Festiwale w Mrągowie

Festiwale w Mrągowie

Mrągowo znane jest w Polsce jako miasto wielu festiwali. To właśnie tu już od wielu lat odbywają się wydarzenia o ogólnokrajowym zasięgu, przyciągające co roku coraz większą liczbę uczestników i widzów. Festiwale w Mrągowie są doskonałą promocją miasta, a także całego regionu.

W Mrągowie odbywa się najwięcej imprez o ogólnokrajowym zasięgu. Żadne inne mazurskie miasto nie może pochwalić się tyloma międzynarodowymi wydarzeniami. Dzięki nim Mrągowo buduje swoją pozycję i w znacznym stopniu przyczynia się do promowania Mazur poza granicami. Jakie są najsłynniejsze festiwale w Mrągowie?

 

Mazurska Noc Kabaretowa


W tym roku już po raz czternasty na deskach amfiteatru w Mrągowie spotkają się najlepsze grupy kabaretowe. Wydarzenie co rok rocznie przyciąga osoby, które szukają dobrej zabawy i chcą zobaczyć znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Mazurska Noc Kabaretowa, organizowana przez Stowarzyszenie PAKA, to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez sezonu letniego na Mazurach. Wydarzenie odbywa się w malowniczym amfiteatrze w Mrągowie, położonym nad brzegami jeziora Czos.

 

Dowiedz się jakie kabarety zagoszczą w mrągowskim amfiteatrze. Zobacz: 14. Mazurska Noc Kabaretowa

 

Piknik Country w Mrągowie


Festiwal Country w Mrągowie odbywa się nieprzerwanie od 1983 roku i czyni z miasta stolicę muzyki country. Impreza ta ma międzynarodowy charakter i gromadzi tysiące fanów muzyki country. Wydarzeniu towarzyszą dodatkowe imprezy, takie jak pokazy strojów kowbojskich, wystawy czy Parada Country. Z roku na rok mrągowski Piknik Country ma coraz atrakcyjniejszą oprawę.

 

Festiwal Kultury Kresowej


To kolejny festiwal o ogólnokrajowym zasięgu i bogatej oprawie artystycznej. Festiwal Kultury Kresowej organizowany jest od 1995 roku, a jego cel to propagowanie barwnej kultury kresowej. Podczas kilku festiwalowych dni swój repertuar prezentują między innymi goście z Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Rosji. Wtedy też w Mrągowie odbywają się inne imprezy towarzyszące - organizowane są spotkania z artystami, wystawy rękodzieła czy kiermasze kulinarne.

 

Zobacz jak wyglądał Festiwal Kultury Kresowej rok temu! Wejdź: 17. Festiwal Kultury Kresowej 2011

Oprócz tych sztandarowych imprez w Mrągowie, w mieście odbywają się cykliczne wydarzenia o charakterze lokalnym. Należy wspomnieć w tym miejscu o Dniach Mrągowa, Szeryfiadzie czy letnich koncertach na deptaku.

Następny artykuł Wielkanoc 2012 w Szczyrku

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej