Aktualności

W każdym mieście można znaleźć miejsca, które są powszechnie uznane za nawiedzone. Nie inaczej jest w Warszawie, tym bardziej, że stolica ma naprawdę burzliwą historię. Warszawskie duchy wywodzą się z różnych epok, a nawet krajów. Gdzie najlepiej pójść, jeśli ktoś liczy na spotkanie z nimi?
Planujesz rodzinny wyjazd? Koniecznie weź pod uwagę potrzeby dzieci, które muszą się wybiegać i spędzić mile czas. Miejsc, które warto odwiedzić wspólnie z dziećmi jest naprawdę wiele. W całej Polsce czekają na nas wspaniałe ogrody i place zabaw, które potrafią zachwycić – nie tylko najmłodszych.
Piękne pałace, warowne zamki na wzgórzach, zachwycające świątynie i imponujące ruiny, a pośród nich  – w turystycznym krajobrazie Polski – dostrzeżemy budowle nietypowe, powyginane i śmiące się po nocach niejednemu architektowi! Oto kilka najdziwniejszych budowli w Polsce!
A gdyby tak wyjechać nad jezioro? Nie da się ukryć, że wyjazd nad popularne polskie jeziora to jedna z ulubionych form spędzania czasu wśród Polaków, głównie w weekendy. Zazwyczaj wybieramy akweny, które znajdują się w najbliższej okolicy, ale są takie jeziora, nad które chętnie wyruszamy za granicę. W czym Śniardwy jest lepsze od Balatonu? Odpowiedź na to i inne pytania w poniższym artykule.
Wiosna daje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pomimo krótkotrwałego powrotu zimy, warto już przygotować swój rower do nadchodzącego sezonu. Jeśli jesteś osobą mieszkającą lub wypoczywającą we Wrocławiu, to poznaj propozycje tras rowerowych, znajdujących się w pobliżu tego miasta.
Podczas konferencji prasowej, która została przeprowadzona w środę 14 kwietnia, minister zdrowia przedstawił, w jaki sposób będzie wyglądać nasza rzeczywistość w ciągu najbliższych dni. Większość obostrzeń została utrzymana! Niżej przedstawiamy najważniejsze informacje.
Branża turystyczna w związku z trwającą pandemią koronawirusa, pozostaje zamknięta niemalże od pół roku. Wszystko wskazuje na to, że z takim stanem rzeczy, będziemy mieć do czynienia do weekendu majowego włącznie. Więcej szczegółów na ten temat poznamy podczas środowej konferencji prasowej.
Na stoku Suchego Berda nad Zalewem Myczkowskim pojawiła się nowa atrakcja turystyczna. Co to takiego? To ogromne serce wykonane z czerwonych krzewów. Historia powstania bieszczadzkiego serca jest niezwykle przejmująca i romantyczna.
Poznań to klimatyczne miasto, w którym czekają na nas piękne zabytki, ciekawe atrakcje oraz urocze miejsca na spacery! Wypoczniemy tu z rodziną, drugą połówką oraz przyjaciółmi. Dobrze jednak znać także okolice miasta! Oto 9 najciekawsze miejsca blisko Poznania, które warto poznać!
Rok 2020 był bardzo trudny dla polskiej gospodarki. Trudno ukryć, że szczególnie mocno ucierpiała branża turystyczna, która do tej pory odczuwa skutki obu ubiegłorocznych lockdownów. W dodatku musi radzić sobie z aktualnymi obostrzeniami. Główny Urząd Statystyczny opracował raport podsumowujący wpływ pandemii właśnie na ten sektor.
Płacimy nimi codziennie. Niektóre z nich dostawaliśmy już jako dzieci, by wraz z przyjaciółmi cieszyć się zimną oranżadą pitą na miejscu. Wręczamy je na weselach, wyciągamy z bankomatów i przypadkowo znajdujemy w kieszeni zimowej kurtki nienoszonej od ponad roku. Zapewne kojarzycie widniejące na nich twarze, ale czy wiecie jakie zabytki się na nich znajdują!
Marzysz o wypoczynku w miejscu z wyjątkowym klimatem, w którym będziesz mógł pozwolić sobie na chwilę wytchnienia? Zagroda Balbiny powinna sprostać Twoim wymaganiom. To miejsce, jakich mało, co powinien docenić absolutnie każdy turysta. W czym tkwi wyjątkowość tego obiektu?
Maj to w opinii wielu osób najpiękniejszy miesiąc w roku. Zachwyca kolorami i przyrodą, która budzi się do życia. Majowa pogoda niejako zaprasza nas do odkrywania niezwykłych miejsc w Polsce, dlatego warto w pełni wykorzystać wszystkie chwile ze słońcem. A powinno być ich pod dostatkiem… Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na maj 2021 roku.
Przedsiębiorcy coraz głośniej domagają się ogłoszenia końca lockdownu. Chcą pracować i zarabiać. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zaapelował do szefa rządu o wyznaczenie ostatecznego terminu zakończenia operacji odmrażania gospodarki. Zaproponował też konkretną datę.
Za oknem coraz cieplej… Warunki idealne do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z nich są bez wątpienia wycieczki rowerowe, na które chętnie wybieramy się w ciekawe miejsca, w gronie rodziny lub znajomych. Jedni robią to rekreacyjnie, a inni zawodowo. Które trasy w okolicach Lublina warto wybrać na wycieczkę rowerową?
Elegancko urządzone wnętrza, zachwycające fasady, dzieła sztuki w złotych ramach oraz urokliwe widoki za oknem! Życie w pałacu musiało być naprawdę przyjemne! Ci, którzy pragną poczuć namiastkę takiej sielanki, powinni odwiedzić najpiękniejsze pałace w Polsce – także te mało znane!
Obostrzenia wprowadzone przez rząd obowiązują do końca tego tygodnia, do 18 kwietnia. Co dalej? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w środę 14 kwietnia, podczas konferencji prasowej. Pojawiły się już jednak nieoficjalne informacje.
Pogoda w kwietniu idealnie obrazuje treść przysłowia Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata . Lato mieliśmy w weekend - czyżby teraz przyszedł czas na zimę? Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w najnowszym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Podczas podróży po Polsce, w wielu przypadkach możemy spotkać się ze zróżnicowanym słownictwem, czy wyrażeniami charakterystycznymi dla danego regionu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że najpopularniejszym dylematem jest to, czy wychodzimy na dwór, czy na pole. Ale to tylko jeden z wielu polskich regionalizmów…
Do końca tego tygodnia obowiązuje zakaz wynajmowania obiektów noclegowych. Wyjątek stanowią hotele robotnicze, można też przyjmować osoby, które przebywają w podróży służbowej. Kwaterując u siebie takich gości, warto wiedzieć, jakich dokumentów będą potrzebować do potwierdzenia celu przyjazdu.