Aktualności

Po obostrzeniach ogłoszonych przez rząd podczas sobotniej konferencji prasowej, tegoroczny sezon narciarski stanął pod dużym znakiem zapytania. Wszystkie polskie wyciągi narciarskie miały zostać zamknięte. Jest jednak światełko w tunelu i wiele na to wskazuje, że białe szaleństwo w tym roku dojdzie do skutku, jednak z pewnymi ograniczeniami. Podczas dzisiejszego spotkania ministra Jarosława Gowina z przedstawicielami branży narciarskiej ustalono pewne szczegóły.
O tym, jak piękna i wyjątkowa jest Polska, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Cisza i spokój, liczne możliwości aktywnego spędzania czasu, atrakcje i zabytki, wypoczynek nad wodą - to i o wiele więcej znajdziemy w praktycznie każdym regionie. Nie da się ukryć, że polscy turyści lubią odkrywać nieznane i pełne tajemnic miejsca. Obecne czasy, w których się znajdujemy, spowodowały, że dużym zainteresowaniem cieszą się mniej oblegane miejsca, w których kontakt międzyludzki jest ograniczony. W tym przypadku doskonałym pomysłem na weekendowy lub dłuższy wyjazd, może okazać się region Opolszczyzny, który powinien polubić dosłownie każdy. W tym artykule przedstawimy Wam miejsca, które warto zobaczyć podczas pobytu w tym regionie. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!
Piękne zielone lasy, błękitne jeziora oraz mnóstwo różnorodnych atrakcji – z tego właśnie słynie Szymbark. Ta malownicza wieś położona na terenie Szwajcarii Kaszubskiej co roku przyciąga turystów niczym magnes. Nie ma się jednak czemu dziwić. Miejscowość jest wręcz idealnym miejscem na wypoczynek.
Dzięki programowi „Hotelowa Polska”, który można oglądać na kanale Domo+, dowiadujemy się, w jaki sposób mądrze i świadomie podróżować. Wspólnie z prowadzącym odwiedzamy fantastyczne miejsca noclegowe, znajdujące się w naszym kraju. W drugim sezonie „Hotelowej Polski” prezentowane są również obiekty noclegowe z oferty portalu Nocowanie.pl.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 roku, noclegi w Polsce są ograniczone i mogą z nich korzystać tylko i wyłącznie osoby przebywające na podróży służbowej, sportowcy podczas zawodów, medycy oraz osoby będące pacjentami i ich opiekunami, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej. Z myślą o osobach, które podróżują służbowo, w formularzu zapytania pojawiło się udogodnienie, które ułatwi wyszukiwanie noclegów.
Szydłów leży na Pogórzu Szydłowskim, na bardzo malowniczym terenie. Miejscowość nazywana jest śliwkową stolicą Polski i posiada liczne zabytki – ruiny zamku, synagogę oraz gotycki Kościół Świętego Ducha. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w województwie świętokrzyskim, idealna na rodzinną wycieczkę.
Sobotnia konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła wiele nowych informacji. Dotyczą one przede wszystkim planowanych obostrzeń, część poważnie dotknie branżę turystyczną. Mamy na myśli przede wszystkim zmianę terminu ferii zimowych 2021.
W sobotę premier przedstawił informacje o zasadach, które będą obowiązywać od 28 listopada 2020 r. Nowe rozporządzenie reguluje między innymi działalność hoteli oraz galerii handlowych, a także wprowadza zmiany terminu ferii zimowych. Co to dokładnie oznacza?
Planujecie długi romantyczny wyjazd, ale nie wiecie, gdzie moglibyście się wybrać? Szukacie miejsce, które was zaskoczy, zaintryguje i zagwarantuje niepowtarzalne wspomnienia? Chcielibyście znaleźć spokojne miejsce z dala od turystycznego zgiełku? Liczycie na wyjątkowy klimat, piękno przyrody oraz okazję do zrobienie wielu zachwycających zdjęć? Wyłamcie się wszelkim schematom i wyruszcie na Podlasie! Oto kilka pomysłów na romantyczny weekend we dwoje!
Zima jest tą porą roku, która potrafi dzielić turystów. Jedni z wytęsknieniem wyczekują wiosny, a najlepiej lata, a inni korzystają z jej uroków i planują wypoczynek i aktywność w naprawdę rozmaitych miejscach. Jeśli tylko pogoda dopisze, a pokrywa śnieżna jest odpowiednio gruba, to w pełni możemy cieszyć się zimowym szaleństwem. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest decydować się na spontaniczne wyjazdy zimową porą. W tym artykule podpowiemy Wam, co zrobić i gdzie się wybrać, jeśli do dyspozycji mamy ograniczoną ilość dni urlopowych. Koniecznie sprawdźcie nasze propozycje!
Jak wybrać idealny obiekt noclegowy na urlop? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w programie „Hotelowa Polska”, którego drugi sezon można oglądać na kanale Domo+. Prowadzący Damian Urbańczyk pokazuje fantastyczne miejsca a także opowiada o tym, jak podróżować mądrze i świadomie. Wśród prezentowanych obiektów znajdują się również te z oferty Nocowanie.pl.
Rowerowe wycieczki, bliższe czy dalsze potrafią przynieść nam dużo radości i satysfakcji. Poza tym to przecież samo zdrowie! Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywności. Miłośników dwóch kółek przybywa, tras rowerowych także. Planując wyprawę pamiętajmy jednak, by się do niej odpowiednio przygotować, m.in. zapoznając się z oznaczeniami szlaków.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje, iż 20 listopada 2020 r. została uchwalona przez sejm tzw. antykryzysowa tarcza branżowa. Jest to pakiet pomocy dla branż, które zostały najbardziej dotknięte drugą falą pandemii Covid-19. Wśród nich wymienia się sektor turystyki, tu jednak przeżyjemy zawód – nie wszyscy otrzymają wsparcie od rządu.
Miasta i miasteczka położone na Dolnym Śląsku mają swój niepowtarzalny klimat i charakter. Być może dlatego, że łączą w sobie zabytki architektury z pięknymi krajobrazami wokół. Takim miastem jest także Legnica leżąca na krzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych i słynąca z najcieplejszego klimatu w Polsce.
Pogórze Bukowskie i Góry Słonne słyną z pięknych krajobrazów i malowniczych miejscowości. We wsi Manasterzec, na niewielkim wzgórzu znajdują się ruiny średniowiecznego Zamku Sobień – jednej z atrakcji regionu. To ciche i ustronne miejsce, idealne na rodzinną wyprawę czy spacer w samotności. Ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na rzekę San.
Co kryje się pod określeniem „obiekt noclegowy przyjazny turystom”? Jest to suma wrażeń osoby poszukującej noclegu, których nabywa zarówno na etapie rezerwacji, jak też po dokonaniu wyboru i przyjeździe na miejsce. To różne udogodnienia i ułatwienia, przygotowane przez właściciela, pokazujące, że wie, co trzeba zrobić, by być dobrym gospodarzem. Aby zasłużyć na miano „przyjaznego turystom”, należy zwracać uwagę na szereg drobnych elementów, które razem mają naprawdę duże znaczenie.
Chyba każdy dobrze wie, że podróżując po Polsce, w każdym regionie natkniemy się na wyjątkowe miejsca, dzięki którym nasz urlop będzie należał do tych z kategorii udanych. Zwiedzanie zabytków, wspaniała przyroda, wypoczynek nad wodą lub w aktywny sposób - możliwości jest wiele, a wszystko to będzie możliwe w kolejnym regionie, który mamy przyjemność zaprezentować. Mowa tu oczywiście o województwie lubuskim, które stanowi doskonałe miejsce na krótszy lub dłuższy wyjazd. Warto podkreślić, że jest to region nie do końca odkryty, a mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwoli co nieco przybliżyć najważniejsze miejsca, dzięki czemu już dziś możliwe stanie się zaplanowanie wypoczynku w tym regionie. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!
Jeśli marzycie o aktywnym wypoczynku na łonie natury, koniecznie odwiedźcie Nadwarciański Park Krajobrazowy położony nieopodal Poznania. Znajdziecie tam liczne ścieżki spacerowe i dydaktyczne, trasy rowerowe czy kajakowe lub specjalnie przygotowane szlaki. To idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku miasta i tłumów.
Planujesz wycieczkę za miasto i nie wiesz jaki kierunek obrać? Okolice Poznania, te bliższe i dalsze są niezwykle atrakcyjne i ciekawe. Bez problemu można więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, trasy spacerowe i rowerowe oraz piękne zabytki architektury – wszystko to ulokowane jest w Wielkopolsce. Sam zobacz!
Wielu turystów co roku staje przed dylematem, jak wybrać miejsce na wakacje? Czy kierować się opiniami w sieci, a może zaufać intuicji. Dzięki programowi „Hotelowa Polska” w Domo+ poznajemy różne urlopowe lokalizacje i dowiadujemy się, co zrobić, by nasz wypoczynek był udany.