Aktualności

Poznań to klimatyczne miasto, w którym czekają na nas piękne zabytki, ciekawe atrakcje oraz urocze miejsca na spacery! Wypoczniemy tu z rodziną, drugą połówką oraz przyjaciółmi. Dobrze jednak znać także okolice miasta! Oto 9 najciekawsze miejsca blisko Poznania, które warto poznać!
Rok 2020 był bardzo trudny dla polskiej gospodarki. Trudno ukryć, że szczególnie mocno ucierpiała branża turystyczna, która do tej pory odczuwa skutki obu ubiegłorocznych lockdownów. W dodatku musi radzić sobie z aktualnymi obostrzeniami. Główny Urząd Statystyczny opracował raport podsumowujący wpływ pandemii właśnie na ten sektor.
Płacimy nimi codziennie. Niektóre z nich dostawaliśmy już jako dzieci, by wraz z przyjaciółmi cieszyć się zimną oranżadą pitą na miejscu. Wręczamy je na weselach, wyciągamy z bankomatów i przypadkowo znajdujemy w kieszeni zimowej kurtki nienoszonej od ponad roku. Zapewne kojarzycie widniejące na nich twarze, ale czy wiecie jakie zabytki się na nich znajdują!
Marzysz o wypoczynku w miejscu z wyjątkowym klimatem, w którym będziesz mógł pozwolić sobie na chwilę wytchnienia? Zagroda Balbiny powinna sprostać Twoim wymaganiom. To miejsce, jakich mało, co powinien docenić absolutnie każdy turysta. W czym tkwi wyjątkowość tego obiektu?
Maj to w opinii wielu osób najpiękniejszy miesiąc w roku. Zachwyca kolorami i przyrodą, która budzi się do życia. Majowa pogoda niejako zaprasza nas do odkrywania niezwykłych miejsc w Polsce, dlatego warto w pełni wykorzystać wszystkie chwile ze słońcem. A powinno być ich pod dostatkiem… Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na maj 2021 roku.
Przedsiębiorcy coraz głośniej domagają się ogłoszenia końca lockdownu. Chcą pracować i zarabiać. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zaapelował do szefa rządu o wyznaczenie ostatecznego terminu zakończenia operacji odmrażania gospodarki. Zaproponował też konkretną datę.
Za oknem coraz cieplej… Warunki idealne do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z nich są bez wątpienia wycieczki rowerowe, na które chętnie wybieramy się w ciekawe miejsca, w gronie rodziny lub znajomych. Jedni robią to rekreacyjnie, a inni zawodowo. Które trasy w okolicach Lublina warto wybrać na wycieczkę rowerową?
Elegancko urządzone wnętrza, zachwycające fasady, dzieła sztuki w złotych ramach oraz urokliwe widoki za oknem! Życie w pałacu musiało być naprawdę przyjemne! Ci, którzy pragną poczuć namiastkę takiej sielanki, powinni odwiedzić najpiękniejsze pałace w Polsce – także te mało znane!
Obostrzenia wprowadzone przez rząd obowiązują do końca tego tygodnia, do 18 kwietnia. Co dalej? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w środę 14 kwietnia, podczas konferencji prasowej. Pojawiły się już jednak nieoficjalne informacje.
Pogoda w kwietniu idealnie obrazuje treść przysłowia Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata . Lato mieliśmy w weekend - czyżby teraz przyszedł czas na zimę? Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w najnowszym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Podczas podróży po Polsce, w wielu przypadkach możemy spotkać się ze zróżnicowanym słownictwem, czy wyrażeniami charakterystycznymi dla danego regionu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że najpopularniejszym dylematem jest to, czy wychodzimy na dwór, czy na pole. Ale to tylko jeden z wielu polskich regionalizmów…
Do końca tego tygodnia obowiązuje zakaz wynajmowania obiektów noclegowych. Wyjątek stanowią hotele robotnicze, można też przyjmować osoby, które przebywają w podróży służbowej. Kwaterując u siebie takich gości, warto wiedzieć, jakich dokumentów będą potrzebować do potwierdzenia celu przyjazdu.
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na lato, możliwość wyjazdu i wypoczynek. Nadal jednak nie wiemy jak będą wyglądały tegoroczne wakacje. Czy obecne obostrzenia zostaną zniesione? Oficjalnych komunikatów nadal brak, ale pojawiają się już pierwsze zapowiedzi luzowania obostrzeń.
Któż z nas nie czeka na wiosenny wybuch zieleni, ogrzewające promienie słońca czy blisko 20 stopniowe temperatury... Kwiecień to właśnie ten moment wyczekiwania. Na prawdziwą wiosnę. Tymczasem jakoś w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Co z tą wiosną? Sprawdzamy!
Wrocław jest pięknym i klimatycznym miastem pełnym atrakcji. To świetna propozycja na długi i ciekawy weekend – z rodziną, grupą przyjaciół oraz drugą połówką! Warto jednak poznać okolice miasta! Oto 9 ciekawych miejsc blisko Wrocławia!
Ścieżki w koronach drzew to jedyne w swoim rodzaju atrakcje, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Jeszcze niedawno, by móc spacerować pośród szczytów drzew musieliśmy jechać za granicę. Obecnie takie atrakcje są już dostępne w Polsce. I nie tylko na południu kraju. W Wielkopolsce też. Nie wierzysz? Zapraszamy do Poznania!
Gdzie można pojechać na wakacje w Polsce? Wielu turystów stawia przede wszystkim na morze, gdzie wbrew pozorom nadal można znaleźć spokojne miejsca bez tłumów. Jednym z nich jest Rogowo, które dopiero niedawno zaczęło otwierać się na turystów.
Nie od dziś wiadomo, że urlop służy przede wszystkim błogiemu lenistwu. Są jednak tacy, którzy lubią spędzać czas aktywnie. By Twoi goście byli w pełni zadowoleni, warto zaoferować im możliwość skorzystania z wszelkiego typu rekreacji. Co możesz zaoferować i jak zorganizować to w Twoim obiekcie noclegowym?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Polacy są spragnieni podróżowania i wypoczynku. Nie dziwi więc fakt, że turyści planują urlopy mimo niepewnej sytuacji. Jak będzie wyglądało lato 2021? Czy restrykcje zostaną zniesione? Są pierwsze wypowiedzi rządzących!
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to popularny kierunek podróży w sezonie letnim. Znajdziemy tu wiele wspaniałych obiektów w bliskości przyrody, gwarantujących komfortowy i udany wypoczynek. Jednym z nich jest Willa Dwa Jeziora, która zaprasza do Węgorzewa.