Aktualności

Tarnów to dla wielu turystów miasto nieznane. Chociaż leży w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Rzeszowem, bywa pomijane przez podróżnych. Pora to zmienić i zachwycić się magią Tarnowa. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba, by odpocząć i ciekawie spędzić czas – zabytki, wyjątkowe smaki i całkiem współczesne rozrywki. Tarnów to miasto dla każdego!
Rozporządzenie z dnia 28 listopada 2020 r. określa, co grozi właścicielom obiektów noclegowych za nieprzestrzeganie obostrzeń. Dotyczy to zwłaszcza tych przedsiębiorców, którzy wynajmują noclegi osobom w podróży służbowej i pracującym w home office. Właśnie ta grupa najchętniej korzysta z nowych przepisów – dla właścicieli każdy zastrzyk gotówki jest na wagę złota. Trzeba jednak trzymać się określonych przepisów.
Nadchodzące ferie zimowe będą zupełnie inne niż te, do których przywykliśmy. Zgodnie z decyzją rządu, potrwają one od 4 do 17 stycznia - jednakowo dla całej Polski, bez podziału na regiony, jak miało to miejsce dotychczas. Decyzja rządu jest spowodowana ciągle trwającą pandemią koronawirusa. Do tego czasu zawieszona pozostaje pełna działalność obiektów noclegowych. Czy mimo wytycznych rządu, obozy zimowe dojdą do skutku? Odpowiedź na te i inne pytania w poniższym artykule.
Pierwsze opady śniegu już za nami. Spora część osób wyczekuje prawdziwej i bajkowej zimy - z dużą ilością śniegu i wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. A jeśli już o nich mowa, to warto tu wspomnieć o sankach, które szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród najmłodszych turystów. W tym artykule podpowiemy Wam, gdzie warto się wybrać na sanki z dziećmi.
Początek grudnia to coraz gorętsze wyczekiwanie, jeśli chodzi o Święta Bożego Narodzenia. Odpowiednie przygotowania, zakup prezentów, sprzątanie, wybór choinki i w końcu radość, że Święta coraz bliżej. Przed nami za kilka dni Mikołajki - nie ma takiej osoby, która nie czekałaby na wizytę Mikołaja i otrzymanie wymarzonego prezentu. Jeśli nie zdążyliście napisać listu, to bez obaw. Mikołaj, Gwiazdor, Aniołek, Gwiazdka lub Dzieciątko na pewno przyniosą Wam prezent na Gwiazdkę. No właśnie, kto tak naprawdę te prezenty przynosi? Odpowiedź na te i inne pytania w poniższym artykule.
Jarosław jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast południowo-wschodniej Polski. Położony nad Sanem niedaleko Przemyśla oraz Rzeszowa już w czasach średniowiecza znajdował się w miejscu spotkania trzech kultur. Wpływ na miasto mieli wyznawcy wiary rzymskokatolickiej, grekokatolickiej oraz judaizmu. Przeplatanie się różnych wartości i tradycji zaowocowało wyjątkową atmosferą oraz interesującymi charakterem miasta. Czy wizyta w Jarosławiu jest dobrym pomysłem na weekend? Oczywiście! Co warto zobaczyć i jak spędzić czas wolny w mieście? Sprawdźcie sami! Poniżej przedstawiamy najciekawsze pomysły na weekend w Jarosławiu.
Od 28 listopada 2020 roku obowiązuje kolejna lista obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. W dalszym ciągu ograniczeniu podlega działalność obiektów noclegowych, które mogą świadczyć usługi dla osób przebywających na podróży służbowej, sportowcom lub medykom. Zmianie uległy ograniczenia, związane z działalnością basenów, siłowni, saun i klubów fitness, znajdujących się w hotelach. Na czym polegają ograniczenia? O tym poniższy artykuł.
Na tego typu wydarzenia, turyści i mieszkańcy czekają przez cały rok. Pod koniec listopada w znanych polskich miastach, każdego roku można było poczuć magię świąt w możliwie najlepszy sposób. Stoiska ze świątecznymi ozdobami, pierniki i inne przysmaki, wspólne kolędowanie, czy wizyta św. Mikołaja - na to wszystko i o wiele więcej można było liczyć m.in. we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu. Dla jarmarków bożonarodzeniowych, bo o nich mowa, turyści byli w stanie przemierzyć cały kraj. Czy w związku z ograniczeniami i sytuacją epidemiologiczną, tegoroczne jarmarki świąteczne odbędą się w zaplanowanych terminach? Odpowiedź na to pytanie w poniższym artykule.
Mazowsze jest to region naprawdę wyjątkowy. Znajdziemy tu liczne zabytki i atrakcje przyrodnicze, natomiast historia okolicy jest ściśle związana z najważniejszymi wydarzeniami historycznym naszego kraju. Możliwości i atrakcje, jakie oferuje Warszawa, znają chyba wszyscy. Tam czekają cenne zabytki oraz imponujące muzea. Jednak stolica regionu to nie wszystko! Wokół pełno jest urokliwych i interesujących zakątków, które naprawdę warto odwiedzić. A jeżeli już wyruszymy na ich poszukiwania, warto uwzględnić w planie najciekawsze muzea na Mazowszu. Te bowiem naprawdę warto zobaczyć!
Kazimierski Park Krajobrazowy to wspaniałe małe miejscowości – wsie, miasta i miasteczka, ale także niezwykle malownicze krajobrazy. To także Małopolski Przełom Wisły, lessowe wąwozy i wapienne skały. Na tym terenie wypoczniesz, spędzisz aktywnie czas i naładujesz akumulatory. To idealne miejsce na wypoczynek, o każdej porze roku.
Podlasie jest regionem jeszcze nieodkrytym i dzięki temu, na swój sposób wyjątkowym. Panuje tu wspaniały klimat i zawsze jest co robić. A i zwiedzać też jest co. Zabytki, atrakcje przyrodnicze – tu po prostu trzeba przyjechać. Co konkretnie zobaczyć na Podlasiu? Odpowiedź nie jest łatwa. Jednak postaramy się to zrobić. Przygotowaliśmy zestawienie 10, naszym zdaniem, najciekawszych miejsc w tym regionie.
Od 7 listopada 2020 r. musimy mierzyć się z ograniczeniami, które dotyczą między innymi wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Na mocy rozporządzenia obiekty noclegowe pozostają zamknięte dla turystów. Wyjątek stanowią chociażby podróże służbowe. Co warto wiedzieć w tym temacie?
W tej chwili nie ma chyba branży, której nie dotknąłby kryzys. Gdy już wydawało się, że sytuacja zaczyna się powoli stabilizować, nadeszła kolejna fala zachorowań na koronawirusa. Obiekty noclegowe już drugi miesiąc nie mogą przyjmować gości. Sytuacji nie poprawia też skumulowanie ferii zimowych w jednym terminie. Na pewno wiele osób zastanawia się, co zrobić, by przetrwać te trudne momenty?
Puszcza Niepołomicka dzięki swemu położeniu – bliskości Krakowa, przez cały rok jest bardzo chętnie odwiedzana przez Krakowian. To idealne miejsce na wypoczynek, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników dłuższych spacerów czy jazdy na rowerze. Bo na tym terenie każdy znajdzie coś dla siebie.
Naszą misją jest nie tylko łączenie obiektów noclegowych z turystami. Turystyka to nasza praca, ale też pasja i doskonale rozumiemy wyzwania, z jakimi obecnie musi się mierzyć branża turystyczna.
Sobotnia konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła wiele nowych informacji. Dotyczą one przede wszystkim planowanych obostrzeń, część poważnie dotknie branżę turystyczną. Mamy na myśli przede wszystkim zmianę terminu ferii zimowych 2021.
Czy wypad do Sanoka to dobry pomysł na weekend? Co ciekawego możemy zobaczyć w mieście, jak spędzić czas wolny i które atrakcje koniecznie zobaczyć? Jak zaplanować wyjazd? I co istotne: kto będzie się najlepiej bawił podczas takiego urlopu? Na te odpowiedzi staramy się odpowiedzieć poniżej! Oto propozycje na to co robić i co zobaczyć podczas weekendu w Sanoku!
Wielkopolska – położona niemal w sercu Polski i łatwo dostępna z każdego zakątka naszego kraju – aż prosi się o weekendowy wyjazd. Od czego zacząć? Tętniące życiem miasto Poznań z jego urokliwym Starym Miastem? Odsłaniający tajemnice tysiącletniej historii Szlak Piastowski? A może bajkowe zamki z Kórnika, Gołuchowa czy Rydzyny? Pomysłów jest wiele, jednak Wielkopolska to nie tylko zabytki, ale też doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. W końcu można tam znaleźć niemal tyle jezior, co na Mazurach, świetne szlaki kajakowe, a wreszcie Puszczę Notecką – największy leśny kompleks w Polsce.
Wraz z podjęciem przez rząd decyzji o otwarciu ośrodków narciarskich w tym sezonie, przygotowane zostały, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, wytyczne dotyczące ich funkcjonowania w epidemii koronawirusa. Czego dotyczą wytyczne? Na co powinni się przygotować, zarówno narciarze, jak i właściciele ośrodków? Przeczytacie o tym poniżej.
Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników białego szaleństwa na stokach narciarskich. Jeszcze kilka dni temu, funkcjonowanie wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym było niepewne, na skutek ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Okazało się jednak, że po rozmowach polskiego rządu z branżą narciarską, funkcjonowanie stoków narciarskich będzie możliwe, przy odpowiednich ograniczeniach. Mamy już pierwsze efekty. Obecnie w Polsce funkcjonują 3 wyciągi narciarskie, a na innych popularnych naśnieżanie w pełni. Gdzie w związku z tym warto się wybrać? Sprawdźmy!