Aktualności

Do rozpoczęcia wakacji zostały już tylko dwa miesiące. Czasu na zaplanowanie wyjazdu jest coraz mniej, podobnie jak na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Do tej pory bardzo wielu świadczeń nie aktywowano, a przypominamy, że tracą swoją ważność już w marcu przyszłego roku!
Przed nami kolejna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli rządu w sprawie obostrzeń. Jakich decyzji możemy się spodziewać? Nieoficjalnie mówi się o tym, że otwarte zostaną szkoły – dla klas I-III. Prawdopodobnie zapadnie także decyzja o regionalizacji obostrzeń.
Mazury należą do kategorii miejsc najchętniej odwiedzanych w sezonie letnim. Zachwycają przede wszystkim jeziorami, niezwykłą przyrodą i przede wszystkim ciszą i spokojem. Czy wiesz, że mazurski klimat możesz poczuć również na Mazowszu? Już dziś zaplanuj swój urlop w Masuria Warsaw.
Podczas każdej podróży po Polsce, jesteśmy w stanie odkryć wspaniałe i bardzo często zaskakujące miejsca. Zdarza się, że nasz urlop spędzamy w rozmaitych i nietypowych miejscowościach. Czy wiesz, jaka jest najmniejsza, najdłuższa, największa, najdziwniej nazywająca się i najwyżej położona miejscowość w Polsce?
Obostrzenia, do których obecnie musimy się stosować obowiązują do końca tygodnia, do 25 kwietnia. A przynajmniej spora ich część. Co dalej? Wszystko wskazuje na to, że polski rząd planuje powolne odmrażanie gospodarki. Czego możemy się spodziewać? Są pierwsze nieoficjalne informacje!
Karkonosze są jednym z najchętniej odwiedzanych regionów górskich w Polsce. Głównym celem niemal każdej wyprawy i najwyższym szczytem tego pasma jest Śnieżka. Najbardziej charakterystycznym punktem tego szczytu jest tutejsze obserwatorium. Wszystko wskazuje na to, że w 2025 roku doczekamy się zupełnie nowego obserwatorium. Co się zmieni?
W jakich polskich miastach koronowano królów? Na liście jest nie tylko Gniezno, Kraków i Warszawa, ale również maleńki Drohiczyn na Podlasiu. Choć teraz miasteczko wydaje się dosyć niepozorne, to stanowi fantastyczne miejsce zarówno na jednodniową wycieczkę, jak też weekendowy pobyt.
Gorący piasek na hiszpańskich plażach, włoskie wina sączone w cieniu drzew, romantyczny rejs gondolą lub kolacja ze świecami z widokiem na wieżę Eiffla? Wielu turystów już od dawna miało bardzo konkretne plany na wakacje. Niestety oczekiwania musiały zderzyć się z rzeczywistością.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Jak on będzie wyglądał? Czy po plaży, górach i zabytkowych miasteczkach będziemy musieli spacerować w maseczkach? A może podobnie jak w roku ubiegłym obowiązujące restrykcje zostanę częściowo zniesione? Są pierwsze dobre informacje! Odnośnie wakacji i maseczek, oczywiście!
Podróżując po Polsce, możemy odkrywać wiele wspaniałych polskich miast. Do tej kategorii na pewno należy zaliczyć Wrocław, który jest miastem idealnym dla każdego i to na każdą porę roku. A czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie atuty ma to miasto i w czym może być ono lepsze od jednej z najpopularniejszych europejskich stolic, jaką jest Paryż?
O tym, jak Polacy są spragnieni wypoczynku w popularnych turystycznie regionach, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Przedłużenie zamknięcia obiektów noclegowych do 3 maja 2021, spowodowało, że wzrosło zainteresowanie zagranicznymi kierunkami.
Zbliżająca się coraz większymi krokami majówka, już po raz drugi będzie zupełnie inna od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Pomimo zamkniętych obiektów noclegowych, istnieje kilka naprawdę fajnych sposobów, by ten czas spędzić możliwie jak najlepiej.
Szukasz pomysłu na weekendowy wypad? W pobliżu Krakowa jest wiele wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest bez wątpienia Źródło Jordan, które znajduje się na terenie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego. To idealne miejsce na rodzinną wyprawę, ale i spacer we dwoje.
W czwartek 15 kwietnia weszło w życie rozporządzenie przedłużające lockdown o kolejny tydzień. Określa ono aktualnie obowiązujące zasady oraz wyjątki od nich. Właścicieli obiektów noclegowych na pewno zainteresuje informacja, że dodano nową grupę, której nie dotyczy zakaz wynajmowania noclegów.
Międzyzdroje to jeden z popularniejszych polskich kurortów nad morzem. Jasna plaża, molo spacerowe i Woliński Park Narodowy to tylko część atrakcji, jakie miasto oferuje turystom. Oczywiście wczasowiczom cały czas towarzyszy szum fal, będący wspaniałym akompaniamentem wakacyjnego wypoczynku.
Asfalt zwijany na noc, popularny napój gazowany, szkolny stolik traktowany jak dzieło sztuki, pomnik kaloryfera i koniec świata, do którego nie chciałoby się trafić. Internetowe żarty, bezwzględne memy i stereotypy potrafią dać w kość. Wiele miast i miejscowości znamy zapewne z niewybrednych dowcipów. To jednak wcale nie znaczy, że nie powinniśmy ich odwiedzić!
Chyba każdy, kto miał okazję być w skalnym mieście Adrspach w Czechach, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potrafi być tam wyjątkowo. Czy wiesz, że w Polsce można znaleźć również tego typu skalne miasta? Na pewno są one równie okazałe i wyjątkowe, co to czeskie i niezwykle popularne skalne miasto. Gdzie warto się wybrać?
Jeśli chcesz odkryć magiczne zakątki Polski, to obowiązkowym punktem na pewno będzie Podlasie. Bliskość przyrody, niezwykłe zabytki i obiekty noclegowe ze wspaniałym klimatem. Już dziś zaplanuj swój urlop w Domu Na Rykowisku.
Jedną z wysp wchodzących w skład Świnoujścia jest Karsibór – cicha i spokojna oaza. Niezbyt oblegana przez turystów. Niebawem jednak ma się to zmienić. Wyspa Karsibór dzięki przeprowadzonej rewitalizacji stanie się jedną z największych atrakcji Świnoujścia!
Obecnie obowiązujący regulamin portalu Nocowanie.pl, z dniem 16 kwietnia 2021 r. zostaje zaktualizowany.