Aktualności

W jakich polskich miastach koronowano królów? Na liście jest nie tylko Gniezno, Kraków i Warszawa, ale również maleńki Drohiczyn na Podlasiu. Choć teraz miasteczko wydaje się dosyć niepozorne, to stanowi fantastyczne miejsce zarówno na jednodniową wycieczkę, jak też weekendowy pobyt.
Gorący piasek na hiszpańskich plażach, włoskie wina sączone w cieniu drzew, romantyczny rejs gondolą lub kolacja ze świecami z widokiem na wieżę Eiffla? Wielu turystów już od dawna miało bardzo konkretne plany na wakacje. Niestety oczekiwania musiały zderzyć się z rzeczywistością.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Jak on będzie wyglądał? Czy po plaży, górach i zabytkowych miasteczkach będziemy musieli spacerować w maseczkach? A może podobnie jak w roku ubiegłym obowiązujące restrykcje zostanę częściowo zniesione? Są pierwsze dobre informacje! Odnośnie wakacji i maseczek, oczywiście!
Podróżując po Polsce, możemy odkrywać wiele wspaniałych polskich miast. Do tej kategorii na pewno należy zaliczyć Wrocław, który jest miastem idealnym dla każdego i to na każdą porę roku. A czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie atuty ma to miasto i w czym może być ono lepsze od jednej z najpopularniejszych europejskich stolic, jaką jest Paryż?
O tym, jak Polacy są spragnieni wypoczynku w popularnych turystycznie regionach, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Przedłużenie zamknięcia obiektów noclegowych do 3 maja 2021, spowodowało, że wzrosło zainteresowanie zagranicznymi kierunkami.
Zbliżająca się coraz większymi krokami majówka, już po raz drugi będzie zupełnie inna od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Pomimo zamkniętych obiektów noclegowych, istnieje kilka naprawdę fajnych sposobów, by ten czas spędzić możliwie jak najlepiej.
Szukasz pomysłu na weekendowy wypad? W pobliżu Krakowa jest wiele wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest bez wątpienia Źródło Jordan, które znajduje się na terenie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego. To idealne miejsce na rodzinną wyprawę, ale i spacer we dwoje.
W czwartek 15 kwietnia weszło w życie rozporządzenie przedłużające lockdown o kolejny tydzień. Określa ono aktualnie obowiązujące zasady oraz wyjątki od nich. Właścicieli obiektów noclegowych na pewno zainteresuje informacja, że dodano nową grupę, której nie dotyczy zakaz wynajmowania noclegów.
Międzyzdroje to jeden z popularniejszych polskich kurortów nad morzem. Jasna plaża, molo spacerowe i Woliński Park Narodowy to tylko część atrakcji, jakie miasto oferuje turystom. Oczywiście wczasowiczom cały czas towarzyszy szum fal, będący wspaniałym akompaniamentem wakacyjnego wypoczynku.
Asfalt zwijany na noc, popularny napój gazowany, szkolny stolik traktowany jak dzieło sztuki, pomnik kaloryfera i koniec świata, do którego nie chciałoby się trafić. Internetowe żarty, bezwzględne memy i stereotypy potrafią dać w kość. Wiele miast i miejscowości znamy zapewne z niewybrednych dowcipów. To jednak wcale nie znaczy, że nie powinniśmy ich odwiedzić!
Chyba każdy, kto miał okazję być w skalnym mieście Adrspach w Czechach, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potrafi być tam wyjątkowo. Czy wiesz, że w Polsce można znaleźć również tego typu skalne miasta? Na pewno są one równie okazałe i wyjątkowe, co to czeskie i niezwykle popularne skalne miasto. Gdzie warto się wybrać?
Jeśli chcesz odkryć magiczne zakątki Polski, to obowiązkowym punktem na pewno będzie Podlasie. Bliskość przyrody, niezwykłe zabytki i obiekty noclegowe ze wspaniałym klimatem. Już dziś zaplanuj swój urlop w Domu Na Rykowisku.
Jedną z wysp wchodzących w skład Świnoujścia jest Karsibór – cicha i spokojna oaza. Niezbyt oblegana przez turystów. Niebawem jednak ma się to zmienić. Wyspa Karsibór dzięki przeprowadzonej rewitalizacji stanie się jedną z największych atrakcji Świnoujścia!
Obecnie obowiązujący regulamin portalu Nocowanie.pl, z dniem 16 kwietnia 2021 r. zostaje zaktualizowany.
Wyobraź sobie, że jesteś na urlopie i od razu po przebudzeniu widzisz majestatyczne tatrzańskie szczyty albo zielone wzgórza nad Soliną. Jeśli właśnie o takim otoczeniu marzysz, nie musisz nawet szukać odpowiednich ofert - zrobiliśmy to za ciebie!
Wieże widokowe połączone ze ścieżkami w koronach drzew od lat cieszą się sporą popularnością wśród turystów, w całej Europie. Takie obiekty są przystępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób z niepełnosprawnością, dlatego też stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną. Wiecie, że w Polsce są już trzy takie ścieżki?
Plaża w Sopocie przez cały rok jest oblegana, zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Latem jest idealna do plażowania, poza sezonem – na spacer. Na początku kwietnia na sopockiej plaży pojawiła się rura, która choć nie dodaje uroku kurortowi, stała hitem wśród spacerowiczów. Dlaczego?
  Są w Polsce takie miejsca, w których możemy poczuć się jak w baśniowej krainie. Jednym z nich jest bez wątpienia Zaczarowany ogród – część  Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, na Śląsku. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Dlaczego warto je odwiedzić? Odpowiadamy!  
W każdym mieście można znaleźć miejsca, które są powszechnie uznane za nawiedzone. Nie inaczej jest w Warszawie, tym bardziej, że stolica ma naprawdę burzliwą historię. Warszawskie duchy wywodzą się z różnych epok, a nawet krajów. Gdzie najlepiej pójść, jeśli ktoś liczy na spotkanie z nimi?
Planujesz rodzinny wyjazd? Koniecznie weź pod uwagę potrzeby dzieci, które muszą się wybiegać i spędzić mile czas. Miejsc, które warto odwiedzić wspólnie z dziećmi jest naprawdę wiele. W całej Polsce czekają na nas wspaniałe ogrody i place zabaw, które potrafią zachwycić – nie tylko najmłodszych.