4 miejsca na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić

4 miejsca na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić

Dolny Śląsk to rozkosz dla podróżnych, szczególnie w okresie letnim. Duch Dolnego Śląska tkwi w jego niezwykle bogatej przyrodzie, zabytkach, architekturze i tętniących życiem ulicach Wrocławia. Ale Dolny Śląsk to także kilka ciekawych, chociaż mniej znanych miejsc, które warte są uwagi każdego turysty.

Dolny Śląsk wiosną - co odwiedzić?


Nizina  Śląska, Przedgórze Sudeckie, Sudety z Karkonoszami - to doskonałe miejsca na wypoczynek przyrodniczy dla osób, które znajdują się na Dolnym Śląsku. Unikatowe krajobrazy oraz wspaniałości architektoniczne wśród, których możemy wymienić chociażby Kościół Pokoju w Świdnicy, czyli największy drewniany, barokowy kościół w Europie lub Zamek Książ - najbardziej charakterystyczne miejsca związane z Dolnym Śląskiem. Warto jednak poświęcić czas na odwiedzenie magicznego Dolnego Śląska w jego mniej oczywistej odsłonie.

1. Wielka Sowa, Góry Sowie


Celem Twojej eskapady powinny stać się Góry Sowie. Ich koroną jest Wielka Sowa o wysokości 1015 metrów n.p.m. Wędrówka na Wielką Sową zaczyna się u podnóża Gór Sowich z Kamionek. Kamionki Dolne, wieś o długości ok. 3,5 km, to miejsce idealne do zrobienia fotograficznych pamiątek. Zapierające dech w piersi widoki, pasące się stada bydła i cisza otulona świeżym powietrzem są tu wszechobecne.

2. Klasztor i kościół w Krzeszowie


Klasztor i kościół w Krzeszowie to klasyczne przykłady europejskiej architektury barokowej. Kościół jest masywnym i dominującym elementem krajobrazu na tle wsi Krzeszów. Do Krzeszowa pielgrzymują wierni i przybywają turyści w czasie całego roku, tym bardziej, że to urokliwe miejsce jest oddalone od Wrocławia zaledwie 1,5 godziny jazdy samochodem. Krzeszowskie, barokowe klasyki to obowiązkowy punkt na mapie dla koneserów architektury, sztuki oraz wszechobecnego na tym terenie rękodzieła.

3. Polanica-Zdrój - uzdrowisko z duszą


Piękna miejscowość uzdrowiskowa Polanica-Zdrój to idealna ucieczka od dużych miast. Polanica-Zdrój leży na trasie z Gór Stołowych do Wrocławia, dlatego wyjazd do Polanicy-Zdroju można połączyć z wycieczką w Góry Stołowe. Uzdrowisko jest niezwykle popularne wśród turystów ze względu na bijące spod ziemi gejzery termalne. Pijalnia Zdrojowa to najbardziej znane w uzdrowisku miejsce degustacji wody, która chociaż nie za dobra w smaku, ma właściwości lecznicze. Miasto pocięte jest wieloma malowniczymi ciekami wodnymi i urokliwymi mostkami i deptakami, które mobilizują do spacerów.

4. Ślęża, góra Pogan


Wznoszący się z równin dolnośląskich, około 40 kilometrów na południowy zachód od Wrocławia, ten 718-metrowy szczyt był i pod pewnymi względami nadal jest najważniejszym miejscem kultu pogańskiego w Polsce. Z pozostałościami pierścieni kamiennych z epoki brązu lub żelaza oraz rzeźbami zwierzęcymi o niepewnym pochodzeniu, Ślęża miała tak duże znaczenie dla zamieszkujących ten region plemion słowiańskich, że najprawdopodobniej dała nazwę całemu Śląskowi i Ślązakom. Dziś szczyt jest popularnym celem weekendowych wędrówek wrocławian. Wędrówka na Ślężę zaczyna się od miejscowości Sobótka, do której można dojechać autobusem lub pociągiem. Spektakularna ścieżka dydaktyczna z miejscowości Sobótka prowadzi na szczyt wzgórza z punktem widokowym, skąd można podziwiać panoramiczne widoki na okolicę.

Jeśli podoba Ci się Dolny Śląsk i chciałbyś tu zostać na dłużej, sprawdź apartamenty na obido.pl i znajdź swoje idealne mieszkanie.


Artykuł zewnętrzny

Następny artykuł Bukowa Góra - wyjątkowe...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej