest to, czy wychodzimy na dwór, czy na pole. Ale to tylko jeden z wielu polskich regionalizmów…
Do końca tego tygodnia obowiązuje zakaz wynajmowania obiektów noclegowych. Wyjątek stanowią hotele robotnicze, można też przyjmować osoby, które przebywają w podróży służbowej. Kwaterując u siebie takich gości, warto wiedzieć, jakich dokumentów będą potrzebować do potwierdzenia celu przyjazdu.
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na lato, możliwość wyjazdu i wypoczynek. Nadal jednak nie wiemy jak będą wyglądały tegoroczne wakacje. Czy obecne obostrzenia zostaną zniesione? Oficjalnych komunikatów nadal brak, ale pojawiają się już pierwsze zapowiedzi luzowania obostrzeń.
Któż z nas nie czeka na wiosenny wybuch zieleni, ogrzewające promienie słońca czy blisko 20 stopniowe temperatury... Kwiecień to właśnie ten moment wyczekiwania. Na prawdziwą wiosnę. Tymczasem jakoś w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Co z tą wiosną? Sprawdzamy!
Wrocław jest pięknym i klimatycznym miastem pełnym atrakcji. To świetna propozycja na długi i ciekawy weekend – z rodziną, grupą przyjaciół oraz drugą połówką! Warto jednak poznać okolice miasta! Oto 9 ciekawych miejsc blisko Wrocławia!
Ścieżki w koronach drzew to jedyne w swoim rodzaju atrakcje, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Jeszcze niedawno, by móc spacerować pośród szczytów drzew musieliśmy jechać za granicę. Obecnie takie atrakcje są już dostępne w Polsce. I nie tylko na południu kraju. W Wielkopolsce też. Nie wierzysz? Zapraszamy do Poznania!
Gdzie można pojechać na wakacje w Polsce? Wielu turystów stawia przede wszystkim na morze, gdzie wbrew pozorom nadal można znaleźć spokojne miejsca bez tłumów. Jednym z nich jest Rogowo, które dopiero niedawno zaczęło otwierać się na turystów.
Nie od dziś wiadomo, że urlop służy przede wszystkim błogiemu lenistwu. Są jednak tacy, którzy lubią spędzać czas aktywnie. By Twoi goście byli w pełni zadowoleni, warto zaoferować im możliwość skorzystania z wszelkiego typu rekreacji. Co możesz zaoferować i jak zorganizować to w Twoim obiekcie noclegowym?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Polacy są spragnieni podróżowania i wypoczynku. Nie dziwi więc fakt, że turyści planują urlopy mimo niepewnej sytuacji. Jak będzie wyglądało lato 2021? Czy restrykcje zostaną zniesione? Są pierwsze wypowiedzi rządzących!
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to popularny kierunek podróży w sezonie letnim. Znajdziemy tu wiele wspaniałych obiektów w bliskości przyrody, gwarantujących komfortowy i udany wypoczynek. Jednym z nich jest Willa Dwa Jeziora, która zaprasza do Węgorzewa.
W piątek 9 kwietnia weszło w życie rozporządzenie przedłużające lockdown o kolejny tydzień. Określa ono aktualnie obowiązujące zasady oraz wyjątki od nich. Właścicieli obiektów noclegowych na pewno zainteresuje informacja, że dodano nową grupę, której nie dotyczy zakaz wynajmowania noclegów.
Małe miasta oraz niewielkie miasteczka mają swój niepowtarzalny klimat. Znajdziemy w nich atrakcyjne zabytki, urokliwe miejsca na spacery oraz ciszę i spokój. Chociaż mniej znane i czasem pomijane oferują naprawdę świetne warunki na weekend! Sprawdź, które małe miasta i miasteczka powinieneś odwiedzić!
Nadchodzący sezon letni sprzyja weekendowym lub zdecydowanie dłuższym wyjazdom. Nie od dziś mówi się o tym, że Polska ma wiele wspaniałych miejsc do zaoferowania. Dlatego też słuszne wydaje się być stwierdzenie, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. W tym artykule przedstawione zostały miejsca, które śmiało mogą konkurować z tymi światowymi i najbardziej znanymi atrakcjami.
Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a za oknem widzisz ogród, który tonie w kwiatach i zieleni. Jeżeli chcesz uciec od miasta i jego hałasu, domki Dzikowiejsko będą dla ciebie oazą spokoju. Znajdziesz tu harmonijne otoczenie i wysmakowane wnętrza - to wszystko w atrakcyjnej cenie 80 zł od osoby! Warunek jest jeden, musisz przyjechać wraz z całą rodziną.
“Wypoczynek, że hej!” - taka myśl krąży w głowach wielu osób, zainteresowanych urlopem w Tatrach. Są też tacy, którzy wolą jodłowanie i wypoczynek w alpejskim klimacie. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się nad tym, w czym Tatry są lepsze od Alp, to służymy pomocą.
Od tegorocznej majówki dzielą nas jedynie trzy tygodnie. Jak ona będzie wyglądała? Czy możliwe będzie wynajęcie noclegu? Czy lokale gastronomiczne zostaną otwarte? Weekend majowy 2021 nadal stoi pod znakiem zapytania – dla wszystkich. Jakie decyzje podejmą rządzący?