Aktualności

O bogactwie i różnorodności turystycznej w Polsce chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Okres kwarantanny i ograniczeń niejako zmusił nas do zmiany sposobu podróżowania. Istnieje rozwiązanie, które powinno zadowolić każdego. Poznawanie wspaniałych regionów podczas wycieczek jednodniowych daje naprawdę wiele możliwości odkrywania wielu wspaniałych miejsc. Przed nam kolejne województwo, w którym można zobaczyć naprawdę wiele podczas wycieczek jednodniowych.
Wraz z końcem stycznia pojawiają się pytania o luzowanie obostrzeń. Odpowiedzi poznamy już w bieżącym tygodniu, podczas zapowiadanej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.
Tegoroczne lato to znakomita okazja do tego, by wykorzystać bon wakacyjny. Można zorganizować wspaniały wypoczynek, a przy okazji wesprzeć polskich przedsiębiorców. Gdzie najlepiej pojechać, by dobrze się bawić i ciekawie spędzić czas z dziećmi?
Aktywność, o której zamierzamy wspomnieć w poniższym artykule, większości osób kojarzy się z sezonem wakacyjnym. To właśnie wtedy mamy do czynienia z organizacją licznych spływów kajakowych po różnorodnych zakątkach Polski. Tak się składa, że spływy kajakowe organizowane są również zimą, co umożliwia podziwianie wyjątkowych miejsc w zimowej odsłonie. Gdzie w związku z tym warto się wybrać?
W Polsce nieustannie trwają szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Zgodnie ze strategią zaprezentowaną przez Ministerstwo Zdrowia proces ten będzie przeprowadzany etapami. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostali przede wszystkim pracownicy służby zdrowia. Obecnie preparat podawany jest osobom powyżej 80 roku życia oraz osobom, które ukończyły 70 lat. Poniżej przedstawiamy pełną listę punktów szczepień w województwie śląskim.
Czerwiec to jeden z miesięcy, kiedy wypada niedziela handlowa. W roku 2021 kalendarz niedziel handlowych jest dość ubogi, obejmuje ich tylko siedem. Oprócz tego czeka nas również przedłużony weekend. Jak więc planować zakupy i wypoczynek w czerwcu?
W Świeradowie-Zdroju powstaje wspaniała atrakcja turystyczna. Tzw. ścieżka w chmurach. Jak zapowiadają inwestorzy - najwyższa w Polsce i jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku. Kiedy otwarcie? Jakie atrakcje są przygotowywane? O tym poniżej.
O tym, że aktywny wypoczynek na łonie natury wpływa zbawiennie na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne wiadomo od dawna. Czyste powietrze, olejki eteryczne wydzielane przez drzewa oraz wszechobecna cisza. Tak, las to wymarzone miejsce na relaks.
Walentynki to święto wszystkich zakochanych, podczas którego wszędzie pełno jest serduszek i słodkich upominków dla drugiej połowy. Zadajmy sobie pytanie, skąd się wzięły walentynki. Czy jest to święto konsumpcji, czy jednak kryje się w tym głębsza historia?
Sezon wakacyjny zbliża się nieubłaganie. To dobry czas, by właśnie teraz dokonać rezerwacji na wymarzony nocleg nad polskim morzem. Znajdziemy tu zarówno popularne nadmorskie kurorty, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jak i mniejsze, klimatyczne miejscowości, w których każdy powinien miło spędzić czas. Oto ranking 25 najlepszych miejsc nad polskim morzem.
Jaskinie w Tatrach to miejsca tajemnicze, ale też niebezpieczne. Dość wspomnieć, że zarówno po polskiej, jak też słowackiej stronie jest ich kilkaset, ale do eksploracji turystycznej nadaje się ledwie kilka z nich! Co sprawia, że jaskinie w Tatrach są tak kuszące i niezwykłe?
Gdzie pojechać w góry, by nie spotkać tłumów? Okazuje się, że nawet w popularnych kurortach znajdziemy kameralne miejsca. Warto zapoznać się z takimi ofertami, ponieważ nic tak nie relaksuje, jak wędrówki po górskich szlakach w poszukiwaniu pięknych krajobrazów.
Rząd poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń, które mają zostać utrzymane do końca stycznia. Wyjątek będzie stanowić tylko nauczanie stacjonarne – do szkolnych ław wracają dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Nordic walking cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym jednak dziwnego, skoro chodzenie z kijkami ma same zalety – może uprawiać je każdy, wszędzie i o każdej porze roku. Co warto wiedzieć zaczynając swoją przygodę z tą formą rekreacji? O tym przeczytacie poniżej.
Chyba każdy z nas lubi odkrywać i poznawać niezwykłe miejsca, nawet podczas sezonu zimowego. Najczęściej zdarza się tak, że wybieramy się w podróż, wsiadając w samochód, przemieszczając się z punktu A do punktu B. Jest jednak bardziej aktywny sposób odkrywania niezwykłych miejsc. Mowa tu oczywiście o skitouringu, który z jednej strony jest sportem ekstremalnym, a z drugiej pozwala odkrywać miejsca z naprawdę niezwykłej perspektywy.
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zawirowań w każdej dziedzinie życia. Chyba nie ma takiej branży, która nie odczułaby obecnego kryzysu. Do jednych z najbardziej poszkodowanych należą przedsiębiorcy prowadzący obiekty noclegowe, czy świadczące usługi gastronomiczne. Jaka przyszłość w obecnym kryzysie czeka branżę turystyczną? Jakie są najważniejsze wyzwania i zadania na najbliższy czas?
Wyjazd na weekend czerwcowy to dobra okazja do tego, by wykorzystać bon turystyczny. Świadczenie przysługuje rodzinom z dziećmi i można nim opłacić między innymi rodzinny wypoczynek. Gdzie najlepiej pojechać podczas długiego weekendu w czerwcu?
Mazury to wyjątkowy region, określany mianem polskiego cudu natury. Sporo w tym racji, bo właśnie tu każdy może odpocząć w bliskości z przyrodą, pośród wspaniałego klimatu i niezwykle czystych jezior. Do tego wszystkiego miasta i miejscowości z dużą ilością zabytków i atrakcji, idealnych dla każdej grupy wiekowej. Wycieczka na Mazury może być udana również poza sezonem letnim. Poznaj 5 pomysłów na jednodniowe wycieczki na Mazurach.
Od grudnia w Polsce trwają szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Zgodnie z planem przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia proces ten jest przeprowadzany etapami. Obecnie zakończyły się szczepienia tzw. “Grupy 0”. Od 15 stycznia na szczepienie mogą rejestrować się osoby powyżej 80. roku życia. Poniżej przedstawiamy pełną listę placówek, w których będziemy mogli się zaszczepić.
Rok 2021 nie zaczął się pomyślnie dla polskich turystów. Ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju i nałożenie na właścicieli obiektów noclegowych zakazu wynajmu kwater sprawiło, że Polacy z tym większą determinacją zaczęli szukać noclegów na wakacje. Sprawdziliśmy wakacyjne trendy na bieżący rok – tam będzie można spotkać tłumy.