Aktualności

Pieniny to niewielki region górski, chętnie odwiedzany przez turystów o każdej porze roku. Każdy, kto planuje swój wypoczynek w górach, coraz częściej bierze pod uwagę takie miejscowości, jak Szczawnica, czy Krościenko nad Dunajcem, które uznawane są za najpopularniejsze miejscowości, znajdujące się w Pieninach.
Za nieco ponad 2 tygodnie oficjalne rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Od dnia 4 lutego 2022, przez prawie miesiąc będziemy mogli cieszyć się zmaganiami na zimowych arenach olimpijskich w rozmaitych dyscyplinach. Wśród Polaków jest kilku sportowców, którzy ze stolicy Chin mogą przywieźć upragniony medal olimpijski. Czy wiesz, skąd pochodzą nasi reprezentanci?
Podczas podróży po Polsce, lubimy odkrywać wyjątkowe miejsce. Do najchętniej odwiedzanych atrakcji w danym mieście należą zarówno te dobrze, jak i mniej znane muzea, zabytki, czy klimatyczne uliczki. O sporym zainteresowaniu turystów, w minionym - 2021 roku, może mówić jedna z najpopularniejszych kopalni soli w Polsce.
Każda zima sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Wszystko wskazuje na to, że intensywne opady śniegu dopiero przed nami. Narty, snowboard, czy sanki to oczywistość. Są jednak inne sporty zimowe, które z każdym rokiem zyskują na coraz większej popularności.
Zapraszamy na spotkanie z właścicielami Zagrody Zalipie, którzy własnymi rękami stworzyli oazę spokoju dla mieszczuchów. Wszystko zaczęło się od wycieczki rowerowej... Ale o swoich początkach najlepiej opowiedzą gospodarze. Ich inspirującą historię poznasz w piątym odcinku podcastu “Nocowanie z pasją - Niezwykli ludzie i miejsca”.
Jeśli jesteś właścicielem dużego hotelu lub sieci apartamentów w danej miejscowości, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że na tego typu urlop decyduje się tylko określona grupa turystów. Okazuje się, że nocleg w tego typu obiektach może być równie korzystny i przyjemny, co np. w domkach, czy kwaterach i pokojach. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co możesz zrobić, by dotrzeć do szerszego grona klientów, to służymy Ci podpowiedzią.
Są takie dwa wyjątkowe dni w roku, kiedy naszym ukochanym dziadkom możemy podziękować za wszystko czym nas obdarowują. Za miłość i wyrozumiałość jaką darzą ukochane wnuczęta.
Lawiny, występujące w górach są nieodłącznym elementem każdej zimy. Bywają niezwykle groźne, zarówno dla narciarzy, jak i turystów wędrujących po szlakach górskich. Co w związku z tym warto o nich wiedzieć i jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać, by uniknąć niezwykle ekstremalnych sytuacji z nimi związanych?
Coraz większymi krokami zbliżają się Walentynki, a wraz z nimi liczne możliwości spędzania wolnego czasu ze swoją drugą połówką. Dobrym pomysłem może okazać się wyjazd na wycieczkę jednodniową do polskich miast, w których można się zakochać. Które z nich mogą się poszczycić tym mianem?
Zima to dobry czas na zaplanowanie swojego letniego wypoczynku. Jeśli szukasz miejsca, gdzie dominuje cisza i spokój, piękna przyroda, niezwykły klimat i malowniczy krajobraz, to mamy dla Ciebie jedyną w swoim rodzaju propozycję spędzenia czasu nad Biebrzą. Znajduje się tu Nadbiebrzański Zagajnik, który mamy przyjemność zaprezentować w tym artykule.
Polski Bon Turystyczny okazał się programem naprawdę chętnie wykorzystywanym przez rodziny z dziećmi. Do tej pory suma wszystkich płatności przekroczyła 2 mld zł, natomiast tylko w styczniu 2022 ich kwota sięgnęła 16 mln zł!
Każdy, kto w miniony weekend, a dokładniej z piątku na sobotę (14-15 stycznia) przebywał nad morzem i w niektórych częściach Polski, mógł być świadkiem niecodziennego zjawiska. Na niebie można było zaobserwować zorzę polarną. Osoby, które były jej świadkiem, mogą mówić o prawdziwym szczęściu, bo zorza w naszym kraju to prawdziwa rzadkość.
Aktywność, o której zamierzamy wspomnieć w poniższym artykule, większości osób kojarzy się z sezonem wakacyjnym. To właśnie wtedy mamy do czynienia z organizacją licznych spływów kajakowych po różnorodnych zakątkach Polski. Tak się składa, że spływy kajakowe organizowane są również zimą, co umożliwia podziwianie wyjątkowych miejsc w zimowej odsłonie. Gdzie w związku z tym warto się wybrać?
W najbliższych dniach planowałeś wyjście w Tatry? Sprawdź, czy nie powinieneś przełożyć swojej wycieczki! W wysokich partiach gór znacznie pogorszyły się warunki pogodowe, przez co ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego.
Do zespołu Nocowanie.pl dołączył Jakub Bączykowski, menadżer z wieloletnim doświadczeniem pracy w branży turystycznej. W lubelskiej firmie, będącej częścią holdingu WP, Bączykowski objął nowo utworzone stanowisko szefa rozwoju biznesu (head of business developement). Jego zadania będą wiązały się głównie z rozwojem bazy klientów Nocowanie.pl.
Zima to czas, kiedy korzystamy z licznych form aktywności, pozwalających odkryć piękno tej pory roku. Najczęściej podróżujemy w góry, czy wybieramy się na wycieczki jednodniowe w najbliższej okolicy. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze śnieżną aurą, czy warunki są bardziej zbliżone do tych jesiennych, czy nawet wiosennych, to wyjątkową propozycją może okazać się spacer po polskich parkach narodowych. Które z nich warto odwiedzić w przeciągu najbliższego czasu?
W dniu 17 stycznia 2022 roku rozpoczęły się ferie zimowe 2022. Potrwają one nieco ponad miesiąc, bo aż do 27 lutego. Pamiętajmy jednak, że obowiązuje tu podział na województwa. Czas ferii to ten moment, kiedy wspólnie, całą rodziną wybieramy się w góry, by móc oddać się zimowemu szaleństwu. Które ośrodki narciarskie oferują najlepsze warunki na stokach dla rodzin z dziećmi?
Podczas minionego weekendu. wiele światowych mediów informowało o wybuchu wulkanu, który miał miejsce na wyspie Tonga, znajdującej się na Pacyfiku. Erupcja wywołała podniesienie wód i tsunami, które w nocy z 15 na 16 stycznia uderzyło w wybrzeże Japonii. Okazuje się, że skutki tego zjawiska można było również odczuć w Tatrach, a dokładniej na Kasprowym Wierchu.
Dzień 17 stycznia 2022 to data, która wielu osobom nie do końca przypadnie do gustu. Poniedziałek, po udanym weekendzie bywa trudny, a jeśli jeszcze jest to Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny i przygnębiający dzień w roku, to humor może być naprawdę kiepski. Istnieje wiele sposobów na to, by był to w pełni udany dzień, pełen wspaniałych przeżyć, jak wiele innych dni w naszym życiu. Jak sobie radzić z najbardziej depresyjnym dniem w roku i o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Sprawdźmy!
Chcesz dotrzeć do możliwie największej kategorii odbiorców i przedstawić im ofertę dopasowaną do konkretnego terminu? Jest na to proste rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w portalu Nocowanie.pl. Uzupełnienie ofert specjalnych pomoże Ci zwiększyć efektywność Twojej oferty.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej