Aktualności

Wielkopolska – położona niemal w sercu Polski i łatwo dostępna z każdego zakątka naszego kraju – aż prosi się o weekendowy wyjazd. Od czego zacząć? Tętniące życiem miasto Poznań z jego urokliwym Starym Miastem? Odsłaniający tajemnice tysiącletniej historii Szlak Piastowski? A może bajkowe zamki z Kórnika, Gołuchowa czy Rydzyny? Pomysłów jest wiele, jednak Wielkopolska to nie tylko zabytki, ale też doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. W końcu można tam znaleźć niemal tyle jezior, co na Mazurach, świetne szlaki kajakowe, a wreszcie Puszczę Notecką – największy leśny kompleks w Polsce.
Wraz z podjęciem przez rząd decyzji o otwarciu ośrodków narciarskich w tym sezonie, przygotowane zostały, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, wytyczne dotyczące ich funkcjonowania w epidemii koronawirusa. Czego dotyczą wytyczne? Na co powinni się przygotować, zarówno narciarze, jak i właściciele ośrodków? Przeczytacie o tym poniżej.
Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników białego szaleństwa na stokach narciarskich. Jeszcze kilka dni temu, funkcjonowanie wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym było niepewne, na skutek ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Okazało się jednak, że po rozmowach polskiego rządu z branżą narciarską, funkcjonowanie stoków narciarskich będzie możliwe, przy odpowiednich ograniczeniach. Mamy już pierwsze efekty. Obecnie w Polsce funkcjonują 3 wyciągi narciarskie, a na innych popularnych naśnieżanie w pełni. Gdzie w związku z tym warto się wybrać? Sprawdźmy!
Tegoroczny sezon turystyczny nie rozpieszczał ani turystów, ani właścicieli obiektów noclegowych. Jak będzie wyglądał kolejny – 2021? Zapytaliśmy o to naszych klientów z różnych stron Polski. Co odpowiedzieli? Jakie mają obawy? Na co mają nadzieję? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.
Naszą misją jest nie tylko łączenie obiektów noclegowych z turystami. Turystyka to nasza praca, ale też pasja i doskonale rozumiemy wyzwania, z jakimi obecnie musi się mierzyć branża turystyczna.
W czwartek 26 listopada 2020 r. ogłoszono kolejne formy wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Rząd uruchamia Tarczę Finansową Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0, w ramach której do firm trafi 35 mld zł. Skorzysta z nich prawie branż dotkniętych kryzysem, w tym również do sektor turystyki.
Podkarpacie słynie przede wszystkim z bajecznych i klimatycznych Bieszczad. W regionie znajdziemy także wiele innych atrakcyjnych turystycznie zakątków. To świetny kierunek na letnie oraz jesienne wyjazdy! Czas wolny możemy spędzić tu aktywnie na świeżym powietrzu, poszukać kolejnych atrakcji, a także zwiedzić najpiękniejsze zabytki - a tych w okolicy jest kilka, a każdy warty odwiedzenia. W naszym planie zwiedzania koniecznie powinny znaleźć się między innymi najpiękniejsze zamki i pałaca Podkarpacia! Oto kilka z nich!
Ziemia Łódzka, chociaż niepozorna ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji dla turystów. Region ten kusi świetnym klimatem, pięknymi zabytkami, urokliwymi miejscowościami oraz prawdziwie magicznymi zakątkami. Okolicę naprawdę warto poznać i spędzić w niej więcej czasu! Jeżeli już zdecydujemy się na odkrywanie regionu, warto zajrzeć także do atrakcyjnych muzeów znajdujących się w okolicy! Które z nich są najciekawsze i które szczególnie warto odwiedzić? Sprawdźcie listę naszych propozycji!
Wilkołak, nazywany także Wilczą Górą położony jest na Pogórzu Kaczawskim, na Dolnym Śląsku. Jest to pozostałość wulkanu, rezerwat przyrody a także kopalnia bazaltu. Nieopodal znajdują się kolejne atrakcje: Wilcza Jama, Niedźwiedzia Jama i Skalny Wodospad. Szukasz pomysłu na rodzinny spacer czy ustronnego miejsca na wypad za miasto? Wilkołak będzie idealny!
Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, od dnia 6 listopada 2020 roku zawieszona została częściowo działalność obiektów noclegowych. Możliwy jest tylko i wyłącznie nocleg w ramach podróży służbowej, zawodów sportowych lub dla osób wykonujących zawód medyczny. Jak długo będziemy mieć do czynienia z takim stanem rzeczy? Wiele na to wskazuje, że do połowy stycznia i czasu zakończenia ferii zimowych. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak tak naprawdę wygląda nocleg służbowy, kto dokładnie może z niego skorzystać i w jaki sposób odbywa się kontrola i weryfikacja tego, czy faktycznie przebywamy na podróży służbowej. Odpowiedzi na te i inne pytania, w poniższym artykule.
Jazda na nartach to jedna z najchętniej wybieranych przez Polaków form aktywności. Miłośników białego szaleństwa wciąż przybywa, choć odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa są u nas jedynie przez krótką część roku. Co warto wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę z narciarstwem? O czym pamiętać jadąc na stok po długiej przerwie? Niezwykle ważne są kolory szlaków. Dlaczego? O tym, poniżej.
Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu zachwyca każdego, kto tylko zdecyduje się go odwiedzić. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w parku jest rezerwat przyrody Szwajcaria Podlaska. Piękne krajobrazy, dzika przyroda oraz niczym niezmącony spokój – czy możecie sobie wyobrazić takie miejsce? Istnieje ono naprawdę, na Podlasiu.
Większość z nas z niecierpliwością oczekuje grudnia. Przed nami perspektywa spędzenia czasu tylko z najbliższymi. Wolne dni można spędzić w domowym zaciszu lub zaplanować wyjazd do jakiegoś malowniczego zakątka. Poza tym grudzień jest tym miesiącem, w którym przypadają aż dwie niedziele handlowe. Niżej podajemy najważniejsze szczegóły.
Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o poznaniu wszystkich miejsc, które z powodzeniem można zaliczyć do tych najpiękniejszych w Polsce. Każdy region może pochwalić się czymś wyjątkowym. Turyści podróżują nie tylko w sezonie letnim, ale również w pozostałych miesiącach. Wybierając województwo łódzkie na cel swojej wyprawy, możemy się liczyć z tym, że nasz wyjazd będzie obfitował w wiele wspaniałych przeżyć. Tutejsze zabytki, przyroda, miejsca do wypoczynku nad wodą - wszystko to pozwoli miło spędzić czas w każdym miesiącu. W tym artykule przedstawimy Wam najbardziej atrakcyjne miejsca, które każdy turysta wypoczywający w tym regionie, koniecznie powinien zobaczyć. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!
Nowy rok przyniesie duże zmiany w portalu noclegowym z Lublina. Kamil Ruciński rezygnuje z funkcji prezesa Nocowanie.pl, a już od stycznia 2021 roku zostanie nim Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, tegoroczne ferie zimowe odbędą się w zupełnie innej formie, niż ta, do której wszyscy przywykli. Przede wszystkim termin będzie ujednolicony i jednakowy dla wszystkich i wiele na to wskazuje, że niemożliwe będzie przemieszczanie się pomiędzy polskimi regionami w celach turystycznych. Warto podkreślić, że pomimo trudności, te 2 tygodnie wolnego każdy może wykorzystać w odpowiedni dla siebie sposób. W tym artykule przedstawimy Wam alternatywne pomysły na spędzenie wolnego czasu podczas ferii i miejsca, w które z powodzeniem będzie można się wybrać. Sprawdź szczegóły w poniższym artykule.
Magurski Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Leży on na granicy dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego, w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej. Te niezwykle malownicze tereny kryją w sobie liczne zabytki i atrakcje turystyczne, a dzięki temu stanowią idealne miejsce na wypoczynek.
Góry Bialskie stanowią, zwłaszcza w połączeniu z Masywem Śnieżnika, rozległy teren o wysokich walorach turystycznych, narciarskich i przyrodniczych. Są wymarzonym miejscem na wypoczynek z dala od tłumów i zgiełku miasta. Puste szlaki, ustronne miejsca i dzika przyroda. Nie znasz jeszcze tego regionu Polski? Czas najwyższy by to zmienić!
Obecna sytuacja w Polsce i na świecie komplikuje plany podróżników. Ministerstwo Spraw Zagranicznych właśnie przedstawiło rozporządzenie, które dotyczy zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi ono w życie w środę 25 listopada i będzie obowiązywać do 8 grudnia 2020 r. Sprawdziliśmy, na czym polegają nowo ogłoszone zmiany.
Zgodnie z obowiązującym od dnia 6 listopada 2020 roku rozporządzeniem Rady Ministrów, działalność obiektów noclegowych została ograniczona i mogą z nich korzystać tylko i wyłącznie osoby, których nocleg ma jakikolwiek związek z wykonywaną pracą, w tym wyjazdy służbowe lub praca zdalna, sportowcy, czy medycy. Ostatnie dni pokazały, że sporo osób decyduje się na nocleg w ramach wyjazdu służbowego. W tym artykule podpowiemy Wam, jak można połączyć pracę z wypoczynkiem.