Aktualności

Odkrywanie uroków Chorwacji, co warto podkreślić, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do plażowania i wypoczynku nad morzem. Warto jest nieco lepiej poznać najbliższą okolicę. W takim przypadku, obowiązkowe będą zabytki oraz chorwackie parki narodowe. A skoro o nich mowa, to warto jest zaplanować swój pobyt tak, by w programie Twojej wycieczki znalazł się Park Narodowy Krka, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Chorwacji. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?
Już niedługo Dzień Leśnika i Drzewiarza w Polsce. To świetny moment, by poznać największe i najpopularniejsze obszary leśne, w których można miło spędzić czas podczas właśnie rozpoczętej wiosny. Jaka jest główna idea tego święta i gdzie warto się wybrać, by odkryć piękno leśnych obszarów? Postanowiliśmy to sprawdzić i wybraliśmy te najlepsze miejsca.
Podczas rozmaitych podróży po Polsce lubimy odwiedzać te szczególnie popularne miejsce. Dzieje się tak, przede wszystkim ze względu na ich piękno i faktu, że niektóre z nich są zbliżone do tego, co można podziwiać w popularnych zagranicznych kurortach. Skoro są polskie Malediwy, to już wkrótce pojawi się kolejne tego typu miejsce. Będą go mogli odwiedzić turyści, którzy zdecydowali się odwiedzić stolicę Małopolski.
Ostatnie lata pokazały, że nieodłącznym towarzyszem większości rodzinnych wyjazdów na wakacje jest pies, a czasem również kot. Coraz większa liczba obiektów daje możliwość przyjazdu ze zwierzęciem domowym - tak, by goście czuli się jak u siebie w domu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak przygotować obiekt i ofertę, by móc przyjmować czworonogi, to koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu.
Rezerwując swój wymarzony nocleg, dążymy do tego, by wypoczywało się możliwie jak najlepiej. Istotną rolę odgrywa nie tylko lokalizacja, ale również obiekt noclegowy, który w założeniu ma spełnić wszelkie najważniejsze wymagania. Jeśli Waszym celem jest wyprawa w region Beskidu Żywieckiego, to znajdziecie tu obiekt, w którym poczujecie się, jak w niebie.
Planujesz wypoczynek w Pieninach w najbliższym czasie? Jeśli jednym z Twoich celów jest przejście jedną z najpiękniejszych tras w Pieninach, czyli Drogą Pienińską, to niestety nie mamy dobrych wiadomości. Ta jedna z atrakcji turystycznych została właśnie zamknięta. Czym spowodowane są utrudnienia i do kiedy potrwają?
Szukasz pomysłów i inspiracji na krótki, weekendowy wyjazd w gronie najbliższej Ci osoby? Wiedz, że Polska oferuje wiele możliwości na mile spędzony czas we dwoje. Wiosna jest dobrą porą roku, by wybrać się w wyjątkową podróż, w której uwolnicie się od codzienności i będziecie mogli podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody. Poznaj TOP 3 miejsca na wiosenną podróż po Polsce!
Sezon wiosenno-letni to najlepszy czas na zagraniczną wycieczkę. Jednak wcale nie trzeba wyjeżdżać do egzotycznych kurortów, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Już kilkanaście kilometrów za polską granicą rozciąga się malowniczy czeski region, w którym nie brakuje interesujących propozycji spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do regionu Adršpach!
Ostatnie dni i miesiące pokazały, że w Polsce mogą wydarzyć się rzeczy niezwykłe, do tej pory rzadko w naszym kraju spotykane. Zorza polarna i inne nietypowe zjawiska, które można było zaobserwować na niebie to świetny przykład tego, że koniec zimy i początek wiosny w Polsce może być na swój sposób wyjątkowy. W najbliższych dniach, na niebie można będzie obserwować prawdziwy spektakl. Co to takiego i gdzie się udać, by wrażenia z obserwacji były najlepsze?
Majowy kalendarz jest w tym roku wyjątkowo łaskawy dla miłośników przedłużonych weekendów. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu z pracy, żeby mieć pięciodniowy wypoczynek. Jeśli weźmiemy trzy dni wolnego – wielka majówka może trwać dziewięć dni. Polacy chętnie korzystają z tej opcji. Rezerwacji na majowy weekend jest o 61% więcej niż w zeszłym roku, a do opłacenia wyjazdu chętnie wykorzystujemy bon turystyczny – wynika z analizy przeprowadzonej przez platformy Noclegi.pl i Nocowanie.pl.
Są takie chwile, kiedy to każdy chce przez chwilę odciąć się od otaczającego świata i wszelkich problemów. W takim przypadku, doskonałym rozwiązaniem może okazać się joga, która będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje chwilowego wyciszenia.
Wznosząca się na wysokość 2301 m n.p.m. Świnica jest najwyższym szczytem w okolicach Zakopanego . Nic więc dziwnego, że wielu miłośników górskich wędrówek to właśnie ją obiera za cel swojej wędrówki. Sprzyja temu dodatkowo bliskość Kasprowego Wierchu , na który można wygodnie dostać się popularną wśród turystów kolejką linową .
Podczas wypoczynku w górach lubimy nacieszyć oczy wspaniałymi widokami górskimi. Aby stało się to możliwe, najpierw trzeba pokonać bardziej lub mniej wymagającą trasę, która zaprowadzi nas na szczyt lub do punktu widokowego. Wiele piękna, gdy weźmie się pod uwagę wspaniałe szczyty i atrakcje w górach, oferuje Hala Krupowa, która uznawana jest za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Beskidach. W czym tkwi jej wyjątkowość?
Może nie są one tak popularne, jak te organizowane w okresie Bożego Narodzenia, ale i tu - zwolenników nie brakuje. W związku z tym, że już niedługo Święta Wielkanocne, warto jest poznać te miasta i miejscowości, w których organizowane są popularne jarmarki wielkanocne. Wizytę na nich można z powodzeniem połączyć z wymarzonym urlopem, szczególnie, że za oknem piękna wiosna. Gdzie warto się wybrać?
Chcesz dotrzeć do możliwie największej kategorii odbiorców i przedstawić im ofertę dopasowaną do konkretnego terminu? Jest na to proste rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w portalu Nocowanie.pl. Uzupełnienie ofert specjalnych pomoże Ci zwiększyć efektywność Twojej oferty.
Gerlach nazywany jest "królem tatrzańskim" , mimo tego, że nikt oficjalnie nie nadał mu tego tytułu. Nie odbyła się także uroczysta koronacja, a przez długi czas wysokość Gerlacha była kwestionowana. O bycie najwyższym wzniesieniem Tatr walczył m. in. z Łomnicą, Lodowym Szczytem i Krywaniem .
Każdy wypoczynek w górach gwarantuje wiele wspaniałych przeżyć, niezależnie od tego, czy zamierzacie spędzić urlop w sezonie letnim, czy zimowym. Warto jest zdecydować się nie tylko na te popularne regiony górskie, ale i na te, które uznawane są za nieodkryte. Do takiej kategorii, na pewno należy zaliczyć Rudawy Janowickie. To nie tylko popularne Kolorowe Jeziorka, ale piękne szczyty, czy Starościńskie Skały i Zamek Bolczów, które mamy przyjemność zaprezentować Wam w tym artykule.
Zbliża się oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego. To czas, w którym szczególną popularnością będą się cieszyć miejscowości nadmorskie. Ta część naszego kraju zaskakuje pod wieloma względami. Okazuje się, że czasem można natrafić tu na dość nietypowe znaleziska - była zorza polarna, a w ostatnim czasie głośno jest o wielorybie, który rzekomo został zauważony przez jednego z mieszkańców Trójmiasta. Czy jest taka możliwość, by faktycznie znalazł się on w polskim morzu?
Żyjąc w swoim miejscu zamieszkania lub podróżując po Polsce, Europie i świecie, bardzo często zwracamy na charakterystyczne budowle, które zostały postawione na cześć słynnych osób, postaci historycznych lub mają związek z ważnymi wydarzeniami, które zadecydowały o losach danego państwa lub całego świata. Pomniki bardzo często stanowią atrakcję, chętnie podziwianą przez turystów. A czy wiesz, że w Polsce możemy znaleźć również dziwne i nietypowe pomniki? Sprawdźmy, gdzie się znajdują i co przedstawiają.
Każdy sezon letni to czas, kiedy większość turystów decyduje się odwiedzić Chorwację. Pewna pogoda, piękne widoki, wspaniałe plaże i zabytki oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Wszystko to zachęca do zaplanowania swojego urlopu właśnie w tej części Europy. Jednym z najchętniej wybieranych regionów Chorwacji jest Dalmacja, która jest z jednej strony historyczną, a z drugiej atrakcyjną turystycznie częścią tego popularnego państwa. W czym tkwi wyjątkowość Dalmacji?

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej