Aktualności

Organizatorzy Open’er Festivalu poinformowali, co dalej z imprezą! Jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń letniego sezonu oraz najważniejszy polski festiwal muzyczny. Niemal od samego początku gościły na nim największe gwiazdy światowego formatu, a z artystami bawiła się kilkudziesięciotysięczna publiczność.
Jeśli chcesz poczuć się niczym we włoskiej Wenecji, to wcale nie musisz wybierać się do Włoch. Wystarczy, że odwiedzisz Lidzbark Warmiński, który uznawany jest za polski odpowiednik tego znanego i popularnego miejsca. W czym tkwi wyjątkowość tej perły regionu Warmii i Mazur?
Czy podczas planowania urlopu, przeszło Ci kiedykolwiek przez myśl to, by móc zamieszkać w stodole? Wspaniały wiejski klimat i bliskość przyrody, możesz poczuć, jeśli zdecydujesz się na ofertę wypoczynku w Siedlisku Jagłowo Dzika Biebrza.
Wieczorem 6 maja 2021 r. w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane aktualne Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Znajdziemy w nim najważniejsze informacje, które dotyczą między innymi zasad działania hoteli oraz innych obiektów noclegowych!
Podczas długiego weekendu majowego media obiegła informacja o zamknięciu ostatniego darmowego szlaku turystycznego, prowadzącego na Gubałówkę. Trasa przebiegała przez prywatne tereny, a ich właściciele mieli nie zgodzić się na bezpłatne korzystanie. Co dalej ze szlakiem na Gubałówkę?
Zgodnie z wprowadzonym harmonogramem znoszenia obostrzeń, od 4 maja wznowiły działalność muzea i galerie sztuki. W końcu możemy odwiedzić nasze ulubione miejsca, obejrzeć najnowsze wystawy i poczuć niezwykłą moc sztuki. Nadal jednak obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać?
Otwarcie hoteli to wiadomość, która cieszy zarówno branżę, jak też turystów. Od razu po ogłoszeniu tej informacji, podróżni zaczęli planować wyjazdy. Już wiemy, że najbliższy weekend majowy Polacy spędzą poza domem – podobnie jak kolejne.
A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Mamy dla Ciebie propozycję noclegu w domu z duszą tego regionu, w którym każdy urlop powinien należeć do kategorii tych najbardziej udanych. Dlaczego warto zdecydować się na Chatę Sanna w Łączkach?
W tym roku czeka na nas sporo długich weekendów... Warto już teraz poszukać urlopowych inspiracji. Gdzie najlepiej spędzić czas w maju, podczas czerwcówki albo przedłużonego weekendu w sierpniu?
Matury w pełni. Jeszcze trochę i abiturienci będą mogli cieszyć się swoim wymarzonym wypoczynkiem. Przed nimi najdłuższe wakacje w życiu, które potrwają do października, jeśli zdecydują się na kontynuowanie edukacji na uczelni wyższej. Gdzie warto wybrać się na maturze?
Czy aby na pewno wszystko zabraliśmy? To pytanie pojawia się w przypadku każdego wakacyjnego wyjazdu, niezależnie czy jest on krótszy, czy dłuższy. Odpowiednie spakowanie rzeczy to podstawa udanego wyjazdu. Poznaj listę rzeczy, które koniecznie musisz zabrać ze sobą na wakacje.
Czerwcówka 2021 to pierwszy wiosenny długi weekend, który można spędzić poza domem. Turyści chętnie rezerwują wyjazdy w tym terminie, tym bardziej, że jeżeli umiejętnie wykorzystają urlop, mogą znacząco wydłużyć swój wypoczynek!
Marzy Ci się wypoczynek w wyjątkowym obiekcie blisko Warszawy? Cenisz sobie wiejski styl? Chciałbyś spędzić urlop pośród pól lawendy? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Siedlisko Janopole jest ofertą, która z pewnością Cię zainteresuje.
Wakacje tuż-tuż… Lada chwila obiekty noclegowe wznowią swoją działalność. Coraz więcej osób planuje swoje wymarzone wakacje. Niewyjaśniona pozostaje jedna kwestia. Jak to będzie z tą pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2021.
Zgodnie z harmonogramem znoszenia obostrzeń nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu obowiązuje do 14 maja. Później z maseczek na zewnątrz możemy zrezygnować. By tak się stało musi zostać odnotowany spadek zachorowań. Taki był warunek ministra zdrowia. Warunek, który już został spełniony! Czy maseczki zdejmiemy więc wcześniej?
Masz dość długich i męczących podróży? Pragniesz w możliwie najkrótszym czasie dostać się do popularnych nadmorskich miejscowości? Port Lotniczy Lublin służy Ci pomocą!
Holandia to kraj, który potrafi zaskoczyć turystę. Można znaleźć tu zadbane miasta z przepiękną starą zabudową, pola pełne tulipanów i fantastyczną infrastrukturę rowerową. Holandia jest przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, chcących poznać najważniejsze atrakcje.
Planujesz wypoczynek nad polskim morzem? Czy wiesz, że na polskim wybrzeżu można znaleźć wiele klimatycznych plaż, które charakteryzują się ciszą i spokojem. Przed nami kolejna z nich. Dlaczego warto wybrać się do Białogóry?
Czy wiesz, że w Polsce znajdziemy wiele odpowiedników miejsc, które cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie? Wśród nich znajdziemy również polskie Stonehenge. Gdzie się znajduje i jakie tajemnice skrywa w sobie?
Otwarcie hoteli to dobra wiadomość dla całej branży turystycznej. Powrót gości nakłada jednak na właścicieli obiektów noclegów różnego rodzaju zobowiązania, o których już teraz powinni pamiętać. Przedstawiamy kilka dobrych praktyk – warto je wdrożyć.