4 najlepsze zimowe atrakcje na Mazurach

4 najlepsze zimowe atrakcje na Mazurach

Zimą na Mazurach na pewno nikt nie będzie się nudzić! Atrakcji jest naprawdę wiele, więc na pewno każdy znajdzie propozycję dla siebie.

Mazurska zima jest równie atrakcyjna co lato, a co ważniejsze, także stwarza wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Bo wcale nie jest powiedziane, że na narty trzeba koniecznie jechać w góry – wystarczy wybrać się do Gołdapi lub Mrągowa.

Sprawdź oferty noclegowe w tych miastach, wejdź:
Noclegi w Gołdapi
Noclegi w Mrągowie

Stoki narciarskie na Mazurach


Co można robić zimą na Mazurach? Proponujemy wizytę w najlepszych ośrodkach narciarskich regionu. Dużą popularnością cieszy się Piękna Góra w Gołdapi, gdzie na wielbicieli białego szaleństwa czeka pięć wyciągów i dwa kilometry dobrze przygotowanych tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Również wizytę w Mrągowie można połączyć z szusowaniem na stokach Góry 4 Wiatrów, gdzie przygotowano pięć tras zjazdowych oraz trzy wyciągi. Można tam też skorzystać z atrakcji snow parku, szkółek narciarskich oraz wypożyczalni sprzętu. Wszystko pod czujnym okiem ratowników GOPR.

Stoki narciarskie znajdują się też w innych mazurskich miejscowościach. Sprawdź jakich, zobacz: Wyciągi narciarskie na Mazurach

Narty biegowe na Mazurach


Na Mazurach panują idealne warunki dla narciarstwa biegowego. Dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu oraz stosunkowo długich i śnieżnych zimach wyprawa na biegówkach staje się wspaniałą przygodą. W regionie pojawia się też coraz więcej profesjonalnie przygotowanych tras, które spełnią oczekiwania nawet wymagających narciarzy. Warto wybrać okolice Puszczy Piskiej, gdzie czeka sześć szlaków o łącznej długości 40 kilometrów. Wytyczono je tak, by można było cieszyć się nie tylko szybkością, ale także wspaniałymi widokami na jezioro Brzozolasek i okoliczne malownicze miejscowości Jabłoń i Wiartel.

Zimowy spływ kajakowy na Mazurach


Mazurskie rzeki świetnie nadają się na spływy kajakowe nie tylko latem, ale również zimą. Bardzo rzadko pokrywa je lód, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć w kajak i cieszyć się nową przygodą na Mazurach. Wbrew pozorom nie trzeba specjalnie przygotowywać się do takiej wyprawy. Wystarczy komplet ciepłych i nieprzemakalnych ubrań oraz termos z gorącą herbatą. Kajaki można wypożyczyć na miejscu. Jakim? Warto wypróbować wodne trakty Mazur Południowych, czyli rzeki Pisę i Nidkę. Szlaki kajakowe rozpoczynają się w Piszu i Rucianem-Nidzie. Tam też działają największe wypożyczalnie sprzętu wodnego w okolicy.

Już teraz poszukaj noclegów w tych miastach na zimę, zobacz
Noclegi w Piszu
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Mazurski snowtubing


Zimowe Mazury to miejsce świetnie nadające się do uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak snowkiting. Jednak warto wypróbować także nieco mniej ekstremalną formę aktywności, jaką jest snowtubing. Niewtajemniczonym podpowiemy, że to jazda na dużej dętce. Ofertę takich zjazdów mają mazurskie ośrodki narciarskie, np. Góra 4 Wiatrów w Mrągowie. Podobną propozycję można znaleźć też w Rydzewie, jednak tam dętka doczepiana jest do quada lub skutera śnieżnego, a jazda odbywa się po zamarzniętej tafli jeziora.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również