Ekomarina w Węgorzewie

Ekomarina w Węgorzewie

Dojdzie do kolejnej dużej inwestycji na Mazurach. W Węgorzewie powstanie nowoczesny port pasażerski przyjazny środowisku. Finalizacja inwestycji planowana jest na koniec maja 2013 roku. Burmistrz Węgorzewa podpisał już umowę dofinansowania budowy ekomariny w mieście. Czekamy na realizację projektu.

Koszt budowy ekomariny w Węgorzewie wyceniono na ponad 2,5 mln zł. Część pieniędzy na inwestycję została dofinansowana z Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. 20 marca 2012 r. Burmistrz Węgorzewa podpisał w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę dofinansowania budowy nowego portu pasażerskiego w Węgorzewie.

Port w Węgorzewie zostanie wybudowany nad Kanałem Węgorzewskim. Ekomarina będzie najdalej wysuniętym portem na północnym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Inwestycja na Mazurach ma na celu przede wszystkim ochronę środowiska naturalnego i rozwiązania problemów z odpadami stałymi na brzegach i zbiornikach wodnych. Co więcej budowa portu dodatkowo rozwinie ruch turystyczny a co za tym idzie zwiększy liczbę miejsc postojowych jachtów na Mazurach.

 

Ekomarina w Węgorzewie to nie jedyna tego typu inwestycja na Mazurach. Zobacz podobny projekt: Wrota Mazur

 

Projekt budowy ekomariny przewiduje powstanie budynku bosmanatu z wieżą obserwacyjną, pawilon sanitarny dla żeglarzy i turystów, pomieszczenie mieszkalne, prysznice, pralnie z suszarnia. Istniejący oczep betonowy przeznaczony zostanie do zacumowania łodzi w ilości 5 sztuk. Teren wokół portu ma zostać zagospodarowany i zmodernizowany. Powstanie także elektroniczna tablica informacyjna oraz kiosk multimedialny. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

Czy wiesz, że na Mazurach istnieje miejsce gdzie podczas przejażdżki terenowym samochodem możesz podpatrywać dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku? Przeczytaj: Mazurskie safari

Następny artykuł Wernisaż wystawy "Bieg...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej