Dzień Królowej Holandii w Iławie

Dzień Królowej Holandii w Iławie

Zapraszamy do Iławy na obchody Dnia Królowej Holandii! Święto związane jest z partnerskim miastem Iławy - Tholen i będzie miało charakter rodzinnego pikniku z rajdem rowerowym jako pierwszą atrakcją.

Holandia kojarzy nam się przede wszystkim z wiatrakami, serami, tulipanami i chodakami, które zresztą w latach 90. były w Polsce bardzo popularne.

Holendrzy znani są ze swojego zamiłowania do jazdy na rowerze. Dlatego też co roku już od ośmiu lat Dzień Królowej Holandii w Iławie rozpoczyna „Pomarańczowy Rajd Rowerowy”. A dlaczego pomarańczowy? Pewnie niewielu z nas wie, że jest to kolor uznawany za barwę narodową Holandii, utożsamiany z tytułem rodowym królewskiego domu panującego, Oranje-Nassau. W dni urodzin członków rodziny królewskiej panuje zwyczaj wywieszania flagi narodowej ozdobionej pomarańczową wstążką.

Trasa "Pomarańczowego Rajdu Rowerowego" będzie wiodła spod nowej mini przystami ekologicznej, przez ulice Iławy i nowymi ścieżkami rowerowymi. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkową koszulkę - oczywiście w barwie narodowej Holandii.

Po rajdzie zapraszamy na festiwal „Europejski Piknik Rodzinny” oraz „Piknik Holenderski”.

Zachęcamy do zapoznania się z najciekawszymi ścieżkami rowerowymi w regionie: Trasy rowerowe na Mazurach

Jak co roku na imprezie gościć będą Holendrzy, w tym delegacja z miasta partnerskiego Iławy, Tholen. Burmistrz Tholen odbierze wówczas tytuł „Honorowego Obywatela Iławy”.

Program:

12:00
start „Pomarańczowego Rajdu Rowerowego” im. Harma Venekampa
(parking przed ekologiczną mini przystanią żeglarską – ulica Dąbrowskiego 11A, wydawanie pamiątkowych koszulek uczestnikom rajdu z rowerami na starcie)

13:00
Szkolny Festiwal „Europejski Piknik Rodzinny”
Piknik Holenderski (plac przed Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika – ulica Kościuszki 2, w programie między innymi występy, konkursy i zabawy)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również