Aktualności

Szukasz punktów szczepień przeciwko Covid-19 w województwie pomorskim? Koniecznie zapoznaj się z listą takich miejsc. Szczepienia już trwają, a mogą zgłaszać się też osoby, które deklarują chęć przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi.
W najbliższych dniach przypomnimy sobie, jak wygląda prawdziwa zima. Prognozy pogody na weekend zapowiadają duży mróz oraz intensywne opady śniegu. Co zrobić, żeby nie zmarznąć i ochronić się przed mrozem? Mamy kilka sprawdzonych rad.
Wraz z końcem grudnia w Polsce ruszyły szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Cały proces przeprowadzany jest etapami. Na chwilę obecną kończą się szczepienia osób z tzw. “Grupy 0”. W międzyczasie otwarta została rejestracja dla osób, które ukończyły 80. rok życia. Natomiast wszyscy obywatele powyżej 18. roku życia mogą od 15 stycznia zapisywać się na szczepienia w wybranych punktach. W poniższym artykule przedstawiamy listę placówek oraz punktów szczepień w województwie łódzkim, w których będziemy mogli przyjąć preparat.
Rząd poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń, które mają zostać utrzymane do końca stycznia. Wyjątek będzie stanowić tylko nauczanie stacjonarne – do szkolnych ław wracają dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Podlasie jest regionem magicznym z wielu powodów. Nie przez wszystkich odkryty, z dominującą ciszą i spokojem, wspaniałymi atrakcjami przyrodniczymi i zabytkami - tak w skrócie można scharakteryzować województwo podlaskie. Region ten z powodzeniem możemy zwiedzać podczas długich urlopów, jak i wycieczek jednodniowych. Warto wyruszyć tu nawet teraz. W tym artykule podpowiemy Wam, gdzie warto wybrać się na wycieczki jednodniowe na Podlasiu.
Gdzie znajdują się punty szczepień w województwie warmińsko-mazurskim. Ta kwestia interesuje osoby, które chcą przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19. Niżej przedstawiamy listę takich miejsc.
W czwartek 26 listopada 2020 r. ogłoszono kolejne formy wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Rząd uruchamia Tarczę Finansową Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0, w ramach której do firm trafi 35 mld zł. Skorzysta z nich prawie branż dotkniętych kryzysem, w tym również do sektor turystyki.
Ograniczenia związane z podróżowaniem i zawieszenie funkcjonowania obiektów noclegowych spowodowały, że każdy z wytęsknieniem oczekuje normalności związanej z turystyką i praktycznie każdą dziedziną życia. Wszyscy głęboko wierzymy w to, że obiekty noclegowe wkrótce wznowią działalność i będziemy mogli w pełni cieszyć się podróżowaniem tak, jak najbardziej lubimy. W tym artykule podpowiemy Ci, jak zachęcić turystów do podróżowania w sezonie zimowo-wiosennym, gdyż wiele na to wskazuje, że właśnie wtedy obiekty wznowią swoją działalność.
Każda podróż, nawet ta najkrótsza, wymaga odpowiednich przygotowań. Sezon zimowy jest okresem szczególnym, pod wieloma względami. Przede wszystkim musimy zmagać się z ograniczeniami i obostrzeniami w związku z pandemią, a wśród podróży przeważają głównie wycieczki jednodniowe. W tym artykule podpowiemy Wam, o czym należy pamiętać i zabrać ze sobą na krótszą lub dłuższą podróż. Sprawdź szczegóły w poniższym tekście.
Jednodniowe wycieczki na przestrzeni ostatnich tygodniowych to podróżnicza rzeczywistość, z którą musimy się zmierzyć jeszcze przez jakiś czas. Każdy wyjazd może być w pełni udany, jeśli odpowiednio go zaplanujemy. Przez jeden dzień możemy zobaczyć naprawdę wiele. A Wielkopolska jest pełna wielu wspaniałych miejsc. W tym artykule podpowiemy Wam, gdzie warto jest się wybrać na jednodniowe wycieczki w Wielkopolsce.
W Polsce trwają szczepienia przeciwko Covid-19. W całym kraju powstały punkty szczepień, w których można poddać się tej procedurze. Zobacz, gdzie w województwie kujawsko-pomorskim można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.
Ostatnio modnym sposobem spędzania wolnego czasu stało się morsowanie. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z krótkimi kąpielami w zimnej wodzie był znany już od dawna. Teraz jednak cieszy się coraz większą popularnością. Czym dokładnie jest morsowanie? Jak się do niego przygotować? Jakie są pozytywne aspekty takich kąpieli? I czy warto zdecydować się na swoje pierwsze zanurzenie? Koniecznie sprawdźcie poniższy artykuł, w którym odpowiadamy na te pytania. Znajdziecie tu także kilka najważniejszych wskazówek oraz porad.
Podczas środowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk przedstawił harmonogram szczepień przeciwko wirusowe Covid-19. Od 15 stycznia rozpocznie się pierwszy etap powszechnych szczepień - osoby powyżej 80 roku życia będą mogły rejestrować się na szczepienia. Poniżej przedstawiamy dokładny kalendarz szczepień.
Szaniecki Park Krajobrazowy to idealne miejsce na aktywny wypoczynek na łonie natury. Liczne atrakcje przyrodnicze i zabytki kultury materialnej, które są świadectwem bogatego dziedzictwa dziejowego tych terenów tylko czekają na odkrycie. Podobnie jak wszystkie te ustronne miejsca, klimatyczne wsie i malownicze krajobrazy....
W poniedziałek 11 stycznia 2021 r. minister Jarosław Gowin przedstawił założenia projektu pomocowego dla gmin, które położone są na terenach górskich. Już wiemy, że uchwała została przyjęta przez Radę Ministrów. Łączna kwota wsparcia wyniesie miliard złotych.
Wypoczynek, jaki wszyscy dobrze znamy, w obecnym czasie jest praktycznie niemożliwy. Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do końca stycznia. Są jednak sposoby, które w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze i dzięki którym będziemy mogli odkryć niezwykłe miejsca i to nie tylko podczas wycieczek jednodniowych. Czym jest house sitting i house swapping i jak je wdrożyć w nasze codzienne życie już teraz? Odpowiedź na to i inne pytania w poniższym artykule.
Gdzie w województwie zachodnio-pomorskim można się zaszczepić przeciwko Covid-19? Niżej przedstawiamy punkty szczepień, które znajdują się w tej części kraju. Przypominamy, że akcja szczepień już trwa i odbywa się zgodnie z harmonogramem wskazanym w Narodowym Programie Szczepień.
Pandemia koronawirusa i ograniczenia związane z działalnością sektora turystycznego, niejako zmusiła nas do zmiany przyzwyczajeń, związanych z podróżowaniem. Coraz popularniejszą formą poznawania i odkrywania nowych miejsc są mikrowyprawy, które szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród blogerów, influencerów, ale również coraz częściej wśród zwykłej grupy turystów. Czym są mikrowyprawy i jaka idea im przyświeca? O tym poniższy artykuł.
W każdym zakątku Polski są miejsca, które wciąż czekają na odkrycie. Miejsca ustronne, z dala od tłumów ludzi i zgiełku miasta. Jednym z nich jest bez wątpienia Dolina Fordońska – z malowniczymi krajobrazami, rezerwatami przyrody, urokliwymi miejscowościami i licznymi szlakami turystycznymi.
W Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Według planu przedstawionego przez Ministerstwo Zdrowia proces będzie przeprowadzony w czterech etapach. Obecnie trwa szczepienie tzw. Grupy 0, czyli m.in.: pracowników służby zdrowia. Znane są już miejsca, w których podawany będzie preparat. W województwie podkarpackim chętni będą mogli skorzystać z niemal 400 punktów szczepień. W poniższym artykule przedstawiamy pełną listę placówek na Podkarpaciu, w których będzie podawany preparat.