Aktualności

Czerwcówka 2021 to pierwszy wiosenny długi weekend, który można spędzić poza domem. Turyści chętnie rezerwują wyjazdy w tym terminie, tym bardziej, że jeżeli umiejętnie wykorzystają urlop, mogą znacząco wydłużyć swój wypoczynek!
Marzy Ci się wypoczynek w wyjątkowym obiekcie blisko Warszawy? Cenisz sobie wiejski styl? Chciałbyś spędzić urlop pośród pól lawendy? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Siedlisko Janopole jest ofertą, która z pewnością Cię zainteresuje.
Wakacje tuż-tuż… Lada chwila obiekty noclegowe wznowią swoją działalność. Coraz więcej osób planuje swoje wymarzone wakacje. Niewyjaśniona pozostaje jedna kwestia. Jak to będzie z tą pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2021.
Zgodnie z harmonogramem znoszenia obostrzeń nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu obowiązuje do 14 maja. Później z maseczek na zewnątrz możemy zrezygnować. By tak się stało musi zostać odnotowany spadek zachorowań. Taki był warunek ministra zdrowia. Warunek, który już został spełniony! Czy maseczki zdejmiemy więc wcześniej?
Masz dość długich i męczących podróży? Pragniesz w możliwie najkrótszym czasie dostać się do popularnych nadmorskich miejscowości? Port Lotniczy Lublin służy Ci pomocą!
Holandia to kraj, który potrafi zaskoczyć turystę. Można znaleźć tu zadbane miasta z przepiękną starą zabudową, pola pełne tulipanów i fantastyczną infrastrukturę rowerową. Holandia jest przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, chcących poznać najważniejsze atrakcje.
Planujesz wypoczynek nad polskim morzem? Czy wiesz, że na polskim wybrzeżu można znaleźć wiele klimatycznych plaż, które charakteryzują się ciszą i spokojem. Przed nami kolejna z nich. Dlaczego warto wybrać się do Białogóry?
Czy wiesz, że w Polsce znajdziemy wiele odpowiedników miejsc, które cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie? Wśród nich znajdziemy również polskie Stonehenge. Gdzie się znajduje i jakie tajemnice skrywa w sobie?
Otwarcie hoteli to dobra wiadomość dla całej branży turystycznej. Powrót gości nakłada jednak na właścicieli obiektów noclegów różnego rodzaju zobowiązania, o których już teraz powinni pamiętać. Przedstawiamy kilka dobrych praktyk – warto je wdrożyć.
Wakacje tuż-tuż. Od 8 maja działalność obiektów noclegowych zostanie wznowiona po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To ostatni moment, by zachęcić turystów do dokonywania rezerwacji na sezon wakacyjny. O czym należy pamiętać, jeśli chcesz skutecznie wypromować ofertę swojego obiektu na wakacje?
W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na razie nie ujęto w nim zasad, na jakich miałyby zacząć funkcjonować hotele, stanowi raczej doprecyzowanie tego, jak mamy funkcjonować przez najbliższy tydzień.
Do rozpoczęcia wakacji coraz mniej czasu. Za oknem dużo słońca i chyba każdy robi dosłownie wszystko, żeby każdą wolną chwilę spędzić aktywnie na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że ulubionym sportem większości Polaków jest jazda na rowerze. Czy wiesz, gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową podczas urlopu na Mazurach?
Długi weekend, szczególnie w sezonie letnim jest świetną okazją do wypoczynku. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd, z różnych względów. Jak zaplanować ten czas, by nie zmarnotrawić tych wolnych dni? Oto kilka pomysłów, które być może Was zainspirują!
Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Przyciąga turystów pięknymi zabytkami, krajobrazami i klimatem. Sporą sławę przyniósł miastu także serial „Ojciec Mateusz”. Teraz turyści przyjeżdżający do Sandomierza chcą zwiedzać miasteczko śladami serialowego Ojca Mateusza. I jest to możliwe!
Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia, która miała miejsce w środę 28 kwietnia, przyniosła wiele pozytywnych informacji, dotyczących luzowania obostrzeń. Z otwarcia hoteli ucieszyli się ni tylko przedsiębiorcy branży turystycznej, ale też “zwykli” Polacy. Pokazuje to stale rosnąca liczba dokonywanych rezerwacji.
A gdyby tak rzucić wszystko, by móc wyjechać w Góry Świętokrzyskie? Gwarantujemy, że urlop spędzony w Wilkowej Chatce będzie obfitował w wiele wspaniałych przeżyć i niezwykłą bliskość przyrody. To idealne miejsce dla miłośników slow-life!
Urząd Morski w Gdyni informuje o wynikach wyprawy badawczej, która odbyła się w połowie kwietnia 2021 roku. Chociaż z powodu niekorzystnych warunków misja zakończyła się wcześniej niż planowano, jej wyniki są naprawdę ciekawe. Niektórzy uważają, że trafili na ślad legendarnej Bursztynowej Komnaty!
Planujesz rodzinny wyjazd w góry? Sprawdź koniecznie, które miejsca warto odwiedzić. Urlop z dzieckiem w górach może być wspaniałą przygodą, jednak trzeba go dobrze zaplanować. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać? Gdzie konkretnie się wybrać? Podpowiadamy!
Wraz z początkiem maja, w wielu polskich miejscowościach na dobre rozpoczyna się sezon grillowy. Ten sposób spędzania wolnego czasu uznawany jest za swego rodzaju “narodowe hobby”. Grillujemy przede wszystkich na swoich prywatnych działkach. Czy wiesz, gdzie jeszcze legalnie możesz grillować swoje ulubione przysmaki?
Ta wiadomość na pewno Was ucieszy! Podczas wczorajszej konferencji zaprezentowany został wstępny harmonogram znoszenia obostrzeń. Jednym z punków tego harmonogramu jest zniesienie nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 15 maja. Jest jednak jeden warunek.