Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Wakacje na Mazurach

Są takie regiony w Polsce, które zapewnią nam mile spędzony urlop i wiele możliwości. Wybieramy się tu przede wszystkim wiosną, latem oraz jesienią, kiedy okoliczna przyroda mieni się mnóstwem wspaniałych barw. Klimatyczne miejscowości, wspaniałe jeziora, wodne atrakcje, piękna i niczym nieskażona przyroda, ciekawa historia i zabytki z nią związane - to tylko niektóre powody, które powinny zachęcić każdego turystę do wypoczynku na Mazurach.

Mając na uwadze Mazury, warto podkreślić, że jest to część województwa warmińsko-mazurskiego. Określane są one również mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, bo to właśnie tu znajdziemy te największe, najgłębsze i najczystsze akweny w Polsce, które są przede wszystkim wybierane przez pasjonatów żeglarstwa, czy też miłośników plażowania i kąpieli w upalne dni. Mazuru to bez wątpienia prawdziwy cud natury, który jest doceniany nie tylko przez turystów z naszego kraju, ale coraz częściej również przez gości z zagranicy.

Wakacje Mazury to bez wątpienia ten czas, kiedy turystów jest tu najwięcej. I nie ma co się dziwić takiemu obrotowi zdarzeń, bo jest to bez wątpienia prawdziwy cud natury, chętnie wybierany przez żeglarzy, ale również miłośników wypoczynku nad wodą, w tym rodziny z dziećmi, czy grupy znajomych. Przy pięknej, słonecznej aurze, jak też w upalne dni, mamy do czynienia z naprawdę wspaniałymi warunkami, zarówno do plażowania, jak i uprawiania sportów wodnych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Mazury to nie tylko wypoczynek nad wodą i żeglowanie, ale również wspaniałe zabytki i piękna przyroda, która szczególnego charakteru nabiera wiosną, gdy wszystko budzi się do życia i rozkwita. Mazury można śmiało polecić na każdą porę roku, a nie tylko na lato. Nikt nie powinien się tu nudzić - do wyboru jest naprawdę cały nadmiar różnorodnych atrakcji, dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Same Mazury, co warto w tym miejscu podkreślić, to czwarte, co do wielkości, województwo w Polsce, którego powierzchnia wynosi 24 173 km2. Graniczy z innymi ciekawymi pod względem turystycznym regionami, czyli z Podlasiem, Mazowszem, Kujawami i Pomorzem. Pewnego rodzaju wizytówkę stanowią tu przede wszystkim jeziora, wspaniałe zabytki, jak i popularne miejscowości - na czele z Giżyckiem, Ełkiem, Mrągowem, Mikołajkami, czy Rucianem-Nidą. W czym tkwi wyjątkowość tej części Polski? Wszelkie najważniejsze informacje zaprezentujemy w treści poniższego opisu.

Kiedy warto przyjechać na Mazury?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że to właśnie wakacje Mazury są tym najpopularniejszym momentem, kiedy turyści z całej Polski decydują się na nocleg w tej niezwykle pięknej części naszego kraju.

To właśnie sezon letni sprzyja wypoczynkowi na wodzie i nad wodą. Jeżeli posiadamy patent żeglarski, to możemy wypożyczyć jacht i przemierzać najpiękniejsze mazurskie jeziora. Warto podkreślić, że są one dostosowane również na noclegi, przez co możemy odwiedzać popularne mazurskie porty i nocować na wypożyczonym przez nas jachcie.

Wakacje na Mazurach to zarówno krótki, weekendowy urlop, jak i kilkudniowy, a czasem i dwutygodniowy wypoczynek. Najwięcej obiektów noclegowych, swoje usługi świadczy tu od maja do końca września - dotyczy to w dużej mierze domków letniskowych, których jest tu najwięcej. Znajdziemy je zarówno bardzo blisko jezior, jak też w lasach, czy w innej atrakcyjnej części danej miejscowości.

Większość mazurskich miejscowości idealnie sprawdzi się również na bazy wypadowe - bo przecież nikt nie chce się ograniczać do jednej miejscowości. Wakacje sprzyjają podróżowaniu i odkrywaniu nowych miejsc, a Mazury bez wątpienia są nam w stanie zaoferować naprawdę dużo.

Które kategorie obiektów warto wybrać na wakacje na Mazurach?

Przeglądając oferty noclegów na Mazurach w portalu Nocowanie.pl, można dojść do wniosku, że region ten wyróżnia się naprawdę doskonale rozwiniętą bazą noclegową, niezależnie od tego, czy chcemy przyjechać tu na wakacje, czy też w zupełnie innym miesiącu.

Do najpopularniejszych i najchętniej wyszukiwanych kategorii noclegów na wakacje, cieszą się przede wszystkim domki oraz kwatery i pokoje. Należy zwrócić uwagę, że jest ich jednocześnie najwięcej, jeśli chodzi o noclegi na Mazurach. Każdy z domków, czy pokoi, posiada swój wyjątkowy, indywidualny standard, który jest w stanie w pełni zadowolić turystów z różnych grup.

Wypoczynek w domkach w szczególności polecamy większym grupom, takim jak rodzina z dziećmi, grupy znajomych. W tym przypadku, do dyspozycji mamy obiekty, mogące pomieścić od 4 do nawet 12, czy 15 osób. Istotne jest na pewno to, że będziemy mieć tu przestrzeń na wyłączność i jednocześnie zamieszkamy bardzo blisko jeziora lub pięknej, mazurskiej przyrody, co gwarantuje wspaniałe doznania podczas wypoczynku na Mazurach.

Kwatery i pokoje, pensjonaty, czy obiekty agroturystyczne można z powodzeniem polecić parom, jak i osobom starszym. Znajdziemy tu wszystko, co niezbędne, zarówno do noclegu, jak i wypoczynku. Większość obiektów oferuje usługi dodatkowe w postaci wyżywienia, czy możliwości wypożyczenia sprzętu wodnego.

Standardowe udogodnienia obiektów noclegowych, z których można korzystać podczas wakacji na Mazurach, to przede wszystkim bezpłatny parking, telewizor, radio, ręczniki i suszarka do włosów, Wi-Fi, dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, miejsce do grillowania, czy plac zabaw dla dzieci.

Ile kosztują nas wakacje na Mazurach?

O tej kwestii można mówić bardzo dużo, gdyż ceny za pobyt na Mazurach są uzależnione od wielu istotnych czynników. Należy wziąć pod uwagę, że do wyboru mamy tu naprawdę wiele wyjątkowych miejsc, znajdujących się we wspaniałych lokalizacjach. Oferta wypoczynku na Mazurach obejmuje w związku z tym miejsca zupełnie nowe, jak i mające swoją historię. Na noclegi decydujemy się bardzo często w popularnych mazurskich kurortach, jak i mniejszych klimatycznych miejscowościach, wyróżniających się ciszą, spokojem oraz małą liczbą mieszkańców.

Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że na cenę wybranego przez Ciebie obiektu, istotny wpływ mają takie kwestie, jak: standard noclegu, miejscowość, termin przyjazdu, długość pobytu, ilość osób, którą ze sobą zabierzesz, lokalizacja (ważne jest to, czy zamieszkasz blisko jeziora, czy z dala od turystycznego zgiełku), chęć korzystania z usług dodatkowych (niektóre udogodnienia i atrakcje w obiekcie mogą być dodatkowo płatne).

Na pewno liczy się również to, że ceny wzrastają w popularnych turystycznie terminach - czyli właśnie podczas wakacji, czy weekendów, na które chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miast i województw, ale nie tylko.

Średnia cena za nocleg na Mazurach, obecnie kształtuje się na poziomie 305 zł. Nieco taniej, na pewno zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na zamieszkanie w kwaterach i pokojach, internatach i schroniskach, czy obiektach agroturystycznych oraz w domkach - wówczas możemy spodziewać się cen na poziomie od 50 zł od osoby za każdą dobę pobytu.

Dla przykładu, za cztery doby noclegu w domku 4-osobowym zapłacimy łącznie 800-1400 zł. Za pokój 2-osobowy z łazienką za cztery dni pobytu będzie to średnio 600-800 zł. Są też bardziej ekskluzywne miejsca, za które przyjdzie nam zapłacić nawet i około dwa tysiące złotych. Ceny, zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, zależą tak naprawdę od wyżej opisanych kwestii.

Co o wakacjach na Mazurach sądzą turyści?

Oprócz ceny, decydujący wpływ, jeśli chodzi o preferencje związane z naszym noclegiem, bardzo często mają opinie, które zostały wystawione danym obiektom noclegowym, znajdującym się na Mazurach.

Pełna różnorodność obiektów przekłada się również na to, że znajdziemy naprawdę różne oceny, które zostały wystawione przez turystów. W większości przypadków są one pozytywne, o czym świadczą średnie na poziomie 9.0-10.0.

Przez gości, doceniana jest przede wszystkim wspaniała lokalizacja obiektu, jak i gościnność właścicieli wybranego obiektu. Liczy się również czystość, miejsce do spania (wygodne łóżka), czy też możliwość korzystania z licznych udogodnień, bez których obecnie mało kto wyobraża sobie udany urlop. Warta podkreślenia, w wielu przypadkach, jest również korzystna cena, na którą zwraca uwagę bardzo wielu turystów.

Możecie być pewni, że przeglądają opinie o obiekcie, czytacie tylko i wyłącznie te rzetelne informacje, które zostały opublikowane przez osoby, które miały przyjemność wypoczywać w danym obiekcie.

Rezerwacja wakacji na Mazurach - kiedy jej dokonać?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Mazury należą do ścisłej czołówki miejsc, jeśli chodzi o letni wypoczynek wśród Polaków. W ścisłym sezonie, w związku z tym, niezwykle trudne może okazać się znalezienie tego wymarzonego noclegu - nawet gdy mamy zamiar przyjechać na weekend.

Dobrze w związku z tym jest dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej. Dzięki temu mamy dostęp do wielu atrakcyjnych i aktualnych ofert noclegów za bardzo przyzwoitą cenę. Unikniemy stresu związanego z szukaniem noclegu na ostatnią chwilę, a każdy turysta będzie mógł dzięki temu w spokoju zaplanować swój urlop w pracy i zacząć odliczać dni do upragnionego wyjazdu.

Zalecamy w związku z tym przynajmniej miesięczne wyprzedzenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak planowanie wakacji zimą lub wczesną wiosną. Warto wziąć pod uwagę tę kwestię, jeśli chcemy wybrać najlepiej.

Co warto zobaczyć podczas wakacji na Mazurach?

Wypoczynek na Mazurach nie powinien ograniczać się tylko i wyłącznie do jednej miejscowości, na którą się zdecydowaliśmy i w której mieści się nasz obiekt noclegowy. Dysponując własnym środkiem transportu, możesz zobaczyć naprawdę dużo, zarówno jeśli chodzi o najpopularniejsze mazurskie jeziora, jak i wspaniałe zabytki tutejszych miejscowości.

W swoich planach, na pewno musicie uwzględnić Mrągowo, czyli miejscowość nad Jeziorem Czos, słynącą z muzyki country. Dobrą opcją będzie również wycieczka do Olsztyna, w którym historia łączy się z nowoczesnością, a dzięki jeziorom i lasom każdy znajdzie tam trochę spokoju i wytchnienia.

Warto jest również wybrać się do Mikołajek, uznawanych za najpopularniejszą miejscowość na Mazurach. Podobnie zresztą jak Giżycko, w którym warto zobaczyć takie atrakcje, jak chociażby Twierdza Boyen, Ekomarina, czy cerkiew św. Anny.

Co robić w wolnym czasie podczas wakacji na Mazurach?

Mazury są o tyle wyjątkowym regionem, że nasz wolny czas możemy spędzać tu w naprawdę różnorodny sposób. Warto podkreślić, że wiele możliwości gwarantują nam wybrane przez nas obiekty noclegowe. Możemy tu skorzystać z grilla, nasze dzieci mogą pobawić się na placu zabaw, obejrzymy dobry film w telewizji, czy też wypożyczymy rowery, które ułatwią nam poznanie najbliższej okolicy.

Jeszcze więcej oferują nam tutejsze miejscowości. Znajdziemy w nich nagromadzenie szlaków spacerowych i rowerowych, piękne plaże i przede wszystkim czyste jeziora, zapewniające bezpieczną kąpiel. Coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem wśród turystów są również kajaki, których wypożyczenie umożliwia lepsze poznanie Mazur, delektowanie się ciszą i spokojem oraz obecnością wspaniałej, mazurskiej przyrody.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów na Mazurach

Ile kosztuje nocleg na Mazurach?
Cena za nocleg na Mazurach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii hotele Mazury, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu na Mazurach wynosi 318 zł.
Czy ceny noclegów na Mazurach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 38% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości na Mazurach są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu na Mazurach najchętniej wybierają: Mikołajki, Giżycko, Mrągowo.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze na Mazurach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe na Mazurach mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane obiekty na Mazurach to: Wigierska NiemaSówka, Ostoja pod Podkową, Apartament Ewa nad jeziorem w Giżycku.
Które noclegi na Mazurach są polecane dla rodzin?
Które noclegi na Mazurach są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Siedlisko Kromienice, Meta Makruty, Agroturystyka Gaładuś.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!