Co z Wielkanocą? Czy czeka nas luzowanie obostrzeń?

Co z Wielkanocą? Czy czeka nas luzowanie obostrzeń?


Co nas czeka w najbliższych tygodniach? Jakie będą tegoroczne Święta Wielkanocne? Zastanawiamy się nad tym od dłuższego czasu, jednak przyszłość nadal jest niepewna. Nieco nadziei dają słowa Ministra Zdrowia, który mówi o odważniejszych decyzjach luzujących obostrzenia. Wielce prawdopodobne, że zapadną one na przełomie marca i kwietnia.

Do Świąt Wielkanocnych pozostał miesiąc. A my nadal nie wiemy jakie one będą? Czy możemy planować podróże? Czy spotkamy się wtedy z rodziną? Kolejne kluczowe decyzje zapadną prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jakie one będą?

Wielkanoc 2021. Jaka ona będzie?


Rządzący są dość ostrożni, pytani o przyszłość i kolejne decyzje, odpowiadają zdawkowo, bo jak tłumaczą – sytuacja rozwija się dość dynamicznie.

- Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności. Święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia – mówił w jednym z wywiadów szef MZ Adam Niedzielski.

Minister zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczył, że analizowane są różne warianty i scenariusze, ale żadna decyzja na razie nie została podjęta.


Konferencja rządu – 5 marca 2021. Jakie zmiany?


Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia! Rząd wprowadza restrykcje w województwie pomorskim i przedłuża ich obowiązywanie w województwie warmińsko-mazurskim.

Nowe obostrzenia, które będą obowiązywać w najbliższym czasie:

  • Przedłużenie obostrzeń dla województwa warmińsko-mazurskiego o kolejny tydzień.
  • Jedyna zmiana dotyczy szkół w regionie. Od soboty do 20 marca będzie tam obowiązywać nauczanie hybrydowe.
  • Podobne obostrzenia wprowadzane są w województwie pomorskim.

Następny artykuł Znane polskie podróżniczki,...

Komentarze

Zobacz również