7 miejsc w Międzyzdrojach, które MUSISZ zobaczyć

7 miejsc w Międzyzdrojach, które MUSISZ zobaczyć

Międzyzdroje to jeden z popularniejszych polskich kurortów nad morzem. Jasna plaża, molo spacerowe i Woliński Park Narodowy to tylko część atrakcji, jakie miasto oferuje turystom. Oczywiście wczasowiczom cały czas towarzyszy szum fal, będący wspaniałym akompaniamentem wakacyjnego wypoczynku.

Jaki jest największy zarzut, dotyczący Międzyzdrojów? Na forach turystycznych pojawiają się wpisy o tym, że latem miasto oblegają turyści... Fakt, kierunek ten wybiera wiele osób, jednak taki jest charakter nadmorskich kurortów - im popularniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, że przyjedziemy tam nie tylko my, ale i inni turyści.

Szukasz spokojnej miejscówki nad morzem? Zobacz:
5 spokojnych miejscowości nad morzem

Międzyzdroje to wspaniałe miasto w zachodniej części wybrzeża, które zostało dodatkowo rozsławione przez Festiwal Gwiazd. Impreza odbywa się latem i jest okazją do spotkania najpopularniejszych twórców. Każdego roku kolejny artysta odciska swą dłoń na Promenadzie Gwiazd. Więc wycieczkę po Międzyzdrojach warto zacząć właśnie w tym miejscu.

Zobacz noclegi w Międzyzdrojach:
Willa Elefant

Willa Elefant

Międzyzdroje, ul. Myśliwska

Apartamenty 9.8
Villa Baltic Dream

Villa Baltic Dream

Międzyzdroje, ul. Pomorska

Kwatery i pokoje 9.5TOP 7 miejsc w Międzyzdrojach


Oczywiście atrakcji w Międzyzdrojach jest więcej niż siedem, jednak te – naszym zdaniem – w pełni zasługują na poznanie. Wiele z nich uchodzi za symbol miasta, inne stanowią wspaniałą rozrywkę w pochmurny dzień. To właśnie dzięki nim Międzyzdroje stały się kurortem, który przyciąga tak wiele osób.

Promenada Gwiazd

Promenada Gwiazd

Promenada Gwiazd

Międzyzdroje, ul. Promenada Gwiazd

Trasy spacerowe 8.8


Spacer w poszukiwaniu atrakcji Międzyzdrojów można zacząć właśnie na Promenadzie Gwiazd, mieszczącej się w ścisłym centrum miasta, tuż przy plaży. Nazwa nie jest przypadkiem, ponieważ to właśnie tutaj najlepsi polscy aktorzy oraz reżyserzy odciskają swoje dłonie, pozostawiając trwały ślad dla potomnych. Dla turystów to spora atrakcja.

Ciekawy pomysł, aby na spacerze odszukać odlewy dłoni znanych artystów - pisze Barbara.

Kto zostawił swój ślad na Promenadzie Gwiazd? Przez kilkanaście lat lista urosła do naprawdę imponujących rozmiarów. W Międzyzdrojach gościli między innymi Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Anna Dymna, Gustaw Holoubek, Jan Kobuszewski oraz Wiktor Zborowski. W tej chwili na promenadzie można zobaczyć ponad sto śladów dłoni!

Molo w Międzyzdrojach


Molo jest kolejną wizytówką miasta - według turystów właśnie tutaj bije serce Międzyzdrojów. Każdy wczasowicz, który planuje wypoczynek w tej części wybrzeża, kieruje swe kroki w to miejsce. Jest to bowiem świetny punkt widokowy na okolicę. Na końcu molo znajduje się przystań, z której wypływają statki wycieczkowe na przykład do Świnoujścia i niemieckich portów.

Długość molo w Międzyzdrojach wynosi prawie 400 metrów! Warto przyjść tu wieczorem, kiedy konstrukcja jest malowniczo podświetlona i tworzy bardzo romantyczną scenerię. W ciągu dnia z nastrojowym klimatem bywa różnie, ponieważ przy wejściu na molo znajduje się pasaż handlowy, w którym można kupić pamiątki i zjeść coś na szybko.

Plaża w Międzyzdrojach


Topową trójkę atrakcji w Międzyzdrojach zamykamy plażą. To miejsce jest bardzo oblegane przez turystów, którzy uwielbiają ją za czysty, jasny piasek. W sezonie bezpieczeństwa kąpieliska strzegą ratownicy. Najwięcej osób plażuje w okolicy molo, dlatego aby cieszyć się względnym spokojem, najlepiej przejść kilkadziesiąt metrów dalej, gdzie będzie więcej miejsca na rozłożenie ręcznika.

Na plaży w Międzyzdrojach uwagę zwracają również kolorowe kurty rybackie. Przystań mieści się przy jej wschodnim krańcu. Oglądanie kolorowych łodzi na pewno spodoba się dzieciom, ale i ci starsi na pewno nie oprą się pokusie, by wrzucić takie klimatyczne zdjęcie z wakacji na swojego Instagrama.

Gabinet Figur Woskowych

Gabinet Figur Woskowych

Gabinet Figur Woskowych

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 9.0


Muzea i gabinety figur woskowych to atrakcja, którą w swojej ofercie ma coraz więcej miast. Szaleństwo zaczęło się w 1835 roku, gdy Marie Tussaud przybyła do Londynu z odlewami... głów arystokratów zgilotynowanych podczas rewolucji francuskiej! Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i artystka stopniowo poszerzała swoją kolekcję, prezentując już całe postaci znanych osobistości. Najpierw polityków, a później obszar zainteresowania znacznie się poszerzył.

W Międzyzdrojach znajduje się najstarszy w Polsce gabinet figur woskowych. Powstał 20 lat temu, wszystkie postaci zostały wykonane w skali 1:1 z dbałością o każdy szczegół. Można tu zobaczyć gwiazdy krajowe i zagraniczne, historycznych władców oraz współczesne głowy państwa. To jedyna okazja, by zrobić selfie z Barackiem Obamą albo Jackiem Sparrowem, jedną z głównych postaci filmu “Piraci z Karaibów”.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 8.6


Wypoczywając nad morzem widzimy je tylko z poziomu plaży, ewentualnie możemy bliżej przyjrzeć się falom na przykład podczas rejsu statkiem. Dzięki Oceanarium w Międzyzdrojach można zobaczyć, jak wygląda życie w morskich głębinach. Jak widać z opinii turystów, atrakcja odpowiada nie tylko dzieciom!

Pierwszy raz byłam w oceanarium i chętnie bym z niego nie wyszła. Jest super.


Budynek oceanarium jest przestronny, co sugeruje, że w jego wnętrzach kryją się naprawdę unikatowe okazy. W ogromnych akwariach pływają między innymi drapieżne rekiny i mureny, oraz przepięknie ubarwione ryby raf koralowych. Niezaprzeczalnie największą atrakcją jest 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Trzeba to zobaczyć na żywo!

Bałtyckim Parku Miniatur

Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska

Parki rozrywki 9.2


Bałtycki Park Miniatur to miejsce, które zachwyca turystów:

Fantastyczna atrakcja w Międzyzdrojach (…). Świat miniatur i kolei, i o wszystkim opowiada przewodnik!!! Gratuluje pomysłu - pisze Karol.


Wizyta w tym miejscu to szybka podróż po krajach nadbałtyckich. Na wystawach znajdują się bowiem modele zabytków oraz latarni morskich z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji. Zostały odtworzone w skali 1:25 z zachowaniem wszystkich detali! A jeśli ktoś poczuje niedosyt, na deser można zostawić sobie makietę z kolejkami o powierzchni 200 metrów kwadratowych.  

Każdy przypomni sobie czasy dzieciństwa, gdy o dostęp do kolejki trzeba było walczyć nie tylko z rodzeństwem, ale także tatą.

Kawcza Góra


W okolicy Międzyzdrojów jest sporo punktów widokowych. Jeden z nich to Kawcza Góra (61 m n.p.m.), która znajduje się we wschodniej części miasta. Na wiodącą tam trasę wchodzimy przy bramie do Wolińskiego Parku Narodowego, po drodze mijamy zagrodę pokazową żubrów. Ze szczytu Kawczej Góry rozciąga się panorama na Zatokę Pomorską oraz leżącą u stóp wzniesienia plażę. Przy dobrej pogodzie widoczne też będą niemieckie porty!

Na Kawczą Górę można też wejść od strony plaży. Trzeba tyko wspiąć się po stromym klifie. Na szczęście sprawę ułatwiają schody, które również mogą przyprawić o zawrót głowy. Mają prawie 130 metrów długości!

Następny artykuł Źródełko Jordan. Oaza...

Komentarze

Zobacz również