Aktualności

Podczas długiego weekendu majowego media obiegła informacja o zamknięciu ostatniego darmowego szlaku turystycznego, prowadzącego na Gubałówkę. Trasa przebiegała przez prywatne tereny, a ich właściciele mieli nie zgodzić się na bezpłatne korzystanie. Co dalej ze szlakiem na Gubałówkę?
Zgodnie z wprowadzonym harmonogramem znoszenia obostrzeń, od 4 maja wznowiły działalność muzea i galerie sztuki. W końcu możemy odwiedzić nasze ulubione miejsca, obejrzeć najnowsze wystawy i poczuć niezwykłą moc sztuki. Nadal jednak obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać?
Otwarcie hoteli to wiadomość, która cieszy zarówno branżę, jak też turystów. Od razu po ogłoszeniu tej informacji, podróżni zaczęli planować wyjazdy. Już wiemy, że najbliższy weekend majowy Polacy spędzą poza domem – podobnie jak kolejne.
A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Mamy dla Ciebie propozycję noclegu w domu z duszą tego regionu, w którym każdy urlop powinien należeć do kategorii tych najbardziej udanych. Dlaczego warto zdecydować się na Chatę Sanna w Łączkach?
W tym roku czeka na nas sporo długich weekendów... Warto już teraz poszukać urlopowych inspiracji. Gdzie najlepiej spędzić czas w maju, podczas czerwcówki albo przedłużonego weekendu w sierpniu?
Matury w pełni. Jeszcze trochę i abiturienci będą mogli cieszyć się swoim wymarzonym wypoczynkiem. Przed nimi najdłuższe wakacje w życiu, które potrwają do października, jeśli zdecydują się na kontynuowanie edukacji na uczelni wyższej. Gdzie warto wybrać się na maturze?
Czy aby na pewno wszystko zabraliśmy? To pytanie pojawia się w przypadku każdego wakacyjnego wyjazdu, niezależnie czy jest on krótszy, czy dłuższy. Odpowiednie spakowanie rzeczy to podstawa udanego wyjazdu. Poznaj listę rzeczy, które koniecznie musisz zabrać ze sobą na wakacje.
Czerwcówka 2021 to pierwszy wiosenny długi weekend, który można spędzić poza domem. Turyści chętnie rezerwują wyjazdy w tym terminie, tym bardziej, że jeżeli umiejętnie wykorzystają urlop, mogą znacząco wydłużyć swój wypoczynek!
Marzy Ci się wypoczynek w wyjątkowym obiekcie blisko Warszawy? Cenisz sobie wiejski styl? Chciałbyś spędzić urlop pośród pól lawendy? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Siedlisko Janopole jest ofertą, która z pewnością Cię zainteresuje.
Wakacje tuż-tuż… Lada chwila obiekty noclegowe wznowią swoją działalność. Coraz więcej osób planuje swoje wymarzone wakacje. Niewyjaśniona pozostaje jedna kwestia. Jak to będzie z tą pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2021.
Zgodnie z harmonogramem znoszenia obostrzeń nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu obowiązuje do 14 maja. Później z maseczek na zewnątrz możemy zrezygnować. By tak się stało musi zostać odnotowany spadek zachorowań. Taki był warunek ministra zdrowia. Warunek, który już został spełniony! Czy maseczki zdejmiemy więc wcześniej?
Masz dość długich i męczących podróży? Pragniesz w możliwie najkrótszym czasie dostać się do popularnych nadmorskich miejscowości? Port Lotniczy Lublin służy Ci pomocą!
Holandia to kraj, który potrafi zaskoczyć turystę. Można znaleźć tu zadbane miasta z przepiękną starą zabudową, pola pełne tulipanów i fantastyczną infrastrukturę rowerową. Holandia jest przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, chcących poznać najważniejsze atrakcje.
Planujesz wypoczynek nad polskim morzem? Czy wiesz, że na polskim wybrzeżu można znaleźć wiele klimatycznych plaż, które charakteryzują się ciszą i spokojem. Przed nami kolejna z nich. Dlaczego warto wybrać się do Białogóry?
Czy wiesz, że w Polsce znajdziemy wiele odpowiedników miejsc, które cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie? Wśród nich znajdziemy również polskie Stonehenge. Gdzie się znajduje i jakie tajemnice skrywa w sobie?
Otwarcie hoteli to dobra wiadomość dla całej branży turystycznej. Powrót gości nakłada jednak na właścicieli obiektów noclegów różnego rodzaju zobowiązania, o których już teraz powinni pamiętać. Przedstawiamy kilka dobrych praktyk – warto je wdrożyć.
Wakacje tuż-tuż. Od 8 maja działalność obiektów noclegowych zostanie wznowiona po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To ostatni moment, by zachęcić turystów do dokonywania rezerwacji na sezon wakacyjny. O czym należy pamiętać, jeśli chcesz skutecznie wypromować ofertę swojego obiektu na wakacje?
W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na razie nie ujęto w nim zasad, na jakich miałyby zacząć funkcjonować hotele, stanowi raczej doprecyzowanie tego, jak mamy funkcjonować przez najbliższy tydzień.
Do rozpoczęcia wakacji coraz mniej czasu. Za oknem dużo słońca i chyba każdy robi dosłownie wszystko, żeby każdą wolną chwilę spędzić aktywnie na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że ulubionym sportem większości Polaków jest jazda na rowerze. Czy wiesz, gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową podczas urlopu na Mazurach?
Długi weekend, szczególnie w sezonie letnim jest świetną okazją do wypoczynku. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd, z różnych względów. Jak zaplanować ten czas, by nie zmarnotrawić tych wolnych dni? Oto kilka pomysłów, które być może Was zainspirują!